Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pleśń


Recommended Posts

 

Jeżeli pszczelarz będzie tylko liczył, że pszczoły dadzą sobie radę i przyniosą zysk , a rozum nie podpowie Mu , że tak się nie powinno robić , to daleko nie zajedzie.

To pszczoły podpowiadają . Ich Kolego do swoich poglądów nikt nie nagnie. Pszczoły jak kobiety trzeba kochać a nie rozumieć . Z obydwiema opcjami jesteśmy zdani na ich Ja . :D

Jedno głupie pytanie a tyle piany że słoniowi plecy można umyć . Warto ? Chyba nie .

Link to comment
Share on other sites

Robert to stały pewnie puste ule po upadłych rodzinach ?

Nie .

Wyglądały na nówki sztuki . Między innymi styropianowe od Łysonia .

Pomyślałbym , że ktoś magazynku nie ma i zimą trzyma korpusy nad powałką , ale puste wiatr by  dawno wywiał ... a stały !

Link to comment
Share on other sites

Jestem pewny, że w każdym ulu  w którym żyje zdrowa i silna rodzina to przy takiej pogodzie jak teraz,

to wilgoci jest pełno, pod daszkiem i po różnych kątach, itd.

Ważne, żeby nie kapało bezpośrednio do gniazda na ramki.

Zmartwienie tych co nie mają takiej wilgoci, bo pszczoły słabiutkie i wtedy wilgoć osiada na ramkach i pleśnieją.

Rodziny pszczele chyba w całym kraju po przeglądach wiosennych,gniazda ocieplone z każdej strony,dostosowane do ilości pszczół.W takich rodzinach niema mowy o tej porze roku o pleśni  na ramkach :) Jednym zdaniem ramki obsiadane przez pszczoły nie pleśnieją i to powinniśmy pilnować.PK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem co to za szkoła , ale w tą zimę widziałem na Warmii w kilku miejscach pasieki z ulami zimującymi na 3 pełnych korpusach :blink:

Też tak robię, ule Ostrowskiej, na zimę 2 korpusy 7+7 albo 8+8 ramek, w trzecim podczas dokarmiania słoiki lub wiaderko (tzn. podkarmiaczki); po zakarmieniu pusty korpus na spód, tzw. poduszka powietrzna= mniejsza wilgoć i dźwigać nie trzeba, ale spinać pasami koniecznie. wiosną korpusy jak znalazł :) jeden mam kręgosłup.

Robi_Robson i napatrzony na Twoją przyczepkę też chcę mieć swoje. Najlepiej większość pasieki, jeszcze lżej dla kręgosłupa .... byleby same nie odjechały w siną dal.

Edited by MDR
Link to comment
Share on other sites

Robi_Robson i napatrzony na Twoją przyczepkę też chcę mieć swoje.

Najlepiej większość pasieki, jeszcze lżej dla kręgosłupa .... byleby same nie odjechały w siną dal.

Moja laweta do ul od lat stoi i rdzewieje .

Użyłem ją tylko kilka razy .

Właśnie obawa o to , że może odjechać w siną dal i brak bezpiecznych miejsc postoju powodują , że praktycznie wcale jej nie używam.

 

Sprzedałbym ją, ale przeinwestowałem i dałem za nią trochę za dużo ...

Tyle nie odzyskam, a szkoda mi sprzedawać ze stratą ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.