Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miodarka elektryczna


tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić wirówkę elektryczną z firmy Łysoń , zastanawiam się tylko czy ma być 3 czy 4 plastrowa podobno 3-plastrowa jest mało stabilna i rzuca nia przy wirowaniu,  a jaka jest Wasza opinia ?

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 plastrową ale ręczną i nigdy bym nie chciał 3 plastrowej.Kosz uniwersalny i mogę w niej wirować 10 ramek 1/2wlkp heh.

Mam ręczną 3 plastrową ale to już jest poważny zabytek i czasto odmawia współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze większe jest lepsze. Tak jak koledzy pisali wyżej możesz wirować tylko dwa , na pewno będzie stabilniejsza i wymagała mniej czasu pracy co pozwoli szybciej odwirować miód i szybciej otworzyć piwko . A wymiary będą zbliżone.

 

Co do więszke zawsze lepsze .. nie działa w przypadku długów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ,dziś zaklepalem 4-plastrową

 


 Tak jak koledzy pisali wyżej możesz wirować tylko dwa , na pewno będzie stabilniejsza i wymagała mniej czasu pracy co pozwoli szybciej odwirować miód i szybciej otworzyć piwko .

....żonaty jestem więc z piwkiem różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ,dziś zaklepalem 4-plastrową

 

 Tak jak koledzy pisali wyżej możesz wirować tylko dwa , na pewno będzie stabilniejsza i wymagała mniej czasu pracy co pozwoli szybciej odwirować miód i szybciej otworzyć piwko .

....żonaty jestem więc z piwkiem różnie bywa

No to musisz nauczyć żonkę picia piwa , albo czy musisz za każdym razem ją pytać jak chcesz się napić ??

Co do miodarki to słusznie zrobiłeś z 4 ramkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Dołączam sie do tematu z zapytaniem.

Na co zwracać uwage przy zakuie miodarki?

Chce kupic 4 plastrowa z napedem elektrycznym I obrotowymi koszami na ramki.

O co musze pytac przed zakupem zeby potem nie narzekaac?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie odpowiem Tobie  Lysy85 wprost, ale tak to sobie zaplanowałem. Miałem kilkanaście uli i pasiekę oddaloną o 25 km, kupiłem 4 plastrową, ręczną (ale z grubszej blachy) - bo na pasiece nie ma prądu, da radę zapakować miodarkę na miodobranie w osobowe auto,  jest tańsza.

Teraz mam pasiekę przy domu i nieco większą, kupię elektryczną, ale jeszcze nie w tym roku.

 

Podsumowując: na moje potrzeby elektryczna na 4 plastry - za mała szkoda mi pieniędzy, jak elektryczna, to niech będzie większa, dostosowana do wielkości pasieki.

 

Łysy,jak wybierzesz, to daj znać którą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  , po pierwsze : jaka by nie była to elektryczno- ręczna lub elektryczna , żadna ręczna . Mała oszczędność finansowa , a duże utrudnienie i  póżniej  żal że dokonałem złego wyboru.( nie dotyczy 3 plastrowej , o tej nie mówimy , i nie bierz jej pod uwagę )    Jeżeli masz takie plany i je zamierzasz  zrealizować to średnica min 800. ( przy radialnej  minimum, )   900 na pewno lepsza i którąś z tych bym kupił.Wszystko zależy od kasy, taka też jest prawda ! Choć czasem lepiej dołożyć na początku jak to możliwe i mieć coś sensownego na dlużej  niż wracać do tematu zakupu za 4 lata i znowu wydatek .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszędzie 80 światła mogłem założyć 90 no ale cóż, w sumie to żałuję że w tamtym roku przed tynkami nie wziołem bosha i nie wyciąłem po kawałku pustaka z dwóch stron, mogłem to zrobić i założyć drzwi 100 no ale cóż jak się kiedyś dorobię takiego kombajnu jak wirówka fi 900 to ją raz rozkręcę i wepchne jak luzak123 to nie jest mebel który się na okrągło przenosi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wyedytowałem tytuł na miodarka może się zakładający nie obrazi . ?

Mam zamiar kupić i ze spostrzeżeń . Miodarka Łysoń - posiada otwory w nogach do mocowania no otwór spustowy 5 mm nad dnem . Czym wybrać miód z miodarki umocowanej na stałe  ?

Co do reszty to sprzęt dobry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miodarkę na 4 ramki, jak pisze daro. Przepracowała 3 sezony +- 75 rodzin i ok.

Nie kupować miodarki ze sterownikami na pokrywie plastykowej utrudniony dostęp i inne tam.

 

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatki... Nawet nie raczą się wytłumaczyć. Jak ja bym tak traktował klienta to z torbami bym poszedł. To nie są kaprysy pszczelarzy. Nie że się nie da bo rzemieślnik potrafi i nie miesza to w seryjnej produkcji . Medale na targach można sobie kupować na uznanie klienta trzeba sobie zapracować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem tytuł na miodarka może się zakładający nie obrazi . ?

Mam zamiar kupić i ze spostrzeżeń . Miodarka Łysoń - posiada otwory w nogach do mocowania no otwór spustowy 5 mm nad dnem . Czym wybrać miód z miodarki umocowanej na stałe  ?

Co do reszty to sprzęt dobry .

Nie znam nikogo kto by przykręcał miodarkę do podłogi na stałe,najwyżej do specjalnej konstrukcji dla usztywnienia.Sprzęt od Łysonia jest ok,ale miodarki powinny być produkowane z jakimiś uchwytami,"rączkami żeby łatwiej było je dźwigać,przestawiać itd...PK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.