Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowa miodarka


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, daro napisał:

A ja zegarka nie mam . Jak ciepło a staram się żeby tak było ( grzeję nawet latem , robię tylko w szortach i t -szercie, tfuj co za widok )  to idzie b. szybko . Jak ramki wyrównane też idzie szybciej . Ja 80 - 100 w trzy dni .

 

Ale ogólnie to o sporo dłużej wiruje się jeden wsad w radialnej niż w diagonalnej mimo przekładania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie do mnie lecz podzielę się jak jest u mnie.
Ja w radialnej 18 ramek jeden wsad wiruję tak do 20 min. 5 min na wolnych i 10-15 min na szybkich obrotach. W tym czasie da się odsklepić kolejne 18 ramek i odebrać miód do odstojnika. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Turqs napisał:

Pytanie nie do mnie lecz podzielę się jak jest u mnie.
Ja w radialnej 18 ramek jeden wsad wiruję tak do 20 min. 5 min na wolnych i 10-15 min na szybkich obrotach. W tym czasie da się odsklepić kolejne 18 ramek i odebrać miód do odstojnika. 

Ten kosz co mogę kupić jest na 12 ramek. 400 zł. Wg mnie można spokojnie dospawać dodatkowe skrzydełka aby weszło w sumie 20 ramek 18-tek. 

Ale licząc, że 12 ramek bym wirował - w ciągu godziny robił 3 cykle. W porywie do 3,5 cykli - wywirowałbym od 36 do 42 ramek.

W miodarce 4 ramkowej z koszem diagonalnym jeden cykl wraz z obracaniem do 7-9 minut. ok 7 cykli w ciągu godziny bym zrobił, a jest to ok 30 ramek. 

Różnica jest bardziej taka, że w systemie diagonalnym trzeba często odrywać się od odsklepiania aby przekręcić ramki na drugą stronę. A gdy czekasz aż skończysz odsklepiać to wiruje się dłużej przez co dłużej schodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mirek. napisał:

no to macie cierpliwość tyle czasu wirować

ja mam ręczna na moje potrzeby wystarcza ale no chyba nigdy 2 minuty nie wirowałem a dwa razy przekładam

Podałem przykładowy wynik (filmik reklamowy konigin).

Osobiście czasu nie mierzyłem. A trzeba znaleźć też czas na odsklepienie w czasie wirowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mirek. napisał:

 hehe do odsklepiania to jest żona P

 

Moja panicznie boi się gdy coś brzęczy nad uchem a zawsze jakaś do pracowni się dostanie lub na ramce przywędruje. Więc niestety ale jedynie mogę ją zatrudnić przy rozlaniu do słoików i etykietowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek. napisał:

 hehe do odsklepiania to jest żona P

 

Taka żona to skarb. Moja to jakby z tego filmu , co najwyżej sprzeda kilkadziesiąt słoików koleżankom i uważa że "pomogła" to i forsa jej . Ale nawet nie wiem czy bym chciał jej obecności w pasiece i pracowni. Spokój też ma swoją cenę .

 

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam wciąż diagonalną 4 ramkową, więc przymierzam się do zakupu radialnej niekoniecznie przez dotację bo znowu bym musiał czekać rok a nie wiadomo jak z cenami będzie więc upatrzyłem sobie taką: 

 

https://lyson.com.pl/miodarki-radialne-600-mm/5602-miodarka-radialna-d600mm-elekt-230acv-typ-ster-mdd-01-basic.html?gclid=Cj0KCQjwr-SSBhC9ARIsANhzu145IhbnWrbbOTCYAF1CqfErYvbXSoCbj-TjzIx-1lylZgmLsmg62S0aAoi-EALw_wcB

 

Wchodzą do niej podobno ramki 18-tki wg użytkownika FB: 

d77d0bf27c8b.jpg

 

 

Wydaje mi się tylko, że trzeba od razu zamówić z koszem na nadstawki 35 mm, bo z czego widzę to tu wchodzą standardowe do 25 ? 

 

Ktoś posiada taką z serii ekonomicznej? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym tę - https://lyson.com.pl/miodarki-radialne-600-mm/1116-miodarka-radialna-elektryczna-12v230v-o600mm-classic-line-5903661525224.htm

Nie wchodzi 2 rodzaje ramek , pomimo zapewnień obsługi Łysonia . Znaczy się do 3,5 cm wejdą węższe ale latają jak żyd po pustym sklepie, odwrotnie nie  . Kupując miodarkę kupujesz na lata , lepiej dać więcej niż później się gibać .Ja kupowałem i jednego dnia robiłem na 3 diagonalnej a później na tej to jak bym w niebie był . Lepiej dołóż .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.