Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

KRUS od pszczół


Rekomendowane odpowiedzi

To nie chodzi o kupno ziemi a o ,jak rozumiem ,ubezpieczenia . Chłopak chce zarejestrować się jako pszczelarz i mieć ubezpieczenie  jak mniemam bardziej zdrowotne  niż emerytalne . Taniej wyjdzie na pewno niż ubezpieczenie zdrowotne w jakiejś firmie no i pewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w krus jest 234 zł miesięcznie a prywatny nfz to powyżej 300 zł na miesiąc .Mi chodzi o zdrowotne bo mnie urząd pracy ściga ,też myślałem o prywatnym od wypadków i pobytu w szpitalu ale nie wiem czy to dobre a może lepiej odkładać na konto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będę musiał opłacić razem to koszt 4400 na rok wyjdzie ,ale spokój będzie no i mam rolniczy handel to może jakaś dotacja by była ,a z zawodu rolnikiem jestem to może na te małe przetwórstwo  by coś dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, chudy1579 napisał:

...no i mam rolniczy handel to może jakaś dotacja by była ,a z zawodu rolnikiem jestem to może na te małe przetwórstwo  by coś dali.

Produktów pszczelich nie można przetwarzać w ramach "RHD na produkty pszczele".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zarejestrowane RHD w ramch działalności pszczelarskiej to możesz sprzedawać tylko produkty pszczele nieprzetworzone.

Jeżeli masz "RHD w ramach sadów orzechowych" to może tam możesz przetwarzać orzechy dodając do nich miód, tego nie wiem.

Ale RHD w ramach działalności pszczelarskiej można tylko produkty nieprzetworzone i są jeszcze na to limity ilościowe.

Edytowane przez Krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, daro napisał:

Krzyżak chłop o czym innym , np. pasztety z królika .

Nie wiem skąd to  że nie można sprzedawać w RHD produktów pszczelarskich przetworzonych ? Miód z orzechami , świeca. ?

Stąd , że taki jest zapis w decyzji o rhd .
Pasztet z królika teoretycznie tak .
A praktycznie ...
Praktycznie niby w końcu zezwolili w 2019r. na ubój zwierząt w gospodarstwie .
Ale ... znów wstawili kruczki prawne .
Nie doczytywałem , bo nie mam czasu , ale podobno trzeba na ubój w gospodarstwie mieć udokumentowaną 3 miesięczną praktykę w ubojni .
Jak nie kijem go , to pałką .

Mi wet jak wręczał decyzję o rhd, to śmiał się w twarz .
Mówił , żeby mi do głowy nie przyszło samemu ubijać kurczaka , lub przepiórki na sprzedaż !
Wg stanu na wiosnę 2019 gdybym chciał sprzedać choćby tuszke przepiórki musiałbym ją oddać do uboju w rzeźni .
Zapytany powiatowy nie potrafił mi jednak wskazać gdzie podejmą się ubicia 5szt. moich przepiórek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W odpowiedzi na wniosek KRIR, resort rolnictwa poinformował, że zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, tj. ww. rozporządzeniem (WE) nr 853/2004, ubój zwierząt w celu wprowadzenia pozyskanego mięsa na rynek powinien być przeprowadzony w rzeźni zatwierdzonej przez właściwy organ, albo pod pewnymi warunkami poza rzeźnią, np. w gospodarstwie rolnym lub miejscu pochodzenia zwierząt. Wyjątki od wymogu uboju zwierząt w rzeźni dopuszczono w przypadku:

- uboju z konieczności - gdy zwierzę miało wypadek uniemożliwiający transport do rzeźni,

- drobiu i zajęczaków poddawanych ubojowi w gospodarstwie rolnym - jeżeli pozyskane z nich mięso będzie wprowadzane na rynek w ramach sprzedaży bezpośredniej konsumentom końcowym lub lokalnym zakładom prowadzącym handel detaliczny bezpośrednio zaopatrującym konsumenta końcowego,

- zwierząt dzikich utrzymywanych w warunkach fermowych poddawanych ubojowi za zgodą właściwego organu w miejscu pochodzenia tych zwierząt - wtedy gdy, m. in. zwierząt tych nie można transportować do rzeźni ze względu na zagrożenie dla obsługi lub ochronę ich dobrostanu,

 

O śmianiu w twarz wiem coś . Trzeba zetrzeć  śmiech z lica .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.