Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Gdzie kupić węzę na Warmii


Recommended Posts

Witam Koleżanki i Kolegów.

Mam pytanie głównie do Koleżanek i Kolegów z Warmii gdzie kupić sprawdzoną i dobrej jakości węzę w okolicach Olsztyna. Dziękuję z góry za informację.

sebxyz

Link to comment
Share on other sites

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie .
Tylko własna - z własnego wosku . Najlepiej jeszcze samemu zrobiona ( bo zlecając przerób  trzeba zaufać temu co przerabia )
Sklepowe bez względu , czy z Maji przy WZP , czy z Tomaszkowa , czy ze sklepików ogrodniczych
na pewno ze względu na masowąą produkcję i to że do kociołka trafia co popadnie
będą miały mniej , lub więcej dodatków nie będących woskiem .
Ostatnią sklepową węzę którą miałem (Lubelska i Toruńska) pszczoły pocięły i wyniosły z ula !
Teraz od 2 lat mam węzę tylko ze swojego wosku
+ żeby był "minimalny wsad" mam z wymiany wosk od 3-4 zaprzyjaźnionych pszczelarzy którym ufam...
Zero wosku z Allegro , czy OLX !
Jak masz swój dobry wosk , to mogę dać namiary na solidnego wytwórcę węzy , który nawet małą partię powierzonego wosku przerobi (z autoklawem)

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Miałem cichą nadzieję, że się odezwiesz Robi_Robson. Szkoda, że nie ma miejsca w postaci sklepu pewnego, bo ilość wosku w moim przypadku jest bardzo mała i nie mam z czym startować do przetopu. Daj znać, jak będziesz wiedział, o kimś kto będzie miał na zbyciu węze. Pozdrawiam

sebxyz

Link to comment
Share on other sites

Mogę polecić producenta węzy z wosku powierzonego ,
ale  czasy takie , że raczej nie polecę nikogo , kto węzą handluje i sam już handlować nie planuję .
Przewiozłem się...
Trzy lata temu ze swojej węzy wygospodarowałem trochę i odsprzedałem "koledze" z południa kraju praktycznie po kosztach.
Później (po 2 latach) wysłuchiwałem , że niby zafałszowana ...
Że przez nią niby rodziny popadły w nastrój rojowy itp.
A wcale nie chciałem jej sprzedawać . Prosił , więc wyjąłem swoją , ze swojego wosku , ze swoich zapasów ...

Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.01.2020 o 07:34, Robi_Robson napisał:

Jak masz swój dobry wosk , to mogę dać namiary na solidnego wytwórcę węzy , który nawet małą partię powierzonego wosku przerobi (z autoklawem)

To pochwal publicznie .

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem zdrowe i silne pszczoły w czasie silnego wziątku zabudują każdą węzę.

Mój kolega, żalił mi się :,

że zrobioną węzę z własnego wosku daje do uli prawie codziennie i pszczoły pięknie odbudowują,

ale że coś z tym woskiem nie tak bo matka słabo czerwi na tej węzie.

Tłumaczyłem mu, że matka na zaczerwienie 1 węzy potrzebuje kilka dni,

a pszczoły odbudują taki 1 plaster nawet za 1 noc.

Ale nie jestem pewny, czy go przekonałem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.