Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zszywacze pneumatyczne, gwoździarki, kompresory


morzedzungli

Recommended Posts

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś?

Chodziło mi o to żeby w pomieszczeniu gdzie się pracuje

nie było sprężarki, tylko poza nim.

Musi być tylko trochę dłuższy wąż ciśnieniowy.

Link to comment
Share on other sites

No ja nie wiem. Miałem kilka sprężarek 24 l teraz mam 50 l dwutłokową i w głośności nie słyszę różnicy, nawet na oznaczeniach sprężarek jest informacja, że ta 24 l jest głośniejsza o 1 db niż 50 l :P

 

Tłokowe swoją głośność mają. Co do pochodzenia to jak na jesieni kupowałem sprężarkę to okazało się, że w zasadzie wszystkie są produkowane w Chinach, od producenta jedynie zależą normy jakościowe (teoretycznie). W praktyce to przy braniu tanich Chińczyków polecam rozejrzeć się, czy w razie awarii będą dostępne części zamienne. Chciałem kupić sprężarkę Pansam, ale znalazłem opinie, że z "orygialnymi" częściami do niej u nas lipa i zdecydowałem się na inną. Pewnie części pasowałyby z typowych tanich chińczyków, ale po co nerwy strzępić, albo kupować po kilka różnych sztuk zepsutej części, żeby znaleźć to co będzie pasowało.

 

 

Tylko mi sprężarka potrzeba była nie do opon samochodu a do opon ciągników i wapnowania obory więc trochę mocniejsza, niż najtańsze Chińczyki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

kri ja kupiłem kilka rodzajów, bo też się zastanawiałem nad tym, nawet temat założyłem http://pasiekapszczelarska.pl/topic/737-zszywki-do-ramek-bez-czop%C3%B3w/  Stwierdziłem, że najwygodniej używać mi Ga18 TYP90 - ocynkowany drut o przekroju prostokątnym 1,25 x 1 mm - długość 25mm. Na jedną ramkę daje 4 zszywki. Oczywiście testowałem różne długości, ale im dłuższe, tym częściej może się zdarzyć, że bokiem wyjdą (zwiną się). Moje ramki to 360x180 - drutowane poziomo - 3 druty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.