Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zakaz wstępu do lasu a pasieka w lesie LP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pasiekę w lesie, na wtorek zaplanowałem tam przegląd. Jest zakaz wstępu do lasu i co teraz....

Szukam jakiejś podpowiedzi w internecie ale nic nie ma co bezpośrednio wskazuje na możliwość wjechania do lasu...... chyba, że jako rolnik, konieczność opieki nad zwierzętami..... jak trafię na formalistę to będę bujał się po sądach.

 

Jakie macie pomysły - może spotkaliście się z taką sytuacją?

 

A tak na marginesie wczoraj byłem w mojej leśnej pasiece i jakież było moje zdziwienie - 4 młode osoby (19-20 lat - prawdopodobnie Ukraińcy) spacerują sobie po lesie  w grupie - zakazy jakie zakazy? - na każdym wjeździe do lasu komunikat, taśmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy może ule chcieli podziwiać . A jeśli chodzi o temat , to nie jesteś sam w takiej sytuacji- ja również . Sądzę , że jakiś dokument o posiadaniu pasieki i powinien wystarczyć .Rolnik musi zadbać o swój inwentarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rolnikiem" w pełnym tego słowa znaczeni pszczelarz nigdy nie będzie.

Ale jak się ma ponad 80 pni to się ma dział specjalny produkcji rolnej. Ukończony kurs R04 też pewne uprawnienia rolnicze już daje.

Na szczęście rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491), zmienione w dniu 24 marca br. (Dz. U. poz. 522) w związku z wprowadzaniem kolejnych ograniczeń dotyczące z pandemiii wirusa SARS-CoV-2 mówi, że wystarczy prowadzić "działalność rolniczą" aby móc legalnie przemieszczać się po terenie naszego kraju. Na szczęście definicja "działalności rolniczej" obejmuje pszczelarzy więc możemy jeździć do pasiek. Co nie zmienia faktu, że rolnikami nie jesteśmy.

 

Działalnością rolniczą jest działalność w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, w tym produkcji ogrodniczej, sadowniczej, pszczelarskiej i rybnej, natomiast gospodarstwem rolnym - każde gospodarstwo służące prowadzeniu działalności rolniczej, podlegające z tego tytułu opodatkowaniu na podstawie ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 1993 r. Nr 94, poz. 431, z późniejszymi zmianami).

 

 

Edytowane przez Krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.