Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bartodziej czy Tumidajewicz?


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś opinie? Sugestie? Opinie?

Przymierzam się do zakupów stąd to pytanie. Jak na razie od kilku dni oczekuję na odpowiedź na maila od jednego i drugiego...

Dziękuję z góry za konstruktywne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Paweł. W 2012 roku zakupiłem od pana Tumidajewicza 4 ule wielkopolskie, mam je do dziś. Sprawują sie dobrze, są lekkie - idealne do pasieki wędrownej. Nie wiem jak długo wytrzymają zszywki które zostały użyte do zbicia - na razie trzymają. W tym, roku dokupiłem jeszcze 4 pół korpusy - pasują idealnie. Kontakt z producentem bardzo ok - odbiera telefony, dotrzymuje terminów. Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 ul Bartodzieja. Dadant z poławiaczem pyłku. Użytkuję od początku sezonu więc w pełni o solidności i jakości wykonania będę mógł się wypowiedzieć za rok. Pomalowałem i użytkuję. Wszystko ładnie spasowane. Praktyczne lotnisko, zasuwka na transport, wentylacja ok. Z wad kosztowne cacko. Z rzeczy neutralnych zwykłe wręgi, ale spełniają swoją rolę.

Warto kupić podstawowy ul  i korpusy na miodnie dorobić ze styroduru. Np korpus do mego D czy Twojego W kosztuje 74 zł a połkorpus 54zł .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od Tumidajewicza ule  5 lat  ;)   i nic specjalnego sie nie dzieje .Trzymają wymiar są lekkie zbite solidnie zszywkami  . Na jego ulach sie wzorowałem przy budowie swoich ,podkarmiaczki tez proste i skuteczne ,dennice jakie chcesz.W realu spoko gość .Rozwozi swoje ule po całej polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ule od Tumidajewicza,2-gi sezon. Nie są lekkie, pomalowane olejną, na kilku rogach klepki napuchły, więc i naciągnęły wilgoci. Zbijane na zszywki - jeszcze trzymają. Elementy dobrze spasowane. Dobrze spisuje się poławiacz pyłku. Na wędrówki - jak nie trzeba daleko nosić. Plusy: dobrze spasowane, minusy: bardzo ciężkie, bo drewniane, klepkowe, muszą ważyć, dobrze, że nie muszę ich nosić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie to pojęcie względne ,najlżejsze z drewnianych .10 mm klepka jest plusem na wagę .

Wiadomo na przeciw styropianów są cięższe wiem bo mam ze styroduru .

Od Tumidajewicza kupiłem kilka bo nie miałem czasu robić i żeby mieć namiary na standard.

Z tego co widziałem w magazynach to robi "masę tych uli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 rok ule bertodziej, w tym roku dokupiłem kolejne z wysokimi dennicami z poławiaczem pyłku, jak na razie wszystko Ok, waga jak każdy drewniany klepkowy. Mam jeszcze 1 szt od Ratajczaka, ul wykonany poprawnie ale cieńsze ocieplenie i do reszty pasuje "średnio". Ja polecam bartodzieja również za solidność i terminowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.