Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Nowy punkt widzenia produktów pszczelich

- - - - -

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

  Znany również jako Lagnapis :)

 • Debiutant Roku 2015
 • 381 postów
 • Imię:Daniel
 • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia
 • Typ ula:Wielkopolskie

Witam koledzy i koleżanki,

 

Chciałem się z wami podzielić ciekawym materiałem który ostatnio znalazłem w sieci. Pochodzi on z bloga weganina i przedstawia punkt widzenia osoby któremu miód nie jest potrzebny. Rozumiem że każdy ma prawo do swoich "fanaberii" ale w niektórych wpisach to już chyba lekka przeginka, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystywanie pszczół i ich celowym zabijaniu. Cytat ze strony podaje poniżej. Co o tym sądzicie?

 

 

Dziś kilka słów na temat miodu. Wielu wegan je miód. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Jest to taki sam produkt odzwierzęcy jak mleko czy jajka, jego pozyskiwanie łączy się z cierpieniem i śmiercią wielu zwierząt. Dlatego nikt nie powinien jeść miodu. Dziś postaramy się Was do tego przekonać, prezentując kilkanaście kolejnych powodów, dla których warto przejść na weganizm.

_CEF2570.jpg

39. Bo miód jest produkowany przez pszczoły dla ich własnych potrzeb (przetrwanie zimy). W warunkach hodowlanych zamieniany jest na cukier, substancję o wiele gorszej jakości.

40. Bo miód jest obecnie produkowany na skalę przemysłową, wiele pszczół jest celowo lub przypadkowo zabijanych przy jego produkcji.

41. Bo miód dla nas, ludzi, jest zwykłym dodatkiem. Nie potrzebujemy go, aby żyć.

42. Bo pszczoły wkładają wiele pracy, często poświęcają życie, aby wytworzyć miód, i autentycznie go potrzebują. Dlatego nie powinniśmy go pszczołom odbierać.

43. Bo pszczoły to zwierzęta, które posiadają układ nerwowy i czują ból (co zostało udowodnione naukowo).

44. Bo odbieranie im miodu często przebiega przy pomocy metod, które sprawiają pszczołom ból lub zadają śmierć.

45. Bo w naturalnych warunkach królowa żyje do pięciu lat. Hodowcy, w celu maksymalizacji zysków, wymieniają królową co rok, dwa. Wymiana to oczywiście zabicie poprzedniej królowej i wybór nowej (oczywiście przez hodowcę).

46. Bo wosk pszczeli i mleczko pszczele także pochodzą z ula. Pszczoły wytwarzają je na własne potrzeby, a nie po to, by ludzie używali ich jako kosmetyków!

47. Bo wyjmowany z ula plaster miodu w niektórych komorach ma larwy pszczół, które giną w czasie produkcji miodu.

48. Bo wiele dorosłych pszczół ginie podczas wyjmowania plastrów z ula. Próbują bronić swego domu i efektów swej pracy, żądląc pszczelarzy. Po ukąszeniu giną.

49. Bo larwy pszczół są tak tanie, że wielu pszczelarzy zabiera pszczołom cały miód na zimę. Przez to cała kolonia ginie z głodu, a pszczelarz w kolejnym roku zakłada nową hodowlę. Nazywając rzeczy po imieniu: hodowcy skazują na śmierć głodową zwierzęta, które kilka miesięcy codziennie ciężko pracowały na rzecz swojego ula.

50. Bo pszczoły zapylają prawie wszystkie rośliny. Bez nich nie mielibyśmy kwiatów, owoców, bez nich nie byłoby życia na ziemi. Jesteśmy im winni szacunek. Nie mamy prawa odbierać tym wspaniałym zwierzętom miodu. Zwłaszcza, że nie jest nam do niczego potrzebny.

51. Bo pszczoły są zagrożone wyginięciem. Masowe stosowanie pestycydów w rolnictwie w Europie i Stanach Zjednoczonych przyczyniło się do zjawiska zwanego masowym ginięciem pszczół.

52. Bo jedna pszczoła produkuje w ciągu życia tylko pół łyżeczki miodu. Pomyśl o tym, zanim następnym razem dodasz miodu do herbaty.

 

https://wegestrefa.w...czele/#comments


Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

#2
MAZI

MAZI

  Guru forumowy

 • Redaktorzy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1108 postów
 • LokalizacjaJordanów Śląski
 • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Co tu komentować, jakiś kolejny oszołom, któremu się wydaje, że coś wie, a w sumie to g... wie. I tyle. A jak zobaczy pszczołę to w panice ucieka w krzaki. Nie zna podstaw, bez pszczelarzy nie będzie pszczół, ale dla niego to nieistotne. Ja bym go wsadził w transport do Syrii w ramach wymiany.

39. Już dawno udowodniono, że pszczoły lepiej zimują na syropie niż na miodzie.

40. Szkoda słów - "celowe zabijanie" Toż to idiotyzm...

41. Od kwietnia, odkąd mam pszczoły nie miałem nawet lekkiego przeziębienia, jak mnie coś bierze zjadam 2-3 łyżeczki miodu i po sprawie...

42. A biedna mała pieczarka rosła sobie koło mamusi i tatusia a wstrętny weganin ją zeżarł...

43. Chodzi mu o ból istnienia czy może ktoś z Was ma gdzieś w pracowni madejowe łoże w wersji dla pszczół? Wy sadyści!

44. Przyznać się, który to uzyskuje miód przez wyciskanie i wykręcanie pszczół???

45. Tutaj ma rację z jednym ale. Wymiana matki na młodą stwarza większe szanse na rozwój i  przetrwanie rodziny.

46. No i najlepiej zostawiać wosk w ulu, niech pszczoły zostaną zniszczone przez choroby. A co tam!

47. Prawdziwy pszczelarz nie wiruje plastrów z czerwiem.

48. Szczególnie to kąsanie mnie ciekawi. Pszczoła-wampir z Transylwanii?

49. Debilizm, brak jakiejkolwiek wiedzy pszczelarskiej autorzyny.

50. I istnieją dzięki pracy pszczelarza, ale co tu dyskutować z laikiem...

51. I to pszczelarze stosują te pestycydy...

52. Argument POWALAJĄCY...#3
Tadek11

Tadek11

  Guru forumowy

 • Pszczelarz Roku 2015
 • 2854 postów
 • LokalizacjaMazowieckie
 • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ale tutaj trzeba tylko wzruszyć ramionami i puknąć się w doh.gif , Szkoda czasu na polemikę.etam.gifvomit.gif

Pozdrawiam

Tadek


Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.


#4
DrHause

DrHause

  Prawie domownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 42 postów
 • Imię:..
 • Lokalizacjawielkopolska
 • Typ ula:WP

Z filozoficznego punktu widzenia, to trochę jest w tym racji. Autor jednak podszedł do tematu z punktu humanitarnego. Dlatego niech nigdy w swoim życiu nie wybiera się do rzeźni.#5
Tadek11

Tadek11

  Guru forumowy

 • Pszczelarz Roku 2015
 • 2854 postów
 • LokalizacjaMazowieckie
 • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Z filozoficznego punktu widzenia, to trochę jest w tym racji. Autor jednak podszedł do tematu z punktu humanitarnego. Dlatego niech nigdy w swoim życiu nie wybiera się do rzeźni.

Kiedy właśnie nie. Dzisiejsza filozofia odróżnia taki stan jako normalny że człowiek podporządkowuje sobie świat dla zaspokojenia swoich potrzeb życiowych. To że ja nie zjem pół łyżeczki miodu do herbaty to wybawię jedną pszczołę od  niewolniczej pracy swojego życia ??? tak jak pisze ten gościu - to bzdura a nie racja. Pszczoła po prostu robi to bo taka jest jej rola w społeczności pszczelej i będzie to robiła niezależnie od tego czy ja jej tą łyżeczkę zabiorę czy nie ,  to nie jest żadne wykorzystywanie pszczoły. Oglądałem film jak psy na Grenlandii ciągną sanie pełne ładunku  i taki ktoś powie że ludzie wykorzystują psy do niewolniczej pracy , ale te psy robią to bo muszą być ciągle w ruchu bo mają taki metabolizm i wtedy czują się zdrowo i są zadowolone , dla nich karą było by jak by ich ten gościu zamknął w klatce i kazał leżeć żeby się nie przemęczały.

Pozdrawiam

Tadek


 • Ślężańskie Miody lubi to

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.


#6
Xpand

Xpand

  As forumowy

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 644 postów
 • Imię:.
 • LokalizacjaMałopolska
 • Typ ula:Wlkp 18/wlkp - jedna deska + osiatkowana dennica

Uważam, że ten chłop powinien zacząć żywić się energią wszechświata, bo rośliny też czują, reagują na bodźce i chcą żyć, a nie być haniebnie pożerane! Pojawia się tylko pytanie, czy po uzyskaniu takiego skilla nie będzie to pasożytnictwo? Może jednak brak egzystencji będzie bardziej humanitarny? Trzeba się też zastanowić nad chodzeniem po trawie, bo przy każdym kroku można pozbawić życia pasikonika czy inną mrówkę. W mojej opinii, ten chłop od punktowania miodu ma trochę mało empatii.#7
daro

daro

  SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3001 postów
 • Lokalizacjapodlaskie
 • Typ ula:Dadant

Tak , tak niech lezy na słońcu i czerpie enrgię. Ja miałem kolegę któremu zawsze mówiłem że jeśli Bóg chciałby abyśmy mięsa nie jedli dałby nam żołądki jak ma krowa. Zawsze odpowiadał mi przykładem szympansów . Do czasu gdy sfilmowano ich polowanie na inne małpy.

Wolałbym aby każdy musiał włsnoręcznie od poczatku ( rzeźnia) robić swe jedzenie choć raz w zyciu. Gdyby nie my ,pszczoły nie miały by szans bo tak zmienił człowiek środwisko.


SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!