Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Taboret gazowy...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pszczelarską brać...

Nie wiem, czy mi odpowiecie na pytanie, o jakiej mocy powinien być  taboret gazowy, do przegotowania wody z woskiem, w garnku 50-litrowym?

Czy wystarczy 8 KW, czy lepiej 9,8, lub 11 KW?

Chodzi o maksymalne wykorzystanie taboretu, przy jak najmniejszym zużyciu gazu.

Taboret gazowy, "połyka" ok. 600 g gazu/h, przy powyższych wartościach mocy.

Gotowałem już na 4 palnikowej, w kuchni, ale robiłem za duży bałagan żonie.

A w pracowni, będę niezależny... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek takie pytania to bimbrownicy.pl

Mam taki i spełnia wszystkie moje zachcianki pszczelarskie i bimbrownicze

https://allegro.pl/taboret-gazowy-z-termopara-i-piezozapalaczem-7-5kw-i6957266726.html

- a stosunek ceny do ilości spalanego gazu - Jurek na miły Bóg nie drąż tematu  :)  :)  -

kupuj Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek takie pytania to bimbrownicy.pl

Mam taki i spełnia wszystkie moje zachcianki pszczelarskie i bimbrownicze

https://allegro.pl/taboret-gazowy-z-termopara-i-piezozapalaczem-7-5kw-i6957266726.html

- a stosunek ceny do ilości spalanego gazu - Jurek na miły Bóg nie drąż tematu  :)  :)  -

kupuj Pozdrowionka

Nie wiem co ma bimber do garnka wosku, ale może dlatego, że jestem abstynentem prawie 40 lat... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek moim zdaniem zależy od średnicy tego 50l gara,  średnica palnika ma być o tyle mniejsza by grzać jak najwięcej dno i boki gara, a nie powietrze w pomieszczeniu.

No tak, masz rację. Dno gara ma ok. 47 cm średnicy. A taborety gazowe, są różnej wielkości. zazwyczaj są kwadratami, a najlepszy kwadrat taboretu dla takiego gara, to 40 cm. Tak sądzę. A taboret ma tak ogromną ilość otworów, z których wypływa gaz, że na pewno ogrzewa tylko i wyłącznie dno gara, a nie powietrze.

Bo ta ogromna ilość otworów, jest zlokalizowana bliżej wnętrza taboretu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gar 50l taboret 8 kw . Taki podgrzewa 100 l,no trochę wolno . Bierz najtańszy swój kupiłem za 40 pln służy już 4 czy 5 lat.

U nas mówią bracha  , zacier to jest mąka podgrzana i ,,zatarta ,, aby scukrzyć skrobię. Po dodaniu drożdży i fermentacji przestaje być zacierem . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.