Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

ŚLAZOWIEC PENSYLWAŃSKI (Sida hermaphrodita)


Robi_Robson

Rekomendowane odpowiedzi

sąsiad się pewnie ucieszy jak pszczoły będą latały intensywnie przy płocie :P

Masz rację Artur. Sąsiad, lekarz jest i bez tego upierdliwy więc nie warto go prowokować. Ślazowca posadzę za płotem na nieużytkach i w paru innych miejscach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pradziadek 70 lat temu miał 15 albo 17 uli przy samiutkim płocie (tyłem do niego) a za płotem droga ludzie chodzili, koniami jeździli i zaraz dom sąsiada, znowu 10m na wprost od wylotków następny sąsiad i nikomu nie przeszkadzało a teraz wszyscy tacy delikatesowi że sr**ć się chce

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pradziadek 70 lat temu miał 15 albo 17 uli przy samiutkim płocie (tyłem do niego) a za płotem droga ludzie chodzili, koniami jeździli i zaraz dom sąsiada, znowu 10m na wprost od wylotków następny sąsiad i nikomu nie przeszkadzało a teraz wszyscy tacy delikatesowi że sr**ć się chce

Ale miod to wszyscy by chcieli jesc i zeby tani jeszcze byl :angry:         :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczoły na sidzie są tak zajęte zbieraniem nektaru , że absolutnie nie zwracają uwagi na ludzi , którzy stoją tuż obok i przypatrują im się .
Ale jak reagują nie-pszczelarze na sam widok pszczół ... wiadomo . 1schrik.gifburnout02.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też mam sidę od ubiegłego roku. Naczytałem się jaka to doskonała pasza wysokobiałkowa , porównywalna z lucerną. Kwitnie dość obficie i pszczoły oblatują. Ale konie jej nie jedzą ! A jedzą chyba wszystko. Jest w tym też zaleta , że obsadzę w tym roku sidą pastwisko dookoła. Konie będą miały cień, pszczoły nektar . Chyba , że konie zmienią zdanie i zaczną skubać tą amerykaNską paszę .

W każdym razie bez zahamowań jedzą rożnik, nawłoć wszelkich odmian czy nawet  ostowaty przegorzan . 

Stratyfikacja nasion zbędna , kupiłem świeże nasiona , wedle nauki słabo wschodzące, a wschodziły w wysokim procencie, tyle że faktycznie długo trzeba na to czekać , nawet do miesiąca . W polu to chyba lepiej sadzić z części karpy, wystarczy pojedynczy kawałek korzenia i szybko wyrasta duża roślina , która zakwitnie jeszcze w tym samym roku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pradziadek 70 lat temu miał 15 albo 17 uli przy samiutkim płocie (tyłem do niego) a za płotem droga ludzie chodzili, koniami jeździli i zaraz dom sąsiada, znowu 10m na wprost od wylotków następny sąsiad i nikomu nie przeszkadzało 

na pewno nie jednemu przeszkadzało,ale ludzie uważali że to normalne i tak musi być.Dawniej pszczoły były dużo ostrzejsze a nie jak teraz że podkurzacza nie chce się zapalać i krótkie spodenki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co to za roślina, pomóżcie mi ustalić, bo nie wiem?

 

731836ee0087.jpg   bd24cb5277d4.jpg

Pewny nie jestem , ale przypomina mi to Rdestowiec Chiński , lub Ostrokończysty (Chiński / Japoński) .

Są one bardzo podobne do siebie  . Różnią się wielkością liści  .

Podobno są miododajne , ale pszczół na nich nie widziałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy wstawił linki do zdjęć na serwerach zewnętrznych które z czasem zniknęły !
Dlatego też wkrótce usuniemy z dyskusji 2-3 posty które dotyczą nie wiadomo czego .
Robi Robson



He, he, wyjawię tylko, że ta fotka jest zrobiona w Australii, ale na zapytanie co to za roślina, nie potrafiłem odpowiedzieć, chociaż u nas też gdzieś ją widziałem. 

Niektóre rośliny nektarują w określonych warunkach pogodowych i pod tym względem są wrażliwe na wilgotność powietrza, czy temperaturę.

Może znajdzie się jakiś ogrodnik i zgadnie, bo sam też chciałbym wiedzieć?

Edytowane przez Robi_Robson
Powód w treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem ,że to u Ciebie za stodołą ? :)  Jak to za stodołą w Australii to pewnie japoński albo jakiś całkiem inny , choć u mnie w zeszłym roku pierwszy raz miałem jego kwiaty i były to takie raczej kremowo-białe wąsy i to mnie zmyliło bo widok wydał mi się znajomy. Nie mam pojęcia czy pszczoły go oblatują bo nigdy nie widziałem , ale mam tylko dwie kępy przy samych ulach, więc pewnie oblecą je w 15 sekund. Z całą pewnością były przedmiotem zainteresowania motyli i trzmieli. Tych to zawsze pełno i sam ne wiem czy uprawiam rośliny dla pszczół czy dla trzmieli i motyli ? Zawsze jednak miło popatrzyć i zdziwić się przy okazji nad różnorodnością już nie tylko motyli ,ale przede wszystkim trzmieli, a przy okazji zainteresować się ich rozpoznawaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście 'nimam' pojęcia co to jest, ale zapytano mnie, więc myślę, udam się do speców z forum, bo wszystko wiedzą, ale pewnie nie chcą powiedzieć, trudno.

Za moją stodołą będzie więcej bogactwa botanicznego, jak obaj posadzimy wszystko, co mi zaoferowałeś.  :)

Zamówię TAXI na to konto i wypijemy po 11 piw, bo jak tu przeczytałem, działa bardzo uspokajająco, natomiast picie kawy szkodzi, a ja dotąd wypijam jej całe dzbanki ...codziennie, no i wiadomo już teraz do czego to prowadzi - dzięki za diagnozę. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam synka, który jest jeszcze w wieku że jedzie po mnie na telefon :) , ale 11 piw to bym obsikał wszystkie płoty w wiosce :) . Smakuje mi jedno , a jak gorąco to dwa piwa .  Choć podobno to zdrowo się tak oczyścić  duuuuuuużym sikaniem , a wodę to tylko bydło pije.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.