Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miodarki ukraińskie i inne ...


bogor

Recommended Posts

Jaka marka tej miodarki byłeś sam czy to już ceny z dostawą, uruchomił byś ten nóż i zobaczył na jakiej ramce z suszem jak idzie bo słyszałem różne opinie,  coraz częściej myślę o takim zestawie jak ty, skoro mi 6 kasetówka nie wejdzie :(

 

 

Aha i jeszcze jedno pewny jesteś że wszystkie elementy są z nierdzewki, bo chyba tutaj ktoś pisał że przy tanich ukraińskich oszukują i robią kosze/kasety albo spusty z aluminium lub w ocynku :(

Link to comment
Share on other sites

przecie wyraźnie pisałem 4 kasetowa.

O 6 marzyłem ale niestety musiał bym wirować na podwórku.

Mam nadzieję, że nie będziesz musiał jeździć po zamienne części elektroniczne do Kijowa. Spust na tej samej wysokości co Łysonia. Cztery  ramkowa- to dobrze. Widziałem 6 w akcji, mi nie pasuje. . Nogi na całej długości. To wróży długiemu użytkowaniu.  Robią w Polsce, już do ½ miodarki.

 Brawo, fajna, niezależna od energii. Pozdrawiam.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

A teraz ja mam pytanko czy w tej miodarce wywirujemy ramki wlkp/1/2dadant/ln3/4??

jeśli wchodzi WP to i dadant też a wszystkie inne sa mniejsze więc automatycznie tez.

Zawór spustowy jest z aluminium.Reszta według zapewnień sprzedającego z kwasówki.

Na oko a jakie takie mam na pewno nie jest z ocynku ani aluminium.

Zycie pokaże wszystkie zalety i mankamenty. Odbierałem ja prosto z domu sprzedającego

w Warszawie Falenicy. Mogę ją potraktować kwasem mrówkowym i będzie wszystko jasne.

Co do części zamiennych to myślę że nie powinno być problemu a w końcu to święci garnków

nie lepią.Polak to złota rączka- i da radę.

Link to comment
Share on other sites

Jaka marka tej miodarki byłeś sam czy to już ceny z dostawą, uruchomił byś ten nóż i zobaczył na jakiej ramce z suszem jak idzie bo słyszałem różne opinie,  coraz częściej myślę o takim zestawie jak ty, skoro mi 6 kasetówka nie wejdzie :(

 

 

Aha i jeszcze jedno pewny jesteś że wszystkie elementy są z nierdzewki, bo chyba tutaj ktoś pisał że przy tanich ukraińskich oszukują i robią kosze/kasety albo spusty z aluminium lub w ocynku :(

marka ABB-100

Co do wątpliwości czy z nierdzewki to "kto ma oczy z korka to dokłada z worka"   :D 

Link to comment
Share on other sites

pisałem e-maila i dzwoniłem do tego sklepu.

Rozmawiałem z Tarasem i ceny są takie jak na tej stronie.

Może przy większych ilościach by coś wytargował.Tylko jeszcze temat

przewozu przez granicę.Mogą przewieźć oni w rejon Przemyśla

tylko nie wiadomo konkretnie w jakim czasie no i za dodatkową opłatą.

Z tego co rozmawiałem też z ich przedstawicielem p.Arkiem Czyżem

to on ma ceny wyższe ok.50%.No niestety za pieniądze się ksiądz modli.

Według mnie szkoda zawracania głowy sobie dla pojedynczych sztuk.

Podobno ,tak twierdził p.Arek ,że np.ramek drewnianych nie chcą

puszczać celnicy.

Poza tym na miodarce, stołach do odsklepiania czy nożach elektrycznych

to jest istotna różnica w cenie w porownaniu do Lysonia.Gra warta zachodu.

Na drobiazgach to chyba nie warto.

Link to comment
Share on other sites

A ileż to podjechać do lwowa i sobie odebrać, ktoś to pisał że do 400 E czy tam  $ jest bez cła wszystko na legalu wwozisz, tylko mnie ciekawi  jedno ajk w samochodzie jest 4 osoby to ta kwota się mnoży X4 czy nie ??

Link to comment
Share on other sites

Na pewno Ukraińskie miodarki są fajne. Ale nie dla pszczelarzy z drugiego końca Polski- dojazd, koszty .

Ukraińska miodarka zakupiona w Polsce, już nie odbiega tak cenowo od Polskiej.

Tu masz pełną (3lata) gwarancję na części. Jak zakupisz  przez koło to masz za kilka miesięcy zwrot.

Ja zakupiłem  u Łysonia  w 2012r. 4 ramkową miodarkę za 1990 złotych, minus 970zł. zwrotu to zapłaciłem 1020 złociszy polskich. Za kilka miesięcy, minie 5 lat i jest jak na razie ok.

To miodarki, bo np. topiarki słoneczne od Łysonia to szmelc.

Nie bardzo rozumiem poco, jechać  na Ukrainę? po miodarkę, kupować tu od handlarza, ale Polak potrafi!

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Na pewno Ukraińskie miodarki są fajne. Ale nie dla pszczelarzy z drugiego końca Polski- dojazd, koszty .

Ukraińska miodarka zakupiona w Polsce, już nie odbiega tak cenowo od Polskiej.

Tu masz pełną (3lata) gwarancję na części. Jak zakupisz  przez koło to masz za kilka miesięcy zwrot.

Ja zakupiłem  u Łysonia  w 2012r. 4 ramkową miodarkę za 1990 złotych, minus 970zł. zwrotu to zapłaciłem 1020 złociszy polskich. Za kilka miesięcy, minie 5 lat i jest jak na razie ok.

To miodarki, bo np. topiarki słoneczne od Łysonia to szmelc.

Nie bardzo rozumiem poco, jechać  na Ukrainę? po miodarkę, kupować tu od handlarza, ale Polak potrafi!

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Tak się składa ,że mam katalog Łysonia i najtańsza 4 kasetowa na ramkę wlkp-3100zł

a na WP-3500 ale w bogatszej wersjii wlkp-3690 półautomat,3890 automat, w najbogatszej-5850zł.

Odpowiednio na WP-4200,4400,6590.

Refundacji dostał bym 750 na które czekał bym następny rok.

Dlatego mimo że jestem za tym żeby popierać swoje,ale nie za wszelką cenę.

Tym bardziej, że wspomniany p.Ł. ma w nosie patriotyzm a wydatnie wspomaga go

debilna polityka pseudo "wsparcia pszczelarstwa".

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 

Refundacji dostał bym 750 na które czekał bym następny rok.

Dlatego mimo że jestem za tym żeby popierać swoje,ale nie za wszelką cenę.

Tym bardziej, że wspomniany p.Ł. ma w nosie patriotyzm a wydatnie wspomaga go

debilna polityka pseudo "wsparcia pszczelarstwa".

Amen.

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa ,że mam katalog Łysonia i najtańsza 4 kasetowa na ramkę wlkp-3100zł

a na WP-3500 ale w bogatszej wersjii wlkp-3690 półautomat,3890 automat, w najbogatszej-5850zł.

Odpowiednio na WP-4200,4400,6590.

Refundacji dostał bym 750 na które czekał bym następny rok.

Dlatego mimo że jestem za tym żeby popierać swoje,ale nie za wszelką cenę.

Tym bardziej, że wspomniany p.Ł. ma w nosie patriotyzm a wydatnie wspomaga go

debilna polityka pseudo "wsparcia pszczelarstwa".

Nie wiem, czy to prawda co piszesz , czy nawijasz makaron  na uszy. :D

Mam katalog z 2016 roku co prawda moja miodarka już podrożała do 2090złotych, ale to dalej nie jest tak jak piszesz. Jak ktoś ma katalog  na 2016rok to na stronie 29 jest moja miodarka W2013 za cenę już  nie 1990 a 2090 zł. A korzyści jak napisałem. Tak ,że głupotą jest jechać  na Ukrainę po miodarkę, kupować  tu od handlarza, ale Polak potrafi! ;)

Ps. Jak by tego było mało naliczyłem jeszcze 11 miodarek 2tys. coś. Tak, że może rzeczywiście Łysoń zwariował , albo Ty usprawiedliwiasz się nietrafnym zakupem. Namawiając do nieroztropności innych. Pozdrawiam.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

boddan, bogor ma rację, smutne to ale prawdziwe :( , nie każdy kupuję na refundacje i dla takich to już prawdziwa okazja :). Nie bardzo też rozumiem argument dlaczego tylko ci ze wschodu mają łatwiej o ile 100 zł na paliwo a jaki to koszt jak zostaje ci 2000 zł w kieszeni  a no 5% choćby z Jeleniej góry 5 godzin jechał do granicy to się nie opłaca ??!!. Ja tam raczej na pewno pojadę po rzepaku  albo na rzepaku, w tym roku biorę przyczepkę na refundacje to choćbym chciał, miodarki już nie wezmę, a nawet dlatego że tak mnie wkórw... Ł z tą topiarką że nie kupuję u dilera chińszczyzny, wolałbym Barć albo Annę.    

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem w jakich wy związkach jesteście ze czekacie rok za sianem... czasami tak czytam i normalnie się zastanawiam czy w tym samym kraju mieszkamy.. proponuje zamiast miodarek z Ukrainy przywieźć miód w beczkach będzie bez roboty... a może lepiej z Chin targac miodarki...śmiać mi się chce... ale co tam jechać z 1000km za miodarka a jak kleknie w środku sezonu to będzie kwiczenie

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Boddan miodarka minma line czyli najtańsza kasetowa 4 ramkowa kosztuje 2 989,99

Kompletna ukraińska 1850 .

P.S. Imker reklamę robisz ? Pozwól mieć innym odmienne zdanie i wybór. Co do klekania  , nie odpowiedziałeś co będzie jak Tobie kleknie nim nie rozliczysz się z Agencją ? :D :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Zamówię cześć u producenta co najważniejsze w języku polskim to zrobię... lub oddam na gwarancję a porównywanie cen w PL a na UA jest tak profesjonalne jak porównywanie zarobków lub cen paliw ale medrkujcie

Link to comment
Share on other sites

Boddan miodarka minma line czyli najtańsza kasetowa 4 ramkowa kosztuje 2 989,99

Kompletna ukraińska 1850 .

P.S. Imker reklamę robisz ? Pozwól mieć innym odmienne zdanie i wybór. Co do klekania  , nie odpowiedziałeś co będzie jak Tobie kleknie nim nie rozliczysz się z Agencją ? :D :D

Na wstępnie  napiszę ,  że pomoc unijna jest dla: cwanych organizatorów różnej maści, organizacji, producentów sprzętu, ale w żadnym przypadku nie dla pszczelarzy a wręcz jest szkodliwa. Po prostu, golą nas bez mydła. :angry:  To się nie zmieni bo Polak potrafi. :)

Nieraz,  warto zapisać się do jakiegoś stowarzyszenia i zminimalizować straty.

Daro, Słowian, macie rację, moja jest radialna a kasetowa kosztuje 2890 złotych brutto. Netto 2349,58 zł. minus 60% to  jakieś1410zł.( Mi pieniądze zrefundowali po 5 miesiącach) to daje 2890-1410= 1480.

Fakt zapłacę  może mniej, może więcej jak te 1850 - 1480= 370 zł.

Ale, jak kupię na refundację , mam + - 370 zł w kieszeni,  nie bujam się z przyczepką 1,5tys.  km + granica (same przyjemności) . Mam 3 letnią gwarancję.

To trochę się zmienia jak ma się rodzinę na Ukrainie, albo blisko się mieszka.

W każdym przypadku odradzam kupowanie miodarki ukraińskiej od handlarza. :D

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

 

W każdym przypadku odradzam kupowanie miodarki ukraińskiej od handlarza. :D

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

O i tu się zgadzamy w 1000% :D, po co dawać zarobić handlarzowi jak można się samemu przejechać, przy okazji Lwów zwiedzić :D

 

Nie wiem skąd Wy bierzecie te odległości po 1000 czy 1500 km , jak ze Szczecina i to przez Wrocław jest 950 km a to chyba najdłuższa trasa, jak ktoś chce może skrócic i o 150 km jadąc innymi drogami, czas przejazdu do Lwowa ok 10 godzin na granicy max 2 to macie 12, ja nieraz ciężarówką i to sam bujam sie po 12-15 i żyję, na Chorwację w tamtym roku jechałem 1440 km od szczała 3 postoje po 10-15 min na tank i siku :D żona i dwoje dzieci Jaś miał 1,5 roku Franek 4 i dojechaliśmy elegancko zadowoleni, Adriatyk to jest to :D

 

Jeśli ktoś bierze przez refundację sprawa do przemyślenia, jeśli za gotówkę (ja tak planuje ;) ) to tylko UA :D, co do awarii pisałem z tym sklepem co w linku wyżej i każda cześć dostępna w ciągu 3 do 5 dni u mnie na miejscu no chyba że sam podskocze to i w dobę się wyrobi. W razie awarii to i tak zostaje stary klekot na korbkę :)  

Edited by daro
Poprawiłem Wielką Brytanię na Ukrainę
Link to comment
Share on other sites

Koledzy nikomu ne nawijam makaronu.Napisałem świętą prawdę.

Ty Boddan masz nieaktualny katalog.Na 29 stronie w katalogu 2016/2017

są elementy uli styopianowych a nie miodarki. Poza tym jak Daro pisał najtańsza minima line

jest za 2990 ale z napędem pasowym a nie reduktorowym.

Ponad to miodarka o symbolu w2013 to diagonalna 4 plastrowa kosztuje 2040zł.

Nie porównuj jej z kasetową. Nikogo do niczego nie namawiam.

Dla mnie jak ktoś ma taki grymas to niech jedzie nawet do Irkucka.

Ja odbierałem osobiście bo chciałem naocznie sie przekonać co to jest za ptica.

Szkoda mi czasu na wyjazdy na Ukrainę dlatego wzięłem od handlarza.

Co do miodu to jestem absolutnie przeciw. Nawet w tym roku zabrakło mi miodu dla klientów

ale nie miałem odwagi kupic od byłego kolegi z poprz.forum.Może On   ma b.dobry miód

ale w razie czego odpowiedzialnośc ponoszę ja.

Powtarzam jeszcze raz .Informację o miodarce zamieściłem dla potencjalnie zainteresowanych.

Czy kupią to już ich brocha.

Czy się może popsuć? Na pewno może ale czy zaraz musi?

Myśląc w ten sposób nie powinienem wyjeżdżać samochodem z podwórka bo może się popsuc.

Trochę optymizmu i rozsądku Panowie.

post-55-0-02122300-1481405120_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

O i tu się zgadzamy w 1000% :D, po co dawać zarobić handlarzowi jak można się samemu przejechać, przy okazji Lwów zwiedzić :D

 

Nie wiem skąd Wy bierzecie te odległości po 1000 czy 1500 km , jak ze Szczecina i to przez Wrocław jest 950 km a to chyba najdłuższa trasa, jak ktoś chce może skrucic i o 150 km jadąc innymi drogami, czas przejazdu do Lwowa ok 10 godzin na granicy max 2 to macie 12, ja nieraz ciężarówką i to sam bujam sie po 12-15 i żyję, na Chorwacje w tamtym roku jechałem 1440 km od szczała 3 postoje po 10-15 min na tank i siku :D żona i dwoje dzieci Jaś miał 1,5 roku Franek 4 i dojechaliśmy elegancko zadowoleni, Adriatyk to jest to :D

 

Jeśli ktoś bierze przez refundację sprawa do przemyślenia, jeśli za gotówkę (ja tak planuje ;) ) to tylko UK :D, co do awarii pisałem z tym sklepem co w linku wyżej i każda cześć dostępna w ciągu 3 do 5 dni u mnie na miejscu no chyba że sam podskocze to i w dobę się wyrobi. W razie awarii to i tak zostaje stary klekot na korbkę :)  

Wszystkiego zjeść samemu sie nie da. Wiele rzeczy robię sam ale nie dlatego żeby czasem nie dać zarobić

komu innemu.Po prostu mam satysfakcję jak potrafię coś zmajstrować ale tak by się tego nie wstydzić.

Jak mam rzeźbic to się tego nie imam.Ale to jestem ja i nie znaczy ,że tak mają robic wszyscy.

Link to comment
Share on other sites

Do Lwowa mam ponad 500 w jedna stronę. Nie wiem czy się popsuje czy nie ale gdyby siadła to nici z gwarancji bo pewnie sprzęt trzeba im dostarczyć. .. a nowe tez się potrafi popsuć i po to ta gwarancja która wykorzystam.. mi tam takie kombinacje nie są potrzebne

 

A skoro tam tak tanio to z ciekawosciebie... ile by mnie wyniosła radialna 30tka w pełnym automacie? wdzięczny będę za takie info (wiem ze to niewiele )

Link to comment
Share on other sites

Mnie słowo handlarz pachnie PRL . Ja , nawet w PRL , uważałem że to raczej biznesmen , handlowiec. Nikt nikomu ( z reguły ) nic nie robi za darmo. Nazwał bym to Handlowcem.Rzecki to geszefciarz ?

Za 340 złotych to niech mnie w 4 litery całują. Czytał ktoś umowę ? Bo ja tak.

Słowian pojedzie z wycieczką , miodarka przy okazji.

Nikogo nie namawiam i nikomu nie zarzucam korzystania z dopłat , nikomu nie odradzam , byle czynił to świadomie. Uważam że taki Imker młody rzutki chłopak powinien mieć możliwość pomocy zbudowania gospodarstwa pasiecznego . Nie pomaganie takim starym dziadom jak ja  po 350 pln od łba. Można lamentować ale czasy się zmieniają , a pszczelarstwo w krzakach bo Robi czy Imker nie mają szansy na pomoc w zbudowaniu czegoś co da im źródło utrzymania a nie zasiłek do renty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.