Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sławomi Trzybiński- czy ktoś kupował u niego matki?


morzedzungli

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Brałem w zeszłym roku Kaukaza od tego pana. Pszczoła ogólnie łagodna. Ale przy słabszej pogodzie trzeba uważać. Z miodnością jeszcze nie wiem. Narazie szału nie ma. Mam kaukaza też do Loca i od Gembali. Jak narazie najlepiej spisuje się od Loca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Brałem w zeszłym roku Kaukaza od tego pana. Pszczoła ogólnie łagodna. Ale przy słabszej pogodzie trzeba uważać. Z miodnością jeszcze nie wiem. Narazie szału nie ma. Mam kaukaza też do Loca i od Gembali. Jak narazie najlepiej spisuje się od Loca.

Kolega trochę mija się z prawdą , ani M Gębala , ani z tego co wiem Loc nie mają rasy kaukaskiej. 

Aby dobrze ocenić , - trzeba wiedzieć co się ocenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loc raczej ma - ostatnio mam go na tapecie, bo chętnie bym przygarnął jakąś Nieskę NU, ale nie wiem jak terminy  - maila puściłem :) Popatrz na jego ogłoszenie http://www.pasiekafabryczna.pl/hodowla-matek.html  "Kaukaska linia Woźnica"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem niedawno u Pani Marysi po matki to kaukaskiej w ofercie na stole nie miała i o kaukaskie nie pytałem , ale od ręki bez zamówienia wcześniejszego sprzedała mi Primę i Gemę . Gemę wziełem dla porównania u siebie i mówiła mi  , że Gemę najczęściej kupują pszczelarze z Południa Polski na pożytki późno letnie w tym spadziowe.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega trochę mija się z prawdą , ani M Gębala , ani z tego co wiem Loc nie mają rasy kaukaskiej. 

Aby dobrze ocenić , - trzeba wiedzieć co się ocenia.

Możliwe, że teraz nie ma. 2 lata temu brałem od Loca. A w tym roku brałem kaukaską woźnicę od p. Bielickiego. A materiał ten pan ma od pana Loca.

 A to link do pasieki Mellifera,mają w ofercie cau WG :

http://www.pasiekamellifera.com/pl/component/content/article/10-pasieka/12-charakterystyka-linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że teraz nie ma. 2 lata temu brałem od Loca. A w tym roku brałem kaukaską woźnicę od p. Bielickiego. A materiał ten pan ma od pana Loca.

 A to link do pasieki Mellifera,mają w ofercie cau WG :

http://www.pasiekamellifera.com/pl/component/content/article/10-pasieka/12-charakterystyka-linii

Sorki widocznie to moje informacje były niepełne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Zamówiłem na próbę od tego hodowcy po jednej sztuce Buckfasta, Kaukaza i Włoszkę. Chciałbym się Was zapytać czy ktośma doświadczenia z pszczołą od tego pana?

 

Karol

Witam,

 

Teraz mogę coś powiedzieć o Kaukaskiej od p. Gembali , p. Trzybińskiego i p. Loca.

Cau WG - pszczóka nierojliwa, rozwój średni, wolniejszy od BF. Na mniszku wypadła słabo, w sumie to miałem wrażenie, że na mniszku dopiero zaczęła się rozwijać. Ale potem to się rozkręciła nieźle.

Kaukaska od p. Trzybińskiego - pszczoła rojliwa, na mniszku ok. Potem wypadła słabo.

Kaukaska Woźnica od Loca - łagodna, zaczerwia 2-3 ramki wielkopolskie skrócone do 17 cm, nie chce nosić do nadstawek, musiałem przekładać ramki z czerwiem  do miodni, wtedy było ok. Nierojliwa, pszczoły w ulu mało, a miodu dużo :).

 

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.