Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

ceny miodu w 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jak to widzicie w tym roku? Czy jest uzasadnienie podniesienia ceny? Zapowiadało się, że ta wiosna nie będzie pomyślna a jednak w ciągu ostatnich 2 tyg. rzepak ładnie polał i zbiory dorównały zeszłorocznym. Miodu wiosennego z mniszka i sadów też natargały.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U  mnie raczej również bez zmian czyli 100 ml - 3,5 zł  - 1 litr  - 35 zł, 0,5 litra - 18 zł, słoik 0,9 litra - 32 zł

Co do ilości miodu, który będzie do sprzedaży to trudno prorokować - pożiwiom - uwidim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie górna cena jest zależna od możliwości sprzedaży w danym regionie ale moim zdaniem najistotniejsze są ceny minimalne po jakich skłonni jesteśmy sprzedać nasz miód ? Markety tu robią nam konkurencje. Myślę że każdy powinien określić swoją ceną minimalną poniżej której nie powinien zejść , niezależnie od podaży miodu w danym roku kalendarzowym i jak się te ceny minimalne mają do obecnie obowiązujących cen skupu miodu przez zlewnie miodu ?? i do cen makietowych ? Niektórzy klienci bardzo reagują na podwyżki cenowe i dlatego lepiej jest mieć ruchomą cenę uzależnioną chociażby od odmiany miodu ,u mnie miód  lipowy i nawłociowy zawsze jest p 5 zł droższy na słoiku 0,9 l niż rzepak który nie ma tylu smakoszy i maja do wyboru tańszy miód rzepakowy i droższy lipowy ? I klient decyduje co wybrać ? I wiem z doświadczenia  że jak jest wybór to chętniej pozwalają sobie na odrobinę luksusu i wybierają droższy miód ?  A gdyby nie było wyboru to pewnie szukali by tańszego pszczelarza  :D  Chyba że nie ma rzepaku jak w ubiegłym roku ? :D  Tylko miałem mniszek. Myślę że poniżej 30 zł za 0,9 l nie zejdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z sieradzkich marketów słoik kosztuje 28 zł. tylko że kilogramowy, to gdyby był był w słoiku 0,9 to kosztował by ponad 35 zł. nie dajmy się zwariować, w zielarskim obok kosztuje prawie 50zł. i też się sprzedaje.

 Najważniejsze abyśmy mieli co sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurde - u mnie jeden klient jak usłyszał, że sprzedałem większość pszczół to już zarezerwował wszystek miód,

który wezmę z tych pozostałych trzech uli - bez względu na cenę.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.