Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Początek z pszczołami


Recommended Posts

4 godziny temu, Tikcop napisał:

I daj znać co warto zaimplementować.

Dla zielonego w tym temacie to wszystko pasuje.... a dla starych wygow to nie ma co zmieniac jak gospodarka dziala ???na poważnie to jak ktoś napisal: mozna ogladac ale by cos zastosowac to trzeba pomyslec a nie na hura dzialac. Wzloty i upadki z mojej dzialalnosci z pszczolami. Uwaga bedzie smiech na sali. Przeglad +tworzenie odkladu trawal 3 godziny. 2 matki znalezione wiec po 2 ramki zabralem czerwiu z tych uli. Nawet w cieniu przy takiej pogodzie-9-12 z rana zostawilem ciasto na taczce i mi roztopilo sie z polowe. Lekki wkurwik przez to mialem. Ogolnie od tygodnia mam pszczoly i w ulach nazwe 2,3,4 widzialem.matki a ul nr 1 ma jakas partyzantke dobra w ukrywaniu. Brat tescia mnie oswiecil ze jak pszczoly z macierzaka wyczuja ciacho obok to mi zetna pszczoly w odkladzie bo te moga wposcic inne pszczoly ze znajomym zapachem. I juz mnie korci by jutro zajrzec do nich. Matke poddam we wtorek lub srode. Ps jakiegos miodu natargaly z chwastow bo akacji tam nie ma. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Siemka. Mam już wniosek po przywiezieniu uli na swoje miejsce docelowe- tam gdzie stały to tylko na rzepak mogę wywozić bo nic tam nie ma wiecej. Wczoraj (sobota 4 rano) przywiozłem jak to u mnie mówią - za stodołą- postawiłem i hulaja jak szalone. Lipa przekwita a bardziej wysycha bo temp tropikalne i tylko od paru miesięcy mały 15 minutowy deszczyk wczoraj po południu był. 2 odkłady pozostawiłem jeszcze.Matki poddane. 1 z opalitkiem- zaglądam tydzień po poddaniu a matka lata bez opalitka ale lata. Też odkład przytargam na dniach bo tu maja co targac. 2 odkład to pszczoła lotna i młoda, 6 ramek miodu niezasklepionego, brak matki. Pewnie przeoczyłem jakiś matecznik jak poddawałem matke.Matkę ścieły, czerw wyszedł cały. Chcę we wtorek lub środę poddać nową matkę i mam pytanie jak zadziałać. Czy zabrać ramki z miodem i wsadzić tam ze 2 węzy i ze 3-4 z czerwiem zakrytym z innego ula i dać matkę w klateczce na 24 godz a póżniej wyłamać ten plastik i pozwolić wyjśc matce czy jak to zrobić? ps nie mam ramek z suszem więc tak to myślę zrobic. Aha zerwałem wczoraj 3 mateczniki i jak będę poddawał matkę to też zerwę jak będa. Może mi nie nalecą się inne pszczoły by rabunek zrobić w tym ulu podczas przeglądu bo jak długo jeszcze lipa da nektar to nie wiem. Chyba że zostaje inne wyjście czyli połączyć te 2 odkłady ze sobą. Doradzcie jak zrobić by dobrze to zrobić. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.