Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miód z terenów leśnych .


zdzich123

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat bo nigdzie nie znalazłem informacji na temat miodów leśnych .Tu nie chodzi mi o miód typu-spadziowy .Są etykiety "Miód leśny "to logiczne, że taki miód też musi być w sprzedaży .Mam możliwość postawienia na przyszły rok u znajomego leśniczego kilka uli ,miejscówka oddalona od następnej leśniczówki około 4 km ,bez żadnych upraw rolniczych .Do najbliższego rolnika około 6 km.I tu było by moje pytanie .Jak klient zapatruje się na takie miody , z taką nazwą ?Czy może wszystko podciągać pod miód wielokwiatowy .?Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie to proszę o informację .Dodam, że to czysta ekologia .Zdzisiek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to las ? Wg mnie miody leśne to jednak te w dużym procencie ze spadzią. Ja na Twoim miejscu bym zrobił rozpoznanie pożytkowe tego lasu pod kątem roślin  takich jak malina , jeżyna, kruszyna, jagoda , borówka i z drzew , jak akacje , lipy , klony , świerki , dęby i może ten leśniczy by Ci pomógł w znalezieniu wszystkich roślin miododajnych w tym lesie ? A klienci sam poznasz po paru latach . A hasło "ekologia" cóż tu dodać.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek11 --  las  -tak jak piszesz, dołóż jeszcze olchę do tego lasu i jest komplet ,   Jest sporo żarnowca .    Dosyć szeroka dolina przy rzece . Ale mnie bardziej chodziło  o to jak ten miód nazwać , żebym nie musiał przeklejać etykiet .Nie będę ukrywał, że chodzi o sprzedaż ,bo załóżmy ,sprzedam swój wielokwiat z aktualnej lokalizacji a ten mi zostanie ,a przecież to w sumie też wielokwiat , tyle że może z większą domieszką spadzi .Pozdrawiam .Zdzisiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi .Ja  właśnie zastanawiałem się nad " Miodem z terenów leśnych ",bo przecież tam jest mnóstwo kwiatów chociaż zupełnie inne niż w okolicach siedlisk ludzkich .Oczywiście mam na uwadze okresy kiedy może wystąpić spadż wówczas będzie " Nektarowo- spadziowy "---jeśli będzie .A jak nie będzie miodu to poskubię jagód .Pozdrawiam .Zdzisiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.