Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ule poliuretanowe Apikoz i WL 18 od Tomka Miodka.


Bumblebee

Rekomendowane odpowiedzi

18 od Tomka nie są złe jedynie co nie podoba mi się w nich uchwyt ... jak dla mnie za dużo materiału zabiera .. wystarczyłby taki na 4 -5 palcy a nie na całą szerokość deski .. a co powiesz na apikoz ? Bo sam pewnie kiedyś będę ich klientem .. narazie sam sobie produkuję 18 ale pewnie kiedyś już braknie i na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apikoz odkąd weszły refundacje pojechał po jakości .
Co najważniejsze , nawet nie zamierza poprawić jakości , bo jak mówi ludzie i tak kupią !
Chwaliłem ich przez trzy lata , ale jak kupiłem ich ule w 2014r. to teraz twierdzę , że to buble !
Proponuję nie kupować dopóki się nie zreflektują co robią i nie poprawią jakości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Apikoza .Ja akurat kupiłem w tym okresie kiedy jakość nie była najlepsza(2014).Co do trwałości, rozwoju i wygody obsługi nie mam zastrzeżeń.Jest tylko problem z wyciąganiem klapki w dennicy i wydaje mi się,że pajączki w dennicy nie zapewniają wystarczającej wentylacji w razie upałów i w zimie nagminnie sikorki wpychały je do środka.

Co do 18tek TM- dennica bardzo prosta i praktyczna, te wyfrezowane boki w korpusach  "rosną" i to tak po 3 mm z każdej strony.Skręcałem korpusy w zimie i pomalowałem, a wiosna przy zasiedlaniu musiałem 80 % korpusów heblować. To dlatego że frez jest przez całą długość boku, i dodatkowo jest frez u góry na ramki i na dole Ramki w korpusie są opuszczone na 5mm i na dole nie ma odstępu.Stawiając korpus na daszku gnieciemy pszczoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Co do gniecenia pszczół jest to faktycznie minus - w tych które ja robię to ramki też są na "0" z dołem korpusa .. ale jak wiem, że takie są to i nie odkładam na płasko ..Przeważnie korpusy są na boku stawiane lub na karo na daszku odwróconym do góry nogami .. Troszkę za późno się zorientowaliśmy i taki błąd pozostał chyba już nam ( mi i wspólnikowi) do końca życia ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupiłem od Apikoza ul we Wrocławiu. Chciałem go rozbudować i po 3 mailach i paru telefonach do nich zrezygnowałem. Ale w sumie jestem im wdzięczny bo zmotywowali mnie to budowy korpusów samemu :D Uli od Tomka nie widziałem, więc nie wiem jak się sprawują.

Dudi zapodaj swoje uliki może coś wypatrzę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak przy okazji . . .
W tym tyg. czyściłem korpusy od Apikoza i cyknąłem telefonem kilka fotek , żeby pokazać jakość wykonania .
Na czarnych elementach plastykowych doskonale widać jak dokładnie korpusy są odlane .
Nie trzeba dodawać jakie to problematyczne dla osób , które pozyskują leczniczy propolis !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj dostałem ule od apikoza... 

 

estetyka  piątka z minusem... gdzieniegdzie na zewnątrz małe bąbelki powietrza, delikatne nierówności w niczym nie przeszkadzające, środki super, wręgi czyściutkie nic tylko zasiedlać ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też kupiliśmy w tym roku u nich dadanty i kilka wlkp. Nie ma takiej tragedii jak u Roberta, ale korpusy latają na wszystkie strony.Zero spasowania. Przy przewożeniu odkladow trzeba dokładnie dosunac korpus do przodu na dennicy, bo w transporcie wszystkie pszczoły by wyszły. Raczej więcej u nich nie kupimy. Do jakości wykonania uli lysonia nawet się nie zbliżają. Z zatyczek do powalek cały czas się sypie pył no i powietrze w ścianach korpusów. Jedynie co u nas dobrze wygląda, to powałki i podkarmiaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem to nigdzie u mnie nie widze mozliwosci zeby pszczoły miały sie przeciskac miedzy dennica a korpusem

 

no zatyczki tez u mnie bez rewelacji no ale pomaluje sie klejem polimerowym i nic się nie będzie sypało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne byłoby gdyby tylko u mnie wszystkie miały luz. Wszystko lata na wszystkie strony. Po zatkaniu wlotka muszę dosunac korpus do przodu na dennicy, bo szczelina między nim a listwą zamykajaca jest tak duża, że pszczoły przechodzą bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dla tych co wciąż uważają , że ule Apikoza są dobrze wykonane jeszcze jedno zdjęcie korpusu Apikoza .
Widać na nim jak dokładnie zostały w poliuretanie zalane wręgi
i co po stosunkowo niedługim czasie użytkowania w tym miejscu się dzieje ...
Korpus Apikoza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co wciąż uważają , że ule Apikoza są dobrze wykonane jeszcze jedno zdjęcie korpusu Apikoza .

Widać na nim jak dokładnie zostały w poliuretanie zalane wręgi

i co po stosunkowo niedługim czasie użytkowania w tym miejscu się dzieje ...

Korpus Apikoza.jpg

Już od dawna nie zalewają tak wręgów. Zmienili technologię, być może pod wpływem Twoich sugestii:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna nie zalewają tak wręgów. Zmienili technologię, być może pod wpływem Twoich sugestii:)

Tobie jak dobrze pamiętam , to w tym samym czasie co ja kupowałem sprzedali ule porządnie zrobione .

Sąsiadowi bali się wcisnąć kitu :D

 

Ale niestety w tym samym czasie poszła w świat cala masa bubli .

Kupiłem wtedy 8 uli wlkp. 3-korpusowych w programie wsparcia + dodatkowo trochę półnadstawek 1/2 bez refundacji   na próbę z zamiarem dokupowania co rok 10-15szt.

Po tym co otrzymałem i po rozmowach z właścicielem firmy rozmyśliłem się .

Kupuję inne (styropiany i poliuretany) kompatybilne z Apikozowymi i na przyszły rok znów mam zaplanowany zakup 12 szt. poliuretanów.

Tym razem od Jaromira Talara .

Ten gość od początku i cały czas produkuje porządne ule i wciąż stara się modernizować swoje produkty , by były jeszcze lepsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talar ma ładne ule ale jakoś nie przekonują mnie wręgi z poliuretanu... nie wiem może jestem przewrażliwiony

Testuję różne "na własnej skórze" . Ważne , że do siebie pasują nawzajem.

a które będą najlepsze , tych będę dokupował .

Dobre są dla mnie drewniane i sklejkowe , które sam czasem w wolnych chwilach robię, ale kręgosłup coraz częściej mówi mi "nie" :)

Drewna z poliuretanem nie da się w tej kategorii równać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.