Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Dzięki za pomoc.

1. Zdecydowałem się wszystkie ramki puścić z dymem. Wosku nie mam w czym przetopić niestety, chociaż Mocno chodzi mi po głowie taka inwestycja.

https://lyson.com.pl/bestsellery/807-Urzadzenie-do-wytopu-wosku-i-dezynfekcji-ramek---palnik---malex-2059766035885.html-  Wtedy ramki zostałyby odkażone, i w końcu miałbym topiarkę do wosku. Co o tym sądzicie?

 

A słyszałeś o topiarce  firmy Rummel ? :D Na You Tube wejdź.

Ja postawiłem na topiarki słoneczne własnej konstrukcji to naprawdę prosta sprawa zrobić topiarkę słoneczną . Za tę kasiorkę  co Łysoń  to wolał bym kupić następny odstojnik na miód. A do odkażania kupiłem duży kocioł emaliowany.

Tadek

Link to comment
Share on other sites

A słyszałeś o topiarce  firmy Rummel ? :D Na You Tube wejdź.

Ja postawiłem na topiarki słoneczne własnej konstrukcji to naprawdę prosta sprawa zrobić topiarkę słoneczną . Za tę kasiorkę  co Łysoń  to wolał bym kupić następny odstojnik na miód. A do odkażania kupiłem duży kocioł emaliowany.

Tadek

O topiarkę Rummel już pytałem tutaj.

http://pasiekapszczelarska.pl/topic/890-topiarka-do-wosku-firmy-rummel/

Generalnie chciałem mieć i wysterylizowane ramki i wosk. Cały czas chodzi mi po głowie sprzęt od Rummla i cenowo jest przystępny. Topiarkę słoneczną na pewno na lato wykonam, ale to dopiero latem.

Sprzęt od Rummla na plus bo zajmuje mało miejsca i jest tańszy. Od łysonia wziąłbym na dotację.

Na pasiekę na 20 uli ( obecnie 15) raczej ta od łysonia wydaje się przeinwestowana. ... Hmm chyba odpowiedziałem sobie na pytanie. ...

Pytanie co mi zostanie ze styropianu w korpusach, ale 3 szt. mogę chyba poświęcić :D

Może w przyszłości zakupię tą od łysonia, a resztę kasy przeznaczę na odstojnik :D

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Daniel od Rummela też weźmiesz na dotacje wystarczy zgłosić go do swojego związku a konkretniej żeby wysłał swoja ofertę do końca kwietnie w przy następnej refundacji będziesz mógł skorzystać z jego produktów poprzez program wsparcia. Pamiętajcie i nie dajcie sie robić w bambuko :) każda legalnie działająca firma może taką oferte do związku złożyć i można brać od nich przez refundacji żaden to problem.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Daniel od Rummela też weźmiesz na dotacje wystarczy zgłosić go do swojego związku a konkretniej żeby wysłał swoja ofertę do końca kwietnie w przy następnej refundacji będziesz mógł skorzystać z jego produktów poprzez program wsparcia. Pamiętajcie i nie dajcie sie robić w bambuko :) każda legalnie działająca firma może taką oferte do związku złożyć i można brać od nich przez refundacji żaden to problem.

Mądrego to i dobrze posłuchać :D I tak zrobię :D

Link to comment
Share on other sites

Ociepl korpus stary wełną mineralną. Ramki szkoda palić . Takie topiarki mają zaletę udrażniania dziurek do drutu i mniej roboty niż w tych co pokazał Xpand.

P.S. Co do książek Immunlogia pszczoły miodnej , Choroby pszczół , Hodowla pszczół . Najnowsze . I chyba wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, a może coś takiego ... Kupić z http://rummelspzoo.wixsite.com/rummel/topiarka za 200 zł bez wytwornicy pary. Do tego bierzemy korpus z jednej deski (2,5cm), a od zewnątrz pianka niskoprężna i potem znów deska (coś jak najlżejszego np. ~12mm pióro-wpust). Do wytworzenia pary może beczka po mleku (z zaworem bezpieczeństwa) czy coś, a w niej woda + taboret gazowy?  Nie wiem tylko z czego rury zrobić? Jest coś giętkiego i dostępnego na rynku? Może coś do maszyn przemysłowych?

Link to comment
Share on other sites

No oczywiście Xpand, ja też planuję zakup takiego ustrojstwa na następny sezon, włożę to w stary korpus a nawet dwa jak na filmie i fajnie się wytapia, na refundacje można wziąć całość razem z parownicą wyjdzie niecałe 200 zł po refundacji :) 

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że ja nie jestem w żadnym związku i nie wiem czy będę :) Jedynie jakieś ubezpieczenie na ule muszę wyszukać i sam opłacać OC. Ludzie narzekają na władze związkowe, a jak się zapisze, to będę ich wspierał:P Może mi się zmieni perspektywa jak przyjdzie jakieś drogie sprzęty kupować i pragmatyzm weźmie górę :)

Link to comment
Share on other sites

Weź się zapisz do polanki koszt 50 zł wpisowe żadnego ulowego nie musisz nigdzie jeździć wszystko załatwiasz z neta, jak chcesz to raz w roku robią bibe 3 dni za grosze gdzieś w centralnej Polsce, żeby każdy miał w miarę równy dojazd :) 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.