Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

siatka w dennicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujacy i mam takie pytanie czy siatka do dennicy w zalaczonym linku ponizej bedzie dobra do dennicy chodzi mi o oczko czy nie bedzie za duze prosze o odpowiedz i z gory dziekuje;]

https://www.olx.pl/d/oferta/siatka-aluminiowa-do-dennicy-CID757-IDGCksO.html#987b3aa6fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo taka siatka powinna zdać egzamin jeżeli chodzi o wymiar oczka tylko zależy czy producent nie przeskoczył tolerancji i nie wykonał większych oczek niż deklarowane  , te na zdjęciu są jakieś takie duże , trzeba by to dokładnie sprawdzić. Poza tym polecam grubszą siatkę nie 0,5 mm tylko  z blachy. 1 mm.

Ja zamawiam do dennic siatkę w NetexPolu O oznaczeniu N8 o grubości 1 mm i zdaje egzamin. Siatka 0,5 jest za delikatna i łatwo ją uszkodzić niechcący podczas czyszczenia dennic. Polecam tą grubszą.

Poza tym N8 ma inne wymiary niż ta z Twojej oferty , romby są inne i trzeba by sprawdzić to w praktyce czy pszczoły nie przechodzą przez takie oczko jak w Twojej ofercie ?  W Siatce N8 NetexPolu jest sprawdzone że nie przechodzą bo używam ją cały czas. 

http://siatkacc.pl/oferta,11.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi, a żeby nie zakładać kolejnego tematu to mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie wiem ze ule się robi z drzewa sosnowego i świerkowego a ja mam dostęp do drewna lisciastego, dębu i tu nasowa mi się pytanie czy mogę wykonać z tego drewna ramy do korpusów, powalek czy zrobić z tego dennice i daszki oczywiście środek(mam zamiar ściany wewnątrz i zewnatrz obić boazerią) by był z drewna świerkowego lub sosnowego czy są jakieś przeciwwskazania prócz tego że ul będzie odrobinę cięższy,chodzi mi o to czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na pszczoły. Wydaje mi się że nie ale z racji że jestem początkujący to wolę dopytać z góry przepraszam za dla niektórych głupie pytanie i dzięki za odpowiedź:) 

Edytowane przez marpszczoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz sa rejony swiata gdzie o miekkie drewno nie jest "dostepne" i tam pszczelarze ule robia z twardego. Ule pokrzywione i ze szparami ale nikt tym sie nie przejmuje bo nie ma zimy. Twarde drewno to zimne trewno. Moim zdaniem jak juz tak to napewno nie mieszaj miekkiego z twardym. Innem aspektem to montaz konstrukcji. Bez nawiercania to wszystko chyba popeka?  No i wichrowanie chyba bedzie nie do opanowania. A czy nie lepiej sprzedac debine i kupic dwa razy tyle sosy? 

Edytowane przez Beeman
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  chcesz podyskutować o drewnie na budowę ula to mamy już takie archiwalne wątki na forum ,  jak ten https://pasiekapszczelarska.pl/topic/105-to-jak-to-jest-z-tym-drewnem-jakie-najlepsze-na-ule/?tab=comments#comment-962 poczytaj trochę , ale jak byś chciał podyskutować i zadawać następne pytania odnośnie drewna to załóż swój nowy temat , lub pytaj w jakimś dowolnym temacie dotyczącym budowy uli drewnianych wg typu taki jaki zamierzasz budować , żeby nie pisać w temacie dotyczącym siatki do dennicy , bo robi się bałagan na forum , rozumiesz o co mi chodzi. ?

Dalej tu piszemy tylko o siatce na dennice. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąb jest tak drogi, że kupisz cztery razy tyle sosny?Jak Ci podpowiedziano , sosna , jodła , świerk- ten coraz trudniej dostać i wydziela dużo żywicy. Żywica nie jest szkodliwa dla pszczół!.

Daj sobie spokój z kombinacjami , będziesz później tylko żałował.

 

 

 

Miało nie być pisane tu o drewnie w temacie siatki !!!!!

Tadek11

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Jak  chcesz podyskutować o drewnie na budowę ula to mamy już takie archiwalne wątki na forum ,  jak ten https://pasiekapszczelarska.pl/topic/105-to-jak-to-jest-z-tym-drewnem-jakie-najlepsze-na-ule/?tab=comments#comment-962 poczytaj trochę , ale jak byś chciał podyskutować i zadawać następne pytania odnośnie drewna to załóż swój nowy temat , lub pytaj w jakimś dowolnym temacie dotyczącym budowy uli drewnianych wg typu taki jaki zamierzasz budować , żeby nie pisać w temacie dotyczącym siatki do dennicy , bo robi się bałagan na forum , rozumiesz o co mi chodzi. ?

Dalej tu piszemy tylko o siatce na dennice. 

sory po prostu nie chciałem robić tyle tematów żeby nie było takiego spamu ale rozumiem już zakładam:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marpszczoly napisał:

sory po prostu nie chciałem robić tyle tematów żeby nie było takiego spamu ale rozumiem już zakładam:) 

OK. Właśnie jest odwrotnie , bałagan jest wtedy jak jest temat np. o "siatce na dennice" a dyskusja schodzi na inne tematy i spamowaniu ulega temat o siatce  i  jak ktoś z netu szuka informacji o siatce do uli , to nie może jej znaleźć bo w temacie o siatce jest wszystko i drewno i typ ula i robi się jeden wielki jarmark różności.

Pozdrawiam  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.