Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Pszczoły / osy a basen

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 615 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

Cześć

Ma ktoś sposób  aby odstraszyć pszczoły, osy i inne od basenu dla dzieci?

Mianowicie pomimo, że pszczoły mają poidła, wanienki z wodą przylatywały w zeszłym roku do baseniku z wodą... Niekoniecznie były to moje pszczoły (sąsiad ma kilkadziesiąt pni), ale też multum os itd... Może znacie jakiś złoty środek?

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

marcino91

marcino91

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • Imię:Marcin
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Dadant 1/2
Może pułapki na osy w pobliżu basenu zainstalować? Takie zwykłe bezkosztowe zrobione z butelki i piwo w środku na przynętę. Na osy takie cuś działa na pszczoły niekoniecznie. U mnie na wiosne poidła miały pod nosem a mimo to wolały kałuże i dołki z wodą :)

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 615 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

Pułapki nie zdają egzaminu - testowałem  :(

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1684 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Spróbuj spryskać okolice basenu i sam basen olejkiem goździkowym rozcieńczonym.PK

https://www.aptekage...ikowy-10ml.html

• Paweł lubi to

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2342 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ja bym polecił nakrywanie basenu w czasie kiedy się z niego nie korzysta  większość basenów ma teraz takie opończe , oraz zainstalowanie   innego poidła czy oczka wodnego w ogrodzie które będzie odkryte cały czas i będzie odwracać  uwagę  owadów. :D Wg mnie żadna chemia czy olejki nie zdadzą egzaminu już to przerabiałem , przecież woda w większym basenie i tak wymaga chlorowania i ten nieprzyjemny zapach wcale nie zniechęca pszczół od wody , więc chemia to duży znak zapytania ?????.

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Kamhkillo

Kamhkillo

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • Imię:Kamil
  • LokalizacjaWojcieszków
  • Typ ula:Wielkopolski
Nakrywanie nie da nic bo są takie dziurki w pokrywie, przynajmniej u mnie. Moje pszczółki nie lecą do basenu, mają kubeł wody pod ulami plus słoiki na powałce i jakoś nie szukają innych źródeł. W tym roku planuję wkleić w te otwory w pokrywie basenu siatkę z moskitiery może nie będzie lazło nic, a i dodam że chloru sypie do wody to wraz się coś znalazło szerszeń osa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody