Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bezpłatne szkolenia dla pszczelarzy w Olsztynie


Rekomendowane odpowiedzi

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie
serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na

Pokaz prawidłowego zastosowania biotechnicznych i chemicznych metod zwalczania warrozy pszczół miodnych

który odbędzie sie dnia 27 listopada 2015 r.
w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91

Poniżej program :
ttttttttttt.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w Radiu Olsztyn dali relację i wywiad z 1 pszczelarzem :-)

W sumie organizatorzy wiedz co robią, w końcu 95% pszczelarzy to emeryci :lol:  dla nich termin szkolenia bez znaczenia. Młodzi mają internet.

 

Dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby wstawianie materiałów wideo z takich szkoleń na Youtub'a, właśnie dla tych młodych czy zapracowanych, zwłaszcza gdy są darmowe. Bo często można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na takich szkoleniach i zwerfikować swoja dotychczasową praktykę.

 

A i z pewnością takie szkolenia miałyby wiekszą rangę bo już ogólnoświatową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby wstawianie materiałów wideo z takich szkoleń na Youtub'a, właśnie dla tych młodych czy zapracowanych, zwłaszcza gdy są darmowe. Bo często można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na takich szkoleniach i zwerfikować swoja dotychczasową praktykę.

 

A i z pewnością takie szkolenia miałyby wiekszą rangę bo już ogólnoświatową :)

Szkolenia były dosyć ciekawe .

Nagrywać nie można było , bo ... większość szkolenia prowadził dr Lipiński .

Więc wiadomo ... On ma specyficzne podejście do tego zagadnienia  .

 

O dziwo mimo niefortunnego terminu sala była wypełniona niemal do ostatniego miejsca .

Można  było spotkać wśród słuchaczy pszczelarzy z kilkudziesięcioletni stażem i liczącym się  dorobkiem pszczelarskim nie tylko na skalę lokalną :)

Sporo było też młodych ludzi dopiero rozpoczynających przygodę z pszczołami .

Młode małżeństwo z mojego RKP nie mając z kim zostawić dziecka - niemowlaka przyjechało razem z dzieckiem .

To dziecko zapewne pszczelarstwo wyssie z mlekiem matki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać osobnego tematu ....

W Olsztyńskim Zespole Szkół Budowlanych jest możliwość uzyskania zawodu pszczelarz .
Pierwsze 4 grupy (w tym moja) właśnie dziś zakończyły szkolenia .
Od piątku 28XI2015 ruszyła kolejna edycja szkoleń . Być może chętni dadzą radę "dopisać się " jeszcze na tą edycję .
A jeśli się nie da  m to w planach są jeszcze kolejne edycje .

Poza tym wkrótce rusza kurs szkolący w zawodzie stolarz  (trwają zapisy ) a wiadomo znajomość stolarki pszczelarzom się przydaje
Dane kontaktowe na ulotce poniżej
Obraz (56).jpg
Dodam , że wszystkie te szkolenia są bezpłatne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może betoniarz jak na Michałowie ten od betonowych uli , coś się ufajdały. ;)

Byłem ciekaw czy w końcu zrobi ten ul z betonu , ale niestety jestem tam zablokowany na amen.

Nie mam nawet podglądu do swoich postów nie mówiąc o prywatnej korespondencji .

Adres ip mam zablokowany , a do kafejki internetowej nie pójdę .

Forum Pasieki Michałów dla mnie już umarło :(

612.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi a jak długo trwają te szkolenia pszczelarskie? I co ile zjazdy?

Dokładnie już nie pamiętam , ale trwało to około roku czasu . Może trochę więcej !?

Wiosną i latem były praktyki w pasiece UWM Olsztyn .

Wykłady teoretyczne w budowlance . Razem zdaje się 500 godzin teorii jak dobrze pamiętam .

Zajęcia w piątki od 16tej. do 20 , a soboty i niedziele w godz 16-20 .

Nie wszystkie weekendy były zajęcia i była przerwa wakacyjna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest zainteresowanie tymi szkoleniami? Piszesz że 4 grupy ile osób na to uczęszczało, w jakim wieku ludzie. Szkolenia są bezpłatne?

Szkolenia są bezpłatne .

Ile osób w grupie trudno mi nawet powiedzieć . Zajęcia czasem były w kameralnym gronie , a czasem grupy były łączone .

Wiele osób uczęszczało mocno nieregularnie ...

Myślę , że można przyjąć ok. 20 osób w grupie .

 

Egzaminy zdaje się , że będą płatne .

Ale będą dopiero maj-lipiec 2016 (wiadomo - praktyka przy ulach )

Kosztów egzaminów nie znam .

 

Wiek :rolleyes: ?

Byli i emeryci , byli i studenci .

A kilka razy była ze mną na praktykach  12-letnia córka .

Pisałem już gdzieś . . .

uwm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapisać się i nie podchodzić do egz? Po co mi papier. Nie dziwię się że osoby nieregularnie chodziły jak 3 dni zajęcia i koszt dojazdu. Nauczyłeś się tam czegoś nowego , czego ciężko znaleźć w necie czy książkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapisać się i nie podchodzić do egz? Po co mi papier. Nie dziwię się że osoby nieregularnie chodziły jak 3 dni zajęcia i koszt dojazdu. Nauczyłeś się tam czegoś nowego , czego ciężko znaleźć w necie czy książkach?

Można chodzić na wykłady i do egzaminu nie przystępować .

 

Poziom nauczania w dużej mierze zależy od samych kursantów .

Każdy wykład daje możliwość zadawania pytań .

Jeśli ktoś nie wie co to dłuto , czy podkurzacz , to się dowie , ale raczej nie będzie wiedział o co się jeszcze konkretnie dopytać .

Ale jak wiesz dużo , to dowiesz się jeszcze więcej , bo będziesz pytał i dyskutował .

Wykładają głównie wykładowcy - specjaliści z tytułami naukowymi  z Katedry Pszczelnictwa UWM w Olsztynie .

Siuda , Bratkowski , Bąk . A czasami Wilde , Pałach , Gogolewska , oraz  kilku innych Dr - ów :)

Więc poziom wykładów da się "podkręcić nawet  do poziomu akademickiego . 

Wiedzy nikt nie żałuje .

Chcesz się dowiedzieć , to się dowiesz .

Ale jak brak jest  zainteresowania , to wykład zostanie "odklepany" i do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.