Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Sektor pszczelarski w Polsce 2017

- - - - - Rynek 2017 Sektor pszczelarski 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 370 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia
  • Typ ula:Wielkopolskie

Witam kolegów i koleżanki,

Wpadłem ostatnio na takie opracowanie i myślę że warto to w naszym gronie przedyskutować.

Co sądzicie o kosztach pozyskiwania miodu i ilości miodu pozyskiwanych z uli?

Zaczynamy dyskusję :D

Jestem pełen szacunku do osoby która tworzyła to zestawienie. Ja bym odpadł. Pobrałem to którejś strony pszczelarskiej i wrzucam żeby nie zginęło.

LINK do opracowania

Pozdrawiam,

Daniel

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2244 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ciekawe opracowanie thumbsup.gif przeczytałem z zainteresowaniem :) Myślę że jest w miarę uczciwe poza kilkoma znakami zapytania odnośnie cen miodu ? ale jesteśmy krajem granicznym UE więc jak zresztą w opracowaniu napisano ,  jesteśmy w dużej mierze krajem tranzytowym dla produkcji i sprzedaży miodu,  więc takie anomalie są bo "Polak potrafi " i prawdopodobnie połowa miodu u nas na targowiskach pochodzi z zagranicy  nea.gifAle to jest trudne do zbadania przez naukowca , więc nie ma co się dziwić i trzeba samemu brać poprawki na import przygraniczny.

Średnia wiekowość pasieki jest optymalna pod względem pożytkowym dla pasieki stacjonarnej  i większa by powodowała niedobór pokarmu a przede wszystkim pyłku  czyli pokarmu białkowego.

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

kubek33

kubek33

100% Domownik

• Moderator/Organizator
  • 464 postów
  • Imię:Jacek
  • LokalizacjaTurek/Wielkopolska
  • Typ ula:oczywiście wielkopolski

Pszczelarze statystycznie .... ciekawe opracowanie.... panowie robimy rachunek sumienia, porównujemy ..... no tak źle nie wypadam.

Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony pond własną inteligencje (Jerzy Dobrowolski) ;)

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski

Widzę że w tych statystykach nie uwzględniono pszczelarzy sieradzkich bo średnia była by o wiele większa :D :D :D a tak na poważnie to bardzo fajne opracowanie, choć mam świadomość że ilość pszczelarzy jak i ilość pni jest zaniżona zwłaszcza jeżeli chodzi o pasieki kilku ulowe. Trzeba mieć świadomość że są to oficjalne dane a jak jest z oficjalnymi danymi to wszyscy wiemy ;)   

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

BOROWY

BOROWY

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów
  • Imię:Marek
  • LokalizacjaRoztocze
  • Typ ula:1/2 D
"Z rejestrow prowadzonych przez inspektoraty weterynaryjne..."

Równie dobrze mozna napisać "z ze szklanej kuli wróżki Adeli....".

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

Proponuję Marek napisz ze szklanej kuli,  najłatwiej jest krytykować czyjąś pracę samemu nic nie robiąc - taka cecha narodowa?

BOROWY

BOROWY

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów
  • Imię:Marek
  • LokalizacjaRoztocze
  • Typ ula:1/2 D
Rejestrowales pasieke u weta ?
Ile lat temu ?
Stan sie zmienil ?
Aktualizowales ?
Nie, bo nikt nie aktualizuje.
Wiec skad te dane ?

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjaok Łukowa

Rejestrowales pasieke u weta ?
Ile lat temu ?
Stan sie zmienil ?
Aktualizowales ?
Nie, bo nikt nie aktualizuje.
Wiec skad te dane ?

Akurat do mnie pracownicy od PLW zaglądają co rok , aktualizują ilość uli i biorą próbki miodu do badań.

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 300 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

Marek (BOROWY), Andrzeju!, też ma sporo racji 'widząc' jak aktualizuje się w 'naszych' stronach.

Przyjmuję raport-opracowanie z uznaniem za 'robotę'  jakiej wymagał, ale mam przeświadczenie iż zebrane dane  'otrzymano' niezbyt rzetelne od niektórych pracowników PLW.

No takie mam .... 

PF

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjaok Łukowa

Nie twierdzę że nie ma racji, ale krytykanctwo w niczym nie pomaga,- niema rzetelnych statystyk-. W zarobkach średnia krajowa nie ma nic wspólnego ze średnimi zarobkami wszystkich Polaków proponuję sprawdzić ją się wylicza. Kilka temu była draka bo GUS o 30 procent pomylił się przy szacowaniu produkcji zbóż w Polsce to nie znaczy jednak, że opracowania nie są potrzebne- moim zdaniem.

• Emik3 lubi to

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2612 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Jak to było w Perelu ? Władek zmień się miejscami ,czemu pyta  Władek ? Bo mówią że w Polsce co drugi to złodziej.

Nie ma rzetelnego spisu rodzin pszczelich a mniej więcej to dwa palce.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski

W zasięgu lotu moich pszczół jest przynajmniej pięć pasiek kilku ulowych nigdzie nie zgłoszonych.  

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

agathe

agathe

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Agata
  • LokalizacjaTolkmicko
  • Typ ula:stojak

Proponuję Marek napisz ze szklanej kuli,  najłatwiej jest krytykować czyjąś pracę samemu nic nie robiąc - taka cecha narodowa?

Nie przesadzaj. Raczej była to zwykła, drobna uszczypliwość :) Chociaż bądź co bądź Marek ma trochę racji z tą wróżką... Obiektywnie mówiąc ;)

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2244 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Nie przesadzaj. Raczej była to zwykła, drobna uszczypliwość :) Chociaż bądź co bądź Marek ma trochę racji z tą wróżką... Obiektywnie mówiąc ;)

Wiadomo kobiety uwielbiają wróżki :D no cóż ???  :D 

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka" | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!