Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczoły, które noszą dużo propolisu


Xpand

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamietam to pare lat temu na Baltyku znaleziono zatopiony okret.  Wydobto teczke cyrulika. Byla tam lista lekarstw. Na liscie byl sproszkowanu faraon. Oczywiscie faraon nie uzdrawial a te specyfiki czym byl posmarowany miedzy innymi propolisem. 

Edytowane przez Beeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manio napisał:

 Znajdziesz też wiele publikacji o cudownych właściwościach syropu z sokiem z pokrzywy po przepuszczeniu przez ul. W zasadzie to apteki powinny zbankrutować gdyby wszyscy wierzyli w to co można wyczytać w internecie.

pozdrawiam

niepokorny manio

 

No chyba nie zaprzeczysz, że nie ma cudownych właściwości? 

 

Apteki nie zbankrutują bo sprzedają z marżą specyfiki koncernów farmaceutycznych. I to koncerny mają dzięki finansom takie narzędzia jak marketing, handlowców. 

W aptece wszystkie suplementy diety to dopiero pić na wodę, wszelkie witaminy w tabletkach musujących, które przepuszczasz z moczem przez nerki do kanału. 

Co natura to natura, gdyby koncerny przyznały, że na przeziębienie działa czosnek, imbir, propolis, pirzega, miód to by zbankrutowały a tego nie chcą z jasnych przyczyn. 

Jak mnie łamie to nigdy nie lecę do apteki. Dopiero jak już mnie rozłoży to niestety - lekarz, recepta, l4. 

Póki objawy są małe to tylko naturalnie, i wtedy na małych objawach się kończy 

Edytowane przez Krzychu
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40 kropli to tak ze dwie łyżeczki i do tego 3-4 razy dziennie... Dość sporo wydaje się... Ja używam propolisu i jestem szczęśliwy, że coś takiego istnieje. Na sprawy związane z refluksem i zgagą w połączeniu z pierzgą jest rewelacyjny. Odkąd zacząłem to stosować ilość chemii jaką spożywam na te dolegliwości spadła o ok. 95%. Na pewno jest skuteczny. Czy ma ujemne skutki uboczne? Nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vincent vega napisał:

30-40 kropli to tak ze dwie łyżeczki i do tego 3-4 razy dziennie... Dość sporo wydaje się... 

 

Ale taka dawka jest skuteczna i nie muszę kuracji przedłużać w nieskończoność. Na zgagę rewelacyjnie działają migdały, wystarczy schrupać garstkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.