Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

... z mej okolicy


Recommended Posts

Dzisiaj dokończyłem 'inspekcję' ... 

wnioski

 

 

 

 

- musowe koszenie trawy bo znów muszą się 'przeciskać'  przez ...

 

 

- ... 'krajobraz porzepaku'...

... okoliczne łąki porastają .... 

... kolorową roślinnością.... ale i tak pszczoły 'śmigają' na akację 

 

-  za tydzień kolejna 'wizytacja' z ... ?

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

... 'wizytacji' część pierwsza odbyła się .... 

 

... wykoszone ..

 

... wracające...

 

No i ... 'delikatnie' ...miodobrałem ... jutro kończymy... 

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, PiotrekF napisał:

miodobrałem ... jutro kończymy...

A my wciąż walczymy z pierwszym . Na horyzoncie już pojawia się ostatnie, a nam zostało jeszcze kilka dni kręcenia pierwszego .
Za to jaki pyyyyszny wyszedł ten spóźniony wiosenno letni ... Palce lizać aż po łokcie ;)
 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Robi_Robson napisał:

A my wciąż walczymy z pierwszym . Na horyzoncie już pojawia się ostatnie, a nam zostało jeszcze kilka dni kręcenia pierwszego .
Za to jaki pyyyyszny wyszedł ten spóźniony wiosenno letni ... Palce lizać aż po łokcie ;)
 

  Będąc 'młodym' ... i do tego hobbystycznie ... w dwa dni (upalne?) 'dajemy radę' całej pasiece?...: miodobranie + przegląd gniazd ...

.. za tydzień czeka nas niestety kolejne .... ramki (gniazdowe WZ + Ostrowskiej) w połowie poszyte a dolna część 'kropi' 

  .... kilka z dzisiejszej 'wizytacji' : ...

 

 

 

 

 

 

...Wam .

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

... byłem dzisiaj i jutro też będę 

Lipa kończy kwitnienie .... 

... popracowałem :) w ...i przy ....

 

 

'broda'

nos

wąsy 

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, PiotrekF napisał:

'Lipowe' miodobranie odbyło się  ...  

 

 

DSC_0304.JPG

 

PF

 

I jak oceniasz zbiory z lipy po wcześniejszych udanych tygodniach? 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, PiotrekF napisał:

Oceniam jako : 'skromne' , b. 'skromne'.

Jeśli wolno ... z lipy było jako szóste miodobranie ... nadal jestem pod 'sporym 'zdziwieniem' miodnością tegorocznego sezonu ... nadal 

PF  

 

Może po prostu jest to efekt wypracowania pszczół przy jednoczesnym braku nowego pokolenia. U mnie o dziwo w nadstawkach mają tylko odkład z kwietnia i rodzinka wyrojona w maju. Od tych rodzin co brałem nektarowo spadziowy niedawno - one się pokurczyły w sile i nic nie mają teraz. 

Więc i u mnie raczej skromnie będzie 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Krzychu napisał:

 

Może po prostu jest to efekt wypracowania pszczół przy jednoczesnym braku nowego pokolenia. /.../

 

A może...

... słabego nektarowania lipy i dość upalnej pogody ???? No raczej taki 'splot zdarzeń' bym obstawiał - na obserwacji opieram się 

Pozdrawiam P.

4.png

 

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, PiotrekF napisał:

 

A może...

... słabego nektarowania lipy i dość upalnej pogody ???? No raczej taki 'splot zdarzeń' bym obstawiał - na obserwacji opieram się 

Pozdrawiam P.

4.png

 

 

PF

 

Moim zdaniem lipa dobrze nektaruje... 

Słychać szum pszczół na nich. Lecz rodzinki, które przyniosły najpierw rzepak a potem spadź - po prostu się skurczyły. Jakby trakcie któregoś z tych pożytków matka ograniczyła się w czerwieniu i teraz są tego efekty, że nie ma komu zbierać. 

Za to faworytem jest odkład (skladaniec) z matką UN, która właśnie doszła do siły i już ma coś w nadstawkach, drugim faworytem z kolei jest rodzinka, która wyroila się w połowie rzepaku - pomimo tego korpus Wielkopolski rzepaku wtedy był, spadzi nie było nic, a teraz lipy przybywa. 

Zmiennych jest bardzo dużo i matematycznie ciężko to policzyć ale zauważyłem, że właśnie te co na zbierały czegoś po rzepaku to teraz słabo mają z lipą. 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Krzychu napisał:

Moim zdaniem lipa dobrze nektaruje... 

U mnie niestety powtórka ubiegłego roku : niemal codziennie prognozy pokazują deszcz , a u mnie ani kropla nie spadnie. Kwiaty zasychają na drzewach. Chyba nic z tego nie będzie , choć kwitną bardzo obficie.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, manio napisał:

U mnie niestety powtórka ubiegłego roku : niemal codziennie prognozy pokazują deszcz , a u mnie ani kropla nie spadnie. Kwiaty zasychają na drzewach. Chyba nic z tego nie będzie , choć kwitną bardzo obficie.

Wiesz Manio... Co z tego, że dobrze nektaruje skoro nie mam sił w rodzinach i na dodatek mam ich mało...

Gdybym miał rodziny z tamtego roku gdzie była i ilość i duża siła, i tegoroczne warunki to bym na dwa lata się obłowił. A wtedy to mięso musiałem karmić, które i tak wiosny nie doczekało. 

Niestety zawsze jakiś czynnik nie zagra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

W drugim dniu nowego 2022  byłem .... ok 15,30 .... latały , nieliczne bo nieliczne ale ... i porządki ...

 

 

 

 

... nie mogłem się powstrzymać ....? : przed i posylwestrowe .... z okna

 

 

 

PF

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

?

 w taki kwietniowy dzień na zebranie było mus ....

 

 

 

 

.... oczywiście bocznymi okolicznymi (nie znaczy skrótami)...

?

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.