Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dokarmianie pszczół


Recommended Posts

Witam

Obecnie u mnie jest okres bezpozytykowy za 3 tygodnie zacznie kwitnąć nawloc, pszczoly nie mają praktycznie wgl pokarmu, pytanie czy ściągnąć im nadstawki z suszem czy zostawić aby pszczoły znosiły sobie pokarm który im podam  do gniazda 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za cenne wskazówki 

Link to comment
Share on other sites

Jak w gnieździe susza to...

Jest wiele możliwości,można wyciągnąć ramki i zostawić pusty korpus do którego podać syrop albo ciasto.W drugim lub trzecim dniu pożytku wsadzić nazad ramki na miód.

Można na folii poddać pod gniazdo na dennice trochę ciasta.

Można zamienić i miodnie dać pod gniazdo i wtedy z góry podkarmić pszczoły.PK 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

no dobra i matka tam nie zejdzie

czy mam kratę na miodnie potem gniazdo dać?

a potem jak nawłoć się zacznie przestawić

a jak susza będzie to po prostu miodnie do magazynu zabrać

pierzgą miodni nie zabiją?

dobrze zrozumiałem?

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Krzyżak napisał:

Ponieważ pytanie Mirka padło po Twojej wypowiedzi.

To cytuj Mirka jak piszesz w towarzystwie,inaczej wychodzi że to do autora tematu.

 

2 godziny temu, mirek. napisał:

nic nie powielał

i przestańcie się kłócić ja jakoś nie dociągam 

a pytania o kraty i ted poproszę o odpowiedź

 

Nie odpowiem bo nie rozumiem twojego pytania.PK

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Baczek0242 napisał:

Właśnie o to chodzi że muszę dokarmić żeby matkę pobudzić do czerwienia, cały ul pszczół a ona czerwi tylko na 4-5 ramkach no i praktycznie 0 pokarmu 

 

A nie czytałeś o starej zasadzie w hodowli pszczół , że w ulu , a najlepiej w gnieździe powinien być stale żelazny zapas pokarmu w ilości około 4 kg ? Jak brakuje to uzupełnić dużą dawką a nie żadną lurą po słoiku jak pisał mirekTo ABC pszczelarstwa inaczej aż prosisz się o zgnilca amerykańskiego i inne choroby bo niedożywione rodziny łatwo łapią choroby nie mówiąć już nic o tym że osłabną na sile i warroza je jesienią dobije i taki będzie finał. Jeszcze dzisiaj daj wszystkim rodzinom po 5 litrów syropu a jak mało to powtórzyć. Ja już praktycznie mam w 50% zaawansowane  karmienie zimowe w oczekiwaniu na nawłoć i pszczoły mają po korpusie zasklepionego pokarmu na zimę.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.