Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Muzyka na dziś


Tadek11

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Czy ktoś wie z którego roku pochodzi ten utwór i jego pierwsze wykonanie ? Dla ułatwienia dodam , że pierwsi autorzy i wykonawcy mieli coś wspólnego ze stolarstwem 😁 Podobnie jak i pszczelarze też w większości  zaczynali w drewnie , a niektórzy już pozostali wierni drewnu do dzisiaj.  Zresztą drewno całkiem " przyjemny materiał"  jak  tak pomyśleć słuchając tej piosenki. 🙂

 

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tadek11 napisał(a):

Dla ułatwienia dodam , że pierwsi autorzy i wykonawcy mieli coś wspólnego ze stolarstwem 😁

no nie wiem czy aby masz rację :) Pani i Pan Stolarzowie popełnilii tylko cover tej piosenki z 1961 roku i rozsławili ją znacznie później , jej autorki  debiutowały tym przebojem na swoim  singlu . Panie są autorkami tej piosenki znanej głownie z wykonania Beatlesów , nazywały się The Marvelettes ( też ciekawa nazwa i mniej przyziemna niż stolarze) i w ich wykonaniu bardziej mi się podoba niż u Stolarzy . Tako przynajmniej rzecze Wikipedia , bo aż takie wiekowy nie jestem i dinozaurów tez nie widziałem :)

Nikt dziś nie czeka na pana Postmana , a i dzieci nie bardzo wiedzą ,co taki gość robi. Dostarcza głównie przykre wezwania do zapłaty ( albo niektórym probuje dostarczyć zaproszenie do pierdla)  , żadnego romatyzmu w tym nie ma :( , a każdy pies obszczeka.

 

 

 

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, manio napisał(a):

no nie wiem czy aby masz rację :) Pani i Pan Stolarzowie popełnilii tylko cover tej piosenki z 1961 roku i rozsławili ją znacznie później , jej autorki  debiutowały tym przebojem na swoim  singlu

No i widzisz 😁,  przyznam się ,  że pisząc to opierałem się głównie na mojej pamięci i nie zaglądałem do  Wikipedii i zapamiętałem ten utwór jako wykonania duetu Carpenters z roku 1975 . 🙂Ale wiele jest jeszcze perełek muzycznych zapomnianych , a wartych żeby sobie odświeżyć pamięć a nowe możliwości aranżacji czynią je cały czas atrakcyjnymi . 

Pozdrawiam.

Listonosze i kurierzy DPD , czy dostawcy pizzy chyba cały czas pozostaną potrzebni najwyżej będą mieli lepsze hulajnogi.😁

https://www.google.com/search?client=avast-a-1&q=reznosiciele+pitcy&oq=reznosiciele+pitcy&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOdIBCjEzOTg1ajBqMTWoAgCwAgA&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:d7cdb718,vid:L4DhKkxjAjs,st:0

 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, MAQ napisał(a):

emeryci i renciści nie korzystający z bankowości online czekają ;)

za zdziwieniem doczytałem się , że faktycznie nadal ok 20% stypendystów ZUS czeka na kasę od Pana Postmana . Myśłałem ,że nie ma już takiej usługi , ale przecież nie każdy potrafi obsłużyć konto w banku czy bankomat :) , a krajem chce się porządzić .

 

4 godziny temu, Tadek11 napisał(a):

zapamiętałem ten utwór jako wykonania duetu Carpenters z roku 1975

a to słuchaliśmy zupełnie innej muzyki . W tym czasie to mnie porywały Led Zeppelin

https://www.youtube.com/watch?v=Ly6ZhQVnVow

 

, a jeszcze bardziej Deep Purple

https://www.youtube.com/watch?v=OorZcOzNcgE

 

a to takie najłagodniejsze kawałki :) , nawet sam pogrywałem

 

 

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.12.2023 o 13:52, manio napisał(a):

a to słuchaliśmy zupełnie innej muzyki

Przypuszczam że podobnej , a to , że zapamiętałem to nie znaczy że gustowałem w muzyce country 🙂 tylko że zapamiętałem . 

Również słuchałem Zeppelinów  ,   De Purple już mniej mi pasował  , ale  jeszcze Ping Floyd i  Jimi Hendrixa , Scorpions czy Guns N Roses  ,  Red Hot Chili Peppers i inne. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tadek11 napisał(a):

ale  jeszcze Ping Floyd i  Jimi Hendrixa ,

Jimi czy Janis Joplin już byli nieboszczykami jak zacząłem się interesować muzyką rozrywkową , ale znam ją bo słuchali jej starsi bracia moich kolegów i koleżanek , więc i nam nie wypadało nie znać . Teraz można nadrobić straty i obejrzeć koncerty z tamtych lat . Tylko teraz jakoś czas się skórczył i nie ma kiedy :( . Ale w jeepku mam radio z kaseciakiem  i tam mam kasety z Hendrixem, Janis Joplin , The Doors , John Lee Hooker - tego się fajnie słucha w takim gracie .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.