Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pomoc dla nowicjusza


Recommended Posts

Hej, hej - jestem, jestem na chwilę w Kielcach bo zimno, ale w czwartek lub piątek planuję jechać z powrotem na działkę.

Chętnie doradzę i pomogę w miarę moich możliwości. Raków znam i mam tam kilku znajomych, a baru "gąska"

już chyba nie ma bo ten wujek o który pisze Robert też tej zimy odszedł do brata a naszego znajomego "Malona".

Jakby co to zapraszam. 

 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Zasadniczo same ramki z czerwiem. Delikatnie w takiej ilości , żeby nie okazało się , że pszczoły nie będą w stanie ich wygrzać .
Poza tym osoba bez wprawnego oka może przypadkiem przenieść na ramce matkę, a tego nie powinno się robić .

O tej porze roku w czasie trwania obfitego pożytku można spokojnie dodać ramki z pszczołami i pszczoły prawie na pewno się nie będą ścinać

OK. Dziękuję, żeby nie przenieść matki to zrobiłem odkład metodą S.Trzybińskiego i wywiozłem 3 km. W ten sam sposób będę ewentualnie przenosił ramki do słabszych rodzin.  

Link to comment
Share on other sites

Wojtek u mnie z czasem krucho, pszczelarzeniem też nieśmiało zajmuję się od roku, ale chętnie pomogę w miarę możliwości. W obecną niedzielę raczej nie będę miał czasu, bo będę wirował u siebie, ale w przyszłą mogę zrobić krótki wypad krajoznawczy motocyklem i przy okazji wpaść do Ciebie z pomocą. Ja rok temu o tej samej porze wiedziałem tyle co ty, z tym że pszczół jeszcze nie miałem. Takie podstawy podstaw bardzo fajnie mi się przyswajało z Wielkiego Poradnika Pasiecznego autorstwa Trzybińskiego (w przeciwieństwie do Ostrowskiej, której nie odmawiam wartości merytorycznej, ale sposób jej przekazu jest trudny), więc polecam lekturę, w kilka wieczorów połkniesz.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.05.2020 o 14:48, Bohtyn napisał:

Jakby co to zapraszam. 

No i płyn do dezynfekcji przynosi gość . Słyszałem w radiu że to minim 60 % ma mieć .

Kolega mówi że jak tyle to on może śmigać bez maski .?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.05.2020 o 14:48, Bohtyn napisał:

baru "gąska" już chyba nie ma
bo ten wujek o który pisze Robert też tej zimy odszedł do brata a naszego znajomego "Malona".

Nie wiedziałem. . .
Był mistrzem przyrządzania żołądków gęsich . Specyjał palce lizać .
A miałem nadzieję , że jeszcze kiedyś tam zajadę .
Ludzie tak szybko odchodzą . . .
 

W dniu 15.05.2020 o 18:43, mirek. napisał:

Czyli Łącka się kwalifikuje :)

Tak.
Najlepiej od Maurera .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za pomoc. 

Szczególne podziękowania dla @Bohtyn, który bardzo pomógł na miejscu i użyczył pomocnych porad.

Węza już zamówiona co pozwoli mi dołożyć ramki. Muszę też ogarnąć trochę ule i, przy odrobinie szczęścia, pszczoły dadzą radę. 

A teraz trzeba brać się chyba za lekturę. Jak ktoś z Was zna może jakieś dobre materiały online (polski/angielski) też chętnie przyjmę.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Link to comment
Share on other sites

Koszt mi nie przeszkadza. Bardziej chodzi o to, że z natury jestem "słuchowcem" i dużo łatwiej tak mi przyswajać wiedzę. Stąd też moje zapytanie o materiały filmowe. Może na jakiś kurs się wybiorę... W każdym razie, książkę też pewnie trzeba będzie nabyć. 

Link to comment
Share on other sites

To ona na dobranoc niech poczyta . Lub jakaś inna byle swoja . Choć sądze żeś kawaler . Po ślubie każdy chłop głuchnie bo by zwariował . Czytać też różne rzeczy potrafi . ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.