Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

"Serce dla Lwowa"


Tajden

Rekomendowane odpowiedzi

Od 20 lat prowadzimy z bratem akcję charytatywną "Serce dla Lwowa", wspomagając biednych Polaków we Lwowie.

Akcja ta jest nagłaśniana przez radio, telewizję i gazetę wyborczą.

Wspomagając dzieci, młodzież i starców, nie tylko we Lwowie, bo nasza akcja zahacza o Mościska (polska szkoła, w której jest 200 dzieci i młodzieży), Rohatyń i Brzeżany. A od tego roku również Gródek Jagielloński, gdzie "znaleźliśmy" kilkadziesiąt biednych Polaków. Przygotowujemy w Poznaniu, zawsze w listopadzie ok. 400 paczek, w tym, 150 paczek imiennych. Paczki imienne, to paczki żywnościowe.

A Poznaniacy są dość hojni. Od kilku lat klienci marketów "Piotr i Paweł" wrzucają nam do koszyków artykuły żywnościowe, słodycze, art. czystości itd. itp. I są to dziesiątki kartonów po bananach.

A moją robotą jest zawsze przewożenie tych produktów ze sklepów do szkoły, gdzie odbywa się pakowanie.

Wożę swoim citroenem berlingo, a jak jest potrzeba dużego auta, to Citroenem Jumperem.

Paczki są ekspediowane autobusem do Lwowa zawsze 2 grudnia, żeby Polacy mieli św. Mikołaja, a brat prowadzi ich dystrybucję przez 9 dni, przy pomocy kilkunastu harcerzy, którzy rozwożą te paczki tramwajami, autobusami, marszrutkami.

A od przyszłego roku będę dostarczał odzież dla Polaków, uciekinierów, ze wschodniej Ukrainy, objętej wojną.

I jadąc po matki pszczele, mam w planie przewiezienie odzieży,  art. drogeryjnych i środków czystości.

Zapraszam brać pszczelarską do ewentualnych darów dla Polaków na Ukrainie od przyszłego, 2017 roku.

Pisząc ten post, nie miałem zamiaru żebrać, a ta myśl wpadła mi na końcu tego postu... :D

Ta akcja jest o tyle dobra i sprawiedliwa, bo wszelkie dary zawsze trafiają do potrzebujących, a nie..... na rynek... :P

 

 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zbiórka odbywa sie we wszystkich sklepach "Piotr i Paweł" czy tylko w wybranych???

 

Super inicjatywa  :)

Oczywiście, że w wybranych sklepach Poznania. Wczoraj i dzisiaj przywiozłem z 3 marketów "Piotra i Pawła" 33 kartony po bananach, ściśle zapakowane.

To było popołudniu, a koledzy, może trochę mniej, ok. 30 kartonów przywożą na wieczornej sesji.

We wszystkich nie może być zbiórka, bo tych sklepów w Polsce jest dokładnie 90, a my działamy tylko w Poznaniu.

Mamy czasami nawet problem z obsadzeniem ludźmi obsługę darów w marketach.

Pamiętaj Robercie, że nasi członkowie Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich są bardzo starymi ludźmi. Ja mam 68 lat, i jestem miedzy wieloma młodzikiem... :D

Taki zbieg okoliczności, że wtedy jak matka podarowała synom pierwszy sklep w Poznaniu "Piotr i Paweł", wtedy zaczęliśmy wozić dary do Lwowa i okolic.

Ale zbiórka darów w tych marketach odbywa się dopiero od kilku lat. Wcześniej nie chcieli się zgodzić.

Sporo darów dawały różne szkoły podstawowe, gimnazja, licea. teraz trochę mniej.

Zbiórkę mamy w szkole nr 84 w Poznaniu, na ul. św. Szczepana.

Akcja "Serce dla Lwowa" jest zawsze w listopadzie każdego roku.

Dary wyjeżdżają zazwyczaj ok. 2 grudnia.

 

ul. św. Szczepana 3, 61-465 Poznań

tel. / fax (61) 832-14-24, tel. (61) 832-36-81

E-mail: szkpd84@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz gdzie i jak osoby spoza Poznania mogą się dorzucić ...

W tym roku, to już trochę późno na "dorzucenie się". Ale bardzo liczymy na następne lata.

Myślałem, że nawet można było ten post umieścić w innych pszczelarskich tematach, ponieważ wśród darów, czasami zdarzają się... słoiczki z miodem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz gdzie i jak osoby spoza Poznania mogą się dorzucić ...

Dla formalności dodam, że najbardziej jesteśmy zainteresowani:

1. Żywność (makarony, kasze, ryże, płatki), konserwy mięsne, rybne, pasztety itp., słodycze, w tym czekolady. Uwaga na datę przydatności do spożycia).

2. Artykuły drogeryjne: mydła, pasty do zębów, proszki do prania, płyny do płukania, płyny do mycia naczyń, czyszczenia sanitariatów i inne.

3. Artykuły szkolne: zeszyty, ołówki, długopisy, bloki, kredki itp.

4. Lekarstwa z odpowiednią datą przydatności.

5. Zabawki w doskonałym stanie.

6. Pieniądze (w każdej ilości)... :D

 

Poznaniacy bardzo hojnie nas wspierają w marketach Piotra i Pawła, wrzucając do skarbonek.

Wiozłem dzisiaj 3 bardzo ciężkie puszki  z jednego marketu, do naszej bazy.

Jadą dwa autobusy, a jeden kosztuje zazwyczaj ok. 8.000,- złotych.

W jednym jadą dary, a w drugim członkowie Stowarzyszenia i kilkunastu harcerzy.

 

Odzież w doskonałym stanie, ale to już dla uchodźców wojennych.

Na adres

Spółdzielni  Socjalnej "Pasieka. Optymalni w Działaniu", 61-466 Poznań 33 ul. Łozowa 43/3

I powyższy adres Sp-ni jest moim prywatnym adresem zarejestrowanym w Sądzie: NIP: 783 171 89 04.

Podkreślam to, żeby nie było niedomówień!!!

I ja jestem tylko przewoźnikiem tej odzieży, a akcję prowadzi Marek Szpytko z Poznania (m.in. też członek Stowarzyszenia Lwowiaków).

 

Mamy zawsze ogromny problem z przewożeniem tych darów, ponieważ dla celników i pograniczników ukraińskich, to jest zawsze kontrabanda.

I znają nas od 20 lat!!! Ale jesteśmy ZAWSZE KONTRABANDĄ!!!... :D

Edytowane przez Robi_Robson
Podkolorowałem adres dla łatwiejszego odnalezienia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akcja genialna! 3 lata temu odwiedziłem Lwów z żoną i jestem pod ogromnym wrażeniem. Z chęcią pomogę, dorzucę i rozreklamuje w swoim regionie akcję! Jerzy o baner się nie martw. Biorę na siebie, stworzenie go. Proszę powiedz mniej więcej co miałby być na nim, a coś zrobimy :D

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.