Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Blacha na daszki


Emik3

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście kogoś polecić w sprawie blachy na daszki ciętej na wymiar (w miarę możliwości dokładnie). Myślę sobie zrobić trochę daszków, ale wymiar potrzebowałbym na zamówienie takiej blachy od sprawdzonego i w miarę możliwości nie najdroższego producenta/sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarnia ofsetowa, cena 5,5 zł/kg. Wchodzą 3 sztuki na kilo. Dotniesz sam nożem do tapet.

 

A mógłbyś mi do takowej linka zapodać? Bo jak w wyszukiwarce wpisuję to wyskakują mi tylko drukarnie, a jak wpisuję blachy offsetowe, to cena na pewno nie jest taka :P znalazłem np. coś takiego http://blachynawymiar.pl/strona/kalkulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil jedziesz do lokalnej drukarni i pytasz o zużytą blachę offsetową, że na ule potrzebujesz (ewentualnie dzwonisz po wszystkich). U mnie na miejscu kupowałem ostatnio po 6zł za arkusz ~100x70cm, a wcześniej po 4zł bywały.

 

Tu masz pierwszy lepszy link

https://www.olx.pl/oferta/blacha-offsetowa-nowa-rozne-rozmiary-blacha-aluminiowa-ofsetowa-CID628-IDjUcO5.html#e34450efb4

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwał mi się kontakt w drukarni ale powiem to co powiedziała dyrekcja - blachy offsetowe to odpad toksyczny i nie mogą być po użyciu odsprzedawane. Jak nie ma drukarni w okolicy ( zadupie) to polecam olx .

A ja bym jednak stawiał na ocynk.

Blacha offsetowa jest miękka i łatwo ją uszkodzić . Czasem wystarczy upadek dłuta na daszek i jest uszkodzenie .

Daszki z ocynku wytrzymają dziesiątki lat .

Blacha ocynkowana,  wygięta  na wymiar kosztuje z wysyłką ok 15zł./szt.

 

Ja rok temu zamawiałem daszki i kuwety na allegro .

Udało mi się namierzyć tą samą firmę tutaj : https://sprzedajemy.pl/kuweta-taca-nawozowa-szuflada-szynszyle-ptaki-kroliki-krzczonow-2461c4-nr44158252

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się nigdy uszkodzić daszku pokrytego blachą offsetową a mam ich ponad setkę.

Blacha offsetowa kosztuje 1,8zł/szt, docięcie i wygięcie to 5 minut roboty. Każdy nich robi jak uważa.

Mam takie i takie blachy na daszkach .

Offsetowe mam najwyżej 4-5 letnie . Ocynkowanie niektóre może ... 40-50 letnie .

Wolę ocynk . Takie moje zdanie .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.