Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pożegnanie nawłoci?


wawelski

Recommended Posts

2 godziny temu, michal79 napisał:

Generalnie to rozpowszechniają kręgi takich, co wysłaliby ludzkość na jakąś planetoidę, żeby cała Ziemia była nienaruszalnym skansenem. 

Taki to właśnie zaplanowali. Ma byc 7 tzw. raj w których będzie 500 mln niewolników pod nadzorem 200tyś. armii.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, mirek. napisał:

 źle zrozumieliście autora

sama nawłoć i jej nektar pyłek nie szkodzi pszczołom

tylko nawłoć wypiera wszytkie inne gatunki i przez to zamiast pożytek być cały sezon jest 2 tygodnie przed zima

ja tak to rozumiem

 

No o tym też pisali. Ale ten wykres dodali w tej samej pracy, dlaczego?  

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, mirek. napisał:

źle zrozumieliście

a co tu można źle zrozumieć ? Przeczytaj dokładnie jeszcze raz bo wyraźnie piszą o szkodliwości nektaru nawłociowego dla pszczół , a dopiero później o jej ekspansywności i kłamstwa o uprawie

59579ca979293523med.jpg

 

Na koniec o miodzie manuka jako zamienniku :)  nawłociowego - i to jest zwyczajna kryptoreklama pod płaszczykiem  pseudonaukowego bełkotu , choć ja ją odczytuję przewrotnie jako nobilitację miodu nawłociowego .

1cd06561513bc2abmed.jpg

Są jakieś wątpliwości ? Ja ich nie mam :( Miód manuka kupię jak  będę w Australii, u siebie tylko z nawłoci. Dziko rosnącej na  nieużytkach bo nie znam upraw pracowicie tworzonych przez pszczelarzy . Pszczelarze lubią przychodzić na gotowe lub co najwyżej cudze uprawy tylko dodatkowo będące źródłem nektaru.

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.