Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dobór miodarki z konkretnym koszem


B.Bobik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu poluje na nową miodarkę z konkretnym typem kosza (patrz załącznik). Pytałem w fimie Łysoń ale niestety nie są w stanie tego zrobić. Czy ktoś z Państwa zna firmę która tworzy miodarki z takimi koszami?

 

Parametry miodarki:

- diagonalna, 4 ramkowa, ręczny napęd, nierdzewka, pod ramki warszawskie poszerzane.

 

Z góry dziekuję za pomoc,

Tomasz :)

post-401-0-82348100-1555587767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz :D  Ty się nie nas pszczelarzy pytaj tylko pytaj  producentów miodarek :D czy Ci taki kosz wykonają ? W sumie to zwykły kosz do diagonalnej tylko zamiast dna  blachy Ty sobie życzysz z drutu ? Możesz wyjaśnić dlaczego ?  A cały problem  to taki że i tak ktoś musi zrobić model dna z blachy czy innego materiału  dla zachowania geometrii i później blachę wyrzucić zastępując ją drutami  :D Chodzi o to że kosz musi być geometrycznie wyważony  i bez modelu się nie obejdzie i w związku z tym możesz natrafić na to że pojedynczy jeden kosz  na wymiar  finansowo  może kosztować drożej  :D

Ale tak jak pisałem spytaj po kolei wszystkich producentów  to będzie najprostsza drogo i może ktoś Ci wykona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kosz wyspawa Ci każdy przeciętnie sprawny spawacz tig. Mam taki kosz zrobiony w tym trybie. Nic nie trzeba wyważać bo konstrukcja prosta , symetryczna i ażurowa. Większe niewyważenie od ramek niż konstrukcji. Warto boki uzupełnić siatką nierdzewną 10x10 mm gr 1 mm. Nie uszkodzisz wtedy plastrów przy wirowaniu , nawet w upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kosz wyspawa Ci każdy przeciętnie sprawny spawacz tig. Mam taki kosz zrobiony w tym trybie. Nic nie trzeba wyważać bo konstrukcja prosta , symetryczna i ażurowa. Większe niewyważenie od ramek niż konstrukcji. Warto boki uzupełnić siatką nierdzewną 10x10 mm gr 1 mm. Nie uszkodzisz wtedy plastrów przy wirowaniu , nawet w upały.

I masz wykonawcę :D  manio Ci pospawa  :D 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Takie kosze sa w amerykanskich miodarkach.  Mam identyczny, kupilem w sklepie pszczelarskim za $56.  Za dwa sloiki miodu gosc wygiol cylinderz z nierdzewki, reszte sam pospawalem.  Wchodzi 8 ramek osiemnastek, albo cztery gniazdowe.  Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.