Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miodarka elektryczna


tomi

Recommended Posts

Moja miodarka jest umocowana do platformy aluminiowej 1,3x1,3m, dzięki temu mogę ustawić platformę, wobec podłogi pod lekkim skosem - z miodarki łatwiej spływa miód.

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

 

w sprawie bębna miodarki jesteśmy wspawać przy obecnej technologi zawór równo z dnem możemy tez wspawać ten zawór w dno bez dodatkowych kosztów

pozdrawiam w razie jakiś pytań proszę o korespondencje.

Boże jaki mam wpływ. Aby się  mi tylko w 4 literach nie poprzewracało. No dopieszczają mnie jak nie wiem. Jednym słowem warto szturać przed nie po. Kupię łysonia za wyjątkiem w/w braków najbardziej mi pasuje . :D 

Link to comment
Share on other sites

Słów kilka na temat zakupionej miodarki od Lysonia , w zasadzie jest tylko jedna uwaga ; zawór spustowy umocowany za wysoko i pozostaje dużo miodu na dnie także po miodobraniu trzeba postawic klocek pod nogę z drugiej strony zaworu  żeby wszystko spłyneło , poza tym jest ok. Czas oczekiwania  na sprzęt ponad 2 miesiące więc lepiej wcześniej zamówic jeśli ktoś ma w planach zakup , ja pierwszy miod wirowałem recznie .

daro - nie obraziłem sie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dedykuję wszystkim producentom miodarek opis sprzętu , gdzie napisano nawet ile litrów zmieści się do kosza miodarki.

Pewnie kupię taką . Nie pasuje mi stały silnik na spodzie.

http://www.avv-100.com.ua/katalog/Medogonki_novogo_obrazca/6_ti_ram_samooborotnaya/

Przeważyło umazanie górnych części ramki w radialnej , w takiej ramki są suche.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie zakpić z pozytywnych opinii o miodarkach f-my ŁYSOŃ-zbyt wysoko umieszczony zawór oraz brak spadu w jego kierunku,to nie jakieś małe niedociągnięcie ale poważna ! FUCHA ! producenta,który ma niedopracowaną linię produkcyjną tego sprzętu.Miodarka 3-plastrowa ojca,która myślę pamięta jeszcze 3 Rzeszę,ma żeliwne emaliowane dno ze spadem i dołkiem na zawór.Nigdy podczas miodobrania nie kombinowaliśmy z podnoszeniem żeby miód spływał.

Link to comment
Share on other sites

Pracownicy pracujący przy miodarkach u Łysonia znają swój fach . Naiwnością jest myślenie , że nie zauważają takich mankamentów lub , że im nikt nie zwrócił  uwagi do tej pory. Na dodatek  podglądany jest sprzęt z całego świata , co można produkować , co można ulepszyć.

Niestety ,, pieniądz " zabija jakość . Ustawia się proces technologiczny  świadomie tak , aby można było łatwiej produkować i taniej . Może i wypuści się jakąś serie bez zaworu :) , czemu nie , dokąd pszczelarze będą kupować to co mi tam . I jeszcze ta refundacja ...

A jak ktoś zapragnie miodarki z prawdziwego zdarzenia , to dla Niego  będzie oferta jakaś tam ,,super gold premium"  z odpowiednią ceną :)

Niestety tak się robi.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dedykuję wszystkim producentom miodarek opis sprzętu , gdzie napisano nawet ile litrów zmieści się do kosza miodarki.

Pewnie kupię taką . Nie pasuje mi stały silnik na spodzie.

http://www.avv-100.com.ua/katalog/Medogonki_novogo_obrazca/6_ti_ram_samooborotnaya/

Przeważyło umazanie górnych części ramki w radialnej , w takiej ramki są suche.

 

Taka jakaś znajoma wydała mi się ta miodarka, popatrzyłem na logo firmowe ABB-100 i to jest to, co ja mam :)

 

 
P.S. Mam nadzieję, że coś będzie widać. Musiałem to bardzo pociąć i zmniejszyć rozdzielczość, bo załączniki na forum mogą mieć tylko 78KB. Może dacie radę to jakoś zwiększyć? Oczywiście można wrzucać na zewnętrzny hosting, ale za rok lub dwa śladu po takich zdjęciach może nie być.

miodarka forum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.