Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ubezpieczajmy pasieki


Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna się zbliża pora pomyśleć o ubezpieczeniu pasiek . Można to zrobić indywidualnie lub grupowo w swoim kole. Przyczyn należy zwrócić uwagę na najkorzystniejszą firmę, która ubezpiecza i poczytać umowę a nie na deklaracje, które deklaruje przedstawiciel ustnie. Bo w przypadku zdarzeń losowych można zostać z przysłowiową ręką w nocniku. Ja, niby mam podwójnie pasiekę ubezpieczoną a i tak nie mam pewności, ze względu na znaną pazerność tych firm. ;)  Pozdrawiam.

..............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa


 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyłeś solo czy w kole grupowe i u jakiego ubezpieczyciela i na ile za ile i od czego? :D

No właśnie. Decyzja ,,solo czy w kole”? Należy do Ciebie. ,, u jakiego ubezpieczyciela i na ile za ile i od czego?” To bardzo logiczne pytania, które przez zemnie starego chłopa, przez lata nie były zadawane smutne i nieroztropne.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakiś skan polisy ubezpieczeniowej ? A konkretnie warunki ubezpieczenia.

Oby takie ubezpieczenia nie skończyły się w sądzie  w celu wyegzekwowania odszkodowania od ubezpieczyciela, jak to ma często miejsce przy ubezpieczeniach komunikacyjnych, czy też od klęsk żywiołowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczeń  - czytajcie umowy. Solo ubezpiecza jedynie PZU trzeba negocjować w zakładzie . UNIQA przysłała mi taką ofertę  70 rodzin kwota gwarancyjna 40000 - nie mniej niz 250 samo OC.

Coś próbuję załatwiać aby było normalnie , czy wyjdzie - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu o tym pisałem - http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/porady-dla-pszczelarzy/item/92-ubezpieczenie-pasieki

Na samym dole artykuły macie plik do pobrania z zasadami na jakich PZU ubezpiecza.

Ja ubezpieczam się w kole, ale od kradzieży w tym roku indywidualnie ubezpieczę.

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie przeczytałem pospiesznie ogólne warunki ubezpieczenia z linku podanego przez Kolegę Daniela i już mam pierwsze wątpliwości.

Ubezpieczam pasiekę od utraty pszczół bez zastanawiania się o przyczynę z jakiej straciłem pszczoły. Generalnie ubezpieczam po to, aby otrzymać odszkodowanie w razie jej utraty.

W przedstawionych warunkach w par. 7 czytam - ubezpieczeniem nie są objęte szkody powstałe:

- wskutek wymarcia pszczół lub czerwia z powodu chorób - no to pytam z jakiego powodu mają wymrzeć, aby otrzymać odszkodowanie - ze starości ?

- wskutek działania zwierząt - ubezpieczam przecież od strat jak ule poprzewraca krowa, koń, dzika świnia, czy niedźwiedź, a nie człowiek

- w ulach nie obsadzonych rodzinami pszczelimi - to co ul, w którym nie ma chwilowo pszczół nie należy już do pasieki ?

- w pniach pszczelich pochodzących z odkładów - i tu już widzę haka ze strony ubezpieczyciela - w moim przypadku nie dostanę żadnego odszkodowania, bo wszystkie rodziny pochodzą właśnie z odkładów, a nie rójek

- wskutek rabunku dokonanego przez pszczoły z innych pni pszczelich oraz obumarcia roju w wyniku niedostatecznego zaopatrzenia pnia pszczelego na zimę - i tutaj życzę wszystkim ubezpieczonym miłego polemizowania z ubezpieczycielem w tym temacie w przypadku osypania się pszczół w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- wskutek działania zwierząt

dzięcioł zje. W nomenklaturze koń krowa nazywają się zwierzęta gospodarskie. Niedźwiedź odszkodowanie należy się z ochrony przyrody , dzik od koła łowieckiego

 

- wskutek rabunku dokonanego przez pszczoły z innych pni pszczelich oraz obumarcia roju w wyniku niedostatecznego zaopatrzenia pnia pszczelego na zimę

Po co karmić - osypią się = kasa .

 

- w ulach nie obsadzonych rodzinami pszczelimi

To to bardzo nie wiem ale  pusty ul to nie rodzina.

- wskutek wymarcia pszczół lub czerwia z powodu chorób

 

Nie leczysz warozy masz kasę.Choroby zwalczane z urzędu = odszkodowanie z kasy Państwa ( trzeba tylko wyrwać!)

 

Jeśli nie wiesz że ubezpieczyciel to nie organizacja charytatywna i nie idiota  to nie powinieneś wogóle zaczynać rozmowy o ubezpieczeniu. Tak to w zyciu jest , jak byś się nie odwórócił to du*a zawsze z tyłu.

Wątpliwości rozwiewa zawsze piszący = PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.