Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Minnesota

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp 18/wlkp - jedna deska + osiatkowana dennica

Czy ktoś z Was może coś napisać o tych pszczołach? Chodzi mi o siłę do jakiej dochodzi - ile korpusów/ramek i jakich? Jak wygląda u niej łagodność, czy można bez kapelusza pracować?

Użytkownik Xpand edytował ten post 07 sierpień 2018 - 21:01

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2537 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Szczupak na Ambrozji je kiedyś oferował i najlepiej spytać u źródła :D i na Forum Miodka o niej pisali zdaje się kiedyś :D

Wiele podobieństw do pszczoły włoskiej  i raczej pszczoła na duże pożytki :) A do jakiej siły dochodzi ? to zależy od pożytków ? jak brak pożytków to trza karmić latem  :D  i może Bogumił Beeman z Kanady  Ci o niej coś napisze ??? :) :)

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Michał

Michał

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów
  • Imię:Michał
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Typ ula:wlkp 18cm

Miałem tę pszczołę i mam mieszane uczucia. Niby jest mięsna, ale potrzebuje do tego kilogramów cukru... Mnóstwo cukru... Leczone u mnie normalnie nie wytrzymały 2 sezonów. Miodu z nich nie wziąłem. Ciągle jakby jakąś blokadę miały, bo wystarczyła mała dziura pożytkowa i ostro hamowały rozwój. Polało nakropem to zaraz miały znowu pełne gniazdo.

Podsumowując, jeżeli masz ciągłe i bardzo obfite pożytki to jest pszczoła dla Ciebie. Jeżeli nie, lepszy będzie BF lub co sobie innego wymyślisz.

Moja przygoda z pszczołami Włoskimi trwała 2 lata i miałem Ambrozję, Minessotę oraz Lingustikę od Pana Cegiełko. Niestety nie sprawdziły się u mnie.

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp 18/wlkp - jedna deska + osiatkowana dennica

Mi na miodzie, w tym przypadku, nie zależy. Zależy mi na dużej ilości czerwiu i pszczoły - pod pakiety i odkłady. Może inaczej, polecicie mi coś łagodnego i z bardzo dużymi rodzinami. I tak co sezon muszę karmić pakiety/odkłady, więc jakby trzeba było, to i takie "mięsne" pszczoły mogę karmić.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

To bierz .

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Pasieczka

Pasieczka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów
  • Imię:Janusz
  • LokalizacjaUSA
  • Typ ula:Warszawski / Langstroth
Najlepsze sa mieszance.....takie mam doswiadczenie. Amen

Moge opisac jesli kogos to obchodzi.
Pozdrawiam cieplo.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów
  • Imię:Szymon
  • LokalizacjaToruń
  • Typ ula:3/4Langstroth
Miałem kiedyś, za********e kitowały korpusy. Na propolis idealne.

Pasieczka

Pasieczka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów
  • Imię:Janusz
  • LokalizacjaUSA
  • Typ ula:Warszawski / Langstroth
Czesc Krzyzak
Moje sa pod tym wzgledem tez bardzo wydajne......zreszta one maja ,mam madzieje, duzo genow primorsky.
Masz jakies pytania to do mnie smialo.......jak do....matki ????.
Chyba ,ze wolisz spotkanie....pod Grunwaldem ????
Posdrawiam
Ps ,, pszczolki sa fajne, pszczolki lubic trzeba. Kto lubi pszczolki to pojdzie do nieba.
Taki tekst kiedys zobaczylem ????

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły