Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pasieka hodowlana KRiR w Olecku - opinia


sebxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję w tym roku zacząć powiększać pasiekę, mam pszczołę Krainkę, która bardzo mi odpowiada choć nie mam doświadczenia z innymi rasami. Interesuje mnie Krainka linia NieSka, odpowiada mi jej charakterystyka. Znalazłem, wydaje mi się, najbliżej miejsca zamieszkania pasiekę hodowlaną w Olecku i moje pytanie czy macie Koleżanki i Koledzy jakieś doświadczenie z ich matkami i czy warto u nich kupować matki.

Pozdrawiam

Sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że najbliżej to nie ma znaczenia w dzisiejszym czasie, no chyba , że chcesz odebrać osobiscie .

Z Olecka nie miałem nigdy nic nie pomogę.

Nieska dobra linia , godna polecenia krainka , miałem parę  razy reproduktorki od Loca .Polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję w tym roku zacząć powiększać pasiekę, mam pszczołę Krainkę, która bardzo mi odpowiada choć nie mam doświadczenia z innymi rasami. Interesuje mnie Krainka linia NieSka, odpowiada mi jej charakterystyka. Znalazłem, wydaje mi się, najbliżej miejsca zamieszkania pasiekę hodowlaną w Olecku i moje pytanie czy macie Koleżanki i Koledzy jakieś doświadczenie z ich matkami i czy warto u nich kupować matki.

Pozdrawiam

Sebxyz

Nieski się doskonale sprawdzają na Warmii i Mazurach .

U mnie były obok Primy (te ostatnio jakby się popsuły) najlepsze .

Dlatego nabyłem reproduktorkę od Loca (ma wyłączność na reprodukcyjne )

i o ile ta szczęśliwie  przezimuje , to mam zamiar w tym sezonie kilkadziesiąt matek od niej pociągnąć .

 

A z Olecka też mam w pasiece matki (3szt.).

Tylko nie od KRiR , ale od Wioletty Naruszewicz .

Linia Wanda .

Też taka sobie nie najgorsza krainka .

 

I jeszcze jedno ...

Jak chcesz kupić matki Nieski , to nie musisz jechać do Olecka ! ! !

W Olsztynie na Kortowie , w Katedrze Pszczelnictwa mimo , że głośno mówi się , że "pracujemy na Kortówkach" ,

to wiem , że część matek jest produkowana po reproduktorkach Nieska właśnie od Loca .

I można je tam kupić .

To są najspokojniejsze pszczoły w Kortowie . Dlatego uczą się na nich studenci  :)

Najlepiej zgłosić się do dr Macieja Siudy , lub dr Beaty Bąk .

Za Orlenem ze 300m. i za stadniną pod górkę w lewo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem nadzieję, że zajmiesz stanowisko Robi_Robson, czytałem Twój post z 2015 lub 2016 roku, w którym pisałeś, że masz NieSkę z Olecka. Pod latarnią najciemniej, czytałem o Kortowie, ale nie było nic wspomniane o NieSce, jakoś na dniach zalecę do Nich, dziękuję za namiary.

Sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod latarnią najciemniej, czytałem o Kortowie, ale nie było nic wspomniane o NieSce

 

głośno mówi się , że "pracujemy na Kortówkach" ,

Bo jak się ma J. Wilde za kierownika to tak mówić wypada ...

A rzeczywistość bywa inna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może powinienem założyć nowy temat, ale po co mnożyć. Mam mały mętlik w głowie, odnośnie podawania matki, proszę poprawcie mnie jak w którymś pkt. się mylę. Chcę zrobić odkład z dwóch uli, poddanie matki bez wywożenia, w ostateczności mam miejsce gdzie mogę ul wywieźć, ale do sedna:

1. robię odkład po jednej ramce czerwiu krytego (z dwóch uli) z pszczołą obsiadającą ramkę plus dwie ramki z pierzgą i miodem (w sumie cztery ramki) jeszcze ewentualnie strząsam dodatkową pszczołę,

2. robię odkład na dwa, cztery dni przed podłożeniem matki,

3. podkładam matkę unasiennioną w klateczce, i zamykam ul, (podaję syrop 1:1),

4. oczywiście zrywam mateczniki jeżeli się pojawią,

5. po czterech dniach od wyłamania zabezpieczenia sprawdzam czy matka została przyjęta i zaczęła ewentualne czerwienie, otwieram wylotek,

Odkład z poddaniem matki zamierzam zrobić w drugiej połowie czerwca, nie zamierzam cisnąć rodziny na późne pożytki, tylko przygotować do zimowli.

Czy gdzieś Koleżanki/Koledzy mam błąd w myśleniu.

Dziękuję za uwagi i sugestie.

Sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.