Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zabezpieczanie daszków


Recommended Posts

Nie ma co z azbestem zrobić po demontażu z chlewów, stodół itd. na ule! :P

Do końca stycznia gminy chyba przyjmują zgłoszenia na bezpłatną utylizację azbestu , ja właśnie zawiozłem wniosek  , bo w ubiegłym roku wymieniałem dach na budynku gospodarczym. Na ule ?  Nie polecam .

Link to comment
Share on other sites

Wiem, rakotwórcze działanie itd. po to są demontowane dachy. 

 

Wiesz, dla niektórych zgłoszenie do gminy po odbiór odpadu jest na tyle trudne, że np. mój sąsiad za płotem płaci za wywóz śmieci, a sam wywozi do lasu bo nie chce mu się składować. Tak samo jak nagromadził kupę azbestu, to stwierdził że tym utwardzi drogę zamiast przekazać do utylizacji.

Link to comment
Share on other sites

Tadziu jak ktoś ma ule poliuretanowe/styropianowe to ok jak najbardziej chcoć ameryki Adaś nie odkrył połowe Niemiec przecież tak robi choćby na filmiku rotacyjna hodowla pszczół :D  z opinni wiem że trochę się drapią ule i farba schodzi w tym miejscu są wgnioty itp, więc estetyka przynajmniej z bliska też jest w jakimś sensie naruszona :D

 

Ja bedę w tym roku robił to tak :D

 

 

 

Kupiłem już 100 m paska na necie i będę gioł takie klamry dla mnie przy moich wędrówkach niezastąpiona rzecz :D i stosunkowo tania :D

Link to comment
Share on other sites

Ja do zabezpieczania uli do transportu kupiłem pasy w Juli w ubiegłym roku była promocja i kosztowały po 6 zł szt

 

http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-transportowe/zabezpieczanie-bagazu/pasy-sciagajace/pas-transportowy-388633/

 

Bardzo dobre polecam

Link to comment
Share on other sites

Tadziu to czemu nie informujesz o takich promocjach :D no cholerka wziął bym ze 20 od razu :( w mrówce zestaw takich albo bardzo podobnych 4 szt kosztuje 40 parę zł !!!! Nawet bym się nie bawił w robienie tych klamer bo 100 m pasa już kosztowało prawie 100 z przesyłką :(

 

​Proszę informować użytkowników forum o takich ciekawych promocjach :D

Link to comment
Share on other sites

Mam poważne wątpliwości co do wytrzymałości może niekoniecznie pasów, ale zębatek w tak tanich urządzeniach.

 

 

W zasadzie to po co pasy, czy oszpecające cegłówki na daszki? Zamiast tego dać jako daszek coś takiego praktycznego, solidnego. W razie potrzeby można wyciąć kanały wentylacyjne, wręgi i wszystko co potrzeba. Wiatr na bank nie zwieje i wszystkie problemy znikną.

P%C5%81YTA%20CHODNIKOWA%20Z%20FAZ%C4%84%

 

 

Nie musicie dziękować. W zasadzie to nie wiem dlaczego do tej pory nikt na tak genialny pomysł nie wpadł.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ule jednościenne,ze styroduru czy pouliretanowe-wszystko żeby było lekkie a na to wszystko ~20kg betonu i jest git :)  :)

No właśnie to jest ta logika ?

" Zapałka na czworo a pół litra na raz "

Wiem że Emil żartuje :D

Link to comment
Share on other sites

Paweł bo to ważna sprawa zabezpieczenie daszków w zimie. Ja straciłem w zimie z powodu huraganu prawie cała pasiekę. I trzeba byc przezornym. Żeby nie było że mądry Polak po szkodzie :D

Link to comment
Share on other sites

A ja podzielam obawy Emik3 , że z tych tanich pasów nie będziesz tak zadowolony jak przyjdzie Ci dużo razy ich użytkować.

Pas jak pas , wytrzyma , a mechanizmy nie wartają nawet przysłowiowej 5.( to moja opinia i można się z nią nie zgadzać)

Zapinki w formie klamerek(larss1) na internecie kosztują jak dobrze pamiętam coś 2 zł-warunek zakup 100 szt- mogę się mylić , obecnie mogą być droższe. Taśma - hurtownia - coś 1 zł /m .

Link to comment
Share on other sites

Widziałem te pasy z tymi sprzączkami mam nawet dwa osobiscie, jak pociągniesz za pasek mocno to się wysuwa, a ja lubie moje ule nosić za pas, wkładam dłon między pas a daszek i sobie nosę w jednej ręce jak wiadro :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.