Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zgnilec/strefa zapowietrzona kontrola inspektoratu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozmawiałem z inspektoratem weterynarii bo znalazłem kartkę w skrzynce proszącą o kontakt. Zostałem poinformowany że chcą przeprowadzić kontrole wszystkich rodzin pod kątem zgnilca, bo do póki tego nie zrobią (nie skontrolują u wszystkich) nie mogą zdjąć strefy zapowietrzonej z obszaru w którym się znajduje. Tylko jesteśmy umówieni na koniec września i tak się zastanawiam w tym momencie czy dobrym pomysłem jest dać im grzebać w rodzinach tak późno i czy wiedzą co robią bo temperatury mogą być już niskie. I czy w momencie temperatur np rzędu 15 stopni to byłby dobry pomysł i czy im wtedy ja wiem? odmówić albo uświadomić. Z rozmowy wynikało ze pani chce się umówić na sztywno nie biorąc po prostu żadnych poprawek na niepogodę. I tak w sumie to nie wiem co o tym mam myśleć. 

Edytowane przez hurriway
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hurriway napisał(a):

czy dobrym pomysłem jest dać im grzebać w rodzinach tak późno i czy wiedzą co robią bo temperatury mogą być już niskie.

Nie masz się czego obawiać z weterynarzem na kontrolę przychodzą do pomocy pszczelarze fachowcy. Przynajmniej tak robi się u nas. Czasem chodzi weterynarz o specjalizacji choroby owadów użytkowych to oni dają sobie radę bez problemu bo sami mają przeważnie pszczoły prywatnie. Tak więc nie sądzę aby twoim pszczółkom zadziała się krzywda.       

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mirek. napisał(a):

u mnie był wet co raczej bał się pszczół ,ja musiałem wyjmować ramki on tylko zapałką wyciągał czerw 

 

I dobrze.

Skąd wiesz, czego on dotykał wcześniej, u poprzednika?

Kiedyś kontrolowała mnie pani, która godzinę wcześniej wykryła "większość znanych jej chorób pszczół w jednym ulu, który jej pszczelarz pokazał jako najsilniejszy w swej pasiece".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdaniem "naturszczyków "  na co nam lekarze , szczepionki , lekarstwa , jak natura i tak wszystkie choroby rozwiąże naturalnie przez "odwalenie kity"

Zresztą co to jest życie ? 😁 Jeden z myślicieli dał taką definicje życia 🙂

- Życie to jest śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową . 

A ta pani  wet. co wykryła wszystkie choroby dała poprawną diagnozę , no bo z tych wielu , na jakąś naturalną przyczynę trafiła pewnie . 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tadek11 napisał(a):

Czyli zdaniem "naturszczyków "  na co nam lekarze , szczepionki , lekarstwa , jak natura i tak wszystkie choroby rozwiąże naturalnie przez "odwalenie kity"

Zresztą co to jest życie ? 😁 Jeden z myślicieli dał taką definicje życia 🙂

- Życie to jest śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową . 

A ta pani  wet. co wykryła wszystkie choroby dała poprawną diagnozę , no bo z tych wielu , na jakąś naturalną przyczynę trafiła pewnie . 😁

 

Nie wgłębiam się w filozofię.

Ale staram się ograniczać rozprzestrzenianie patogenów ręką ludzką. Więc pani niczego w mojej pasiece też nie dotykała, tylko zapałkę wsuwała w komórki - za każdym razem inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piotrpodhale napisał(a):

Oj tam zaraz zabawności chciałem jakoś podpytać o tą panią weterynarz cóż tam wyprawiała.

 

A co może robić weterynarz podczas kontroli, na którą przyszedł z powodu przepisów?

Jest tylko jeden możliwy powód zawarty w polskim prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.