Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Gawron


Tadek11

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gawron napisał:

Witam. Mój pierszy post

Sublimacja kwasem szczawiowym, w obecności czerwiu,  co 4-5 dni i powtarzana z 4-6 razy, będzie palić czerw i doprowadzi do AFB. Dla Pana kwas mrówkowy może mieć, stosunkowo słabą skuteczność, lecz Tikcop pisze,  to nieprawda i dokumentuje na filmach.
Dwie metody: flotacja alkoholowa oraz zastąpienie alkoholu cukrem pudrem. Jest jakiś zawodowiec który w to wejdzie? Ciekaw jestem bardzo, jak wtedy  postępuje?

Witaj na forum ?

Dobrym zwyczajem na naszym forum jest napisanie o sobie kilku słów w pierwszych postach   i o swojej przygodzie z pszczelarstwem jak to się stało że zainteresowałeś się pszczelarstwem i w jakim rejonie masz pasiekę i co uznasz za stosowne.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Witaj na forum ?

Dobrym zwyczajem na naszym forum jest napisanie o sobie kilku słów w pierwszych postach   i o swojej przygodzie z pszczelarstwem jak to się stało że zainteresowałeś się pszczelarstwem i w jakim rejonie masz pasiekę i co uznasz za stosowne.

Pozdrawiam

W regulaminie forum nie ma obowiązku przedstawiania się.
Interesująco pisze tu Tikcop i Xpand. Dlatego


Dobre obyczaje ? A co to

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tadek11 napisał:

Witaj na forum ?

Dobrym zwyczajem na naszym forum jest napisanie o sobie kilku słów w pierwszych postach   i o swojej przygodzie z pszczelarstwem jak to się stało że zainteresowałeś się pszczelarstwem i w jakim rejonie masz pasiekę i co uznasz za stosowne.

Pozdrawiam

Lepiej gdyby Pan nie pisał o dobrych zwyczajach, bo nie jest tu różowo. I cham się odezwał, i obraża, i narusza regulamin, i pisze nie w temacie, a jest Pan na to bardzo uczulony, i  nie ma reakcji,  to takie dobre oby/zwy/czaje?
Cham daje rady o dobrych obyczajach , a sam nie wie co to, i za to wyje..li chama z Polanki  .Powitanie tajne? Ten z Kanady już się trzy lata wita.  stałe towarzystwo rozmowa przy piwie, ja nie piję.

  • Zdezorientowany 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gawron napisał:

W regulaminie forum nie ma obowiązku przedstawiania się.
Interesująco pisze tu Tikcop i Xpand. Dlatego


Dobre obyczaje ? A co to

 

Skoro tak znasz dobrze regulamin to prośba żebyś go przestrzegał.i na forum nie używał słów powszechnie uznawanych jako obraźliwe , jest to w regulaminie ?

Piszesz że jesteś z Kazachstanu ?, to może napisz coś nam o pszczelarstwie w Kazachstanie ?. Może jakieś zdjęcie jak wygląda pasieka w Kazachstanie , jakie macie pożytki dla pszczół , dla nas to jest egzotyczny kraj.

Pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gawron. Nie musisz się przedstawiać to jest dobrowolne i w dobrym tonie.  W każdym forum panuje swoista atmosfera i jak tobie tu nieodpowiada to droga wolna.  Wyglada ze traktujesz to miejsce jak super market. Tylko ze tu nikomu nie płacisz wiec nie wymagaj odpowiedzi i nie tupaj nóżkami.  Na tym forum jest pare miejsc poświęcone użytkownikom. Przedstawiamy tam nasze pasieki , praktyki, sprzęt i tym podobne i nawet rzeczy niekoniecznie powiązane z pszczelarstwem.  

Edytowane przez Beeman
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 15:52, Beeman napisał:

Kolego Gawron. Nie musisz się przedstawiać to jest dobrowolne i w dobrym tonie.  W każdym forum panuje swoista atmosfera i jak tobie tu nieodpowiada to droga wolna.  Wyglada ze traktujesz to miejsce jak super market. Tylko ze tu nikomu nie płacisz wiec nie wymagaj odpowiedzi i nie tupaj nóżkami.  Na tym forum jest pare miejsc poświęcone użytkownikom. Przedstawiamy tam nasze pasieki , praktyki, sprzęt i tym podobne i nawet rzeczy niekoniecznie powiązane z pszczelarstwem.  

Tupanie nóżkami i markiet piszesz. Zmusiłem się przeczytać od początku temat sublimacji kwasu. To dyskusja ignorantów. Zrobicie nie tylko pszczole krzywdę ale i sobie. Poczytałem o kanadyjczyku,doszedł ja do uli słomianych. Syneczku ja by w twoim markecie nic nie pakupił. To jakaś groteska, czy egzotika. Ul langstrota, najlepsza książka na świecie to W. Rodinowa i I. Szabraszowa pod tytułem Moje pszczoły - z Pana pisania wynika, że dla Pana lietaraturia obca. Nie znasz jej. Gdyby znał, to by durnot nie wypisywał. Ja po prostu źle trafił, na ignoranty.
Widział filmy o Kanadyjskim pszczelarstwie, owszem można tylko podziwiać, w Polsce nie zastosujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawron napisał:

Tupanie nóżkami i markiet piszesz. Zmusiłem się przeczytać od początku temat sublimacji kwasu. To dyskusja ignorantów.

 

Nie podoba Ci się dyskusja u nas na forum to nie musisz czytać ani pisać na tym forum masz wybór , a jak będziesz obrażał uczestników tego forum  , wyzywał dyskutantów  od chamów i ignorantów  to łamiesz tym samym zapisy regulaminu forum i będziemy musieli podjąć inne kroki. Nie potrzeba nam na forum zadymiarzy i aspołecznych zachowań wszystko negujących i obrażających wszystkich naokoło. Ideą forum jest wymiana doświadczeń i pomaganie sobie nawzajem służąc radą i jak trzeba pomocą i nawet swobodną dyskusją  na tematy około pszczelarskie ale z poszanowaniem godności swoich adwersarzy. 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piszesz ogólnikami   Napisz konkretnie co ci się nie podoba to może podyskutujemy. Uli słomianych nie posiadam wiec nie wiem o czym piszesz?  Wspomnianej książki nie czytałem.     W ogóle żadnej książki pszczelarskiej nie czytałem. Narazie nie mam na to czasu.  Może kiedyś zamiast robić pszczelarstwo będę o nim czytał.  Czy szkodzę pszczoła?  Mam nadzieje ze nie.  W trzy sezony z dziesięciu rodzin doszedłem do 150+.  Czy Kanadyjskie pszczelarstwo jest na wyższym poziomie jak Polskie?  Z mojego punktu widzenia nie sadze.  Wczoraj rozmawiałem z zawodowym pszczelarzem i on jest zadowolony z 50% przezimowanych rodzin. U mnie jest to 3-5%. I wcale mnie to nie zadawala.  Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tikcop napisał:

A i co do Gawrona to słowo ignorant nie jest chamskie. Całe szczęście, że tu nie fejs z zamkniętą "grópką" kiszących się we własnym gronie paramagii. 

 

A słowo  cytat "ignorant"   użył w swoich postach Gawron dla ścisłości , ja je tylko zacytowałem , że takich słów nie powinno się używać  ? cytat niżej.

 

W dniu 20.08.2021 o 17:31, Gawron napisał:

Tupanie nóżkami i markiet piszesz. Zmusiłem się przeczytać od początku temat sublimacji kwasu. To dyskusja ignorantów.

 

Swoją drogą to dobrze że Gawron poprosił o skasowanie konta nic nowego nie wnosił  niby z Kazachstanu ( też nie uwiarygodnił że rzeczywiści stamtąd jest) a nie wie co to dobre obyczaje , tylko wszystko na okrągło negował i używał obraźliwych słów do uczestników forum.

I niestety , ale Ty Tomek przywołujesz fajsa , ale postępujesz właśnie jak na fejsie , czyli  cytat " moja racja musi być najmojsza" i jak ktoś jej nie podziela , tej racji znaczy , to   ................. wiesz o co chodzi ? nie będę pisał , to jest w domyśle , a jak nie wiesz o co chodzi ,  to przeczytaj swoją dyskusje we wcześniejszych wątkach.

Dla ciebie chyba , tak mnie się wydaje , słowo pluralizm wypowiedzi czy pluralizm poglądów to coś z innego Świata .  Tak jak ja robię tak róbcie i Wy i basta   i cale szczęście ? że nie używasz jeszcze takich słów jak Gawron dla dodania sobie wielkości i autorytetu  i oglądalności swoich filmów na YT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tikcop napisał:

Jakbyście nie wygonili z forum Klemensa to by wam opisał, że ta sublimacja nie taka straszna.

Oj wszędzie go ,,wyganiali ,, z Polanki , Michałowa , forum Pszczelarstwa , strony Jaronia . Karpacki napisał ze jeszcze nie wszedł a już go wywalali. ?

Tu nie jest  zamknięte kolo wzajemnej adoracji.   Gawron to na pewno nie Kazach, Ruski czy Ukrainiec. To Polak co rżnie głupa . Był tu Silwer i co jak co na pewno   Ukrainiec . Był na YT gość z krukiem i pszczołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę każdy w paru postach Gawrona wyczytał coś innego? a przecież wszystko jest napisane o co chodzi i o kogo.

Przypadek? nie sądzę, mózg internetowy wszystko pamięta nie wystarczy zlikwidować konta na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli ?

Mnie nie . Stary jestem i jak patrzę na to co mnie otacza , w pszczelarstwie zwłaszcza , popadam w zadumę .

Zadumuję  się jak mi się to w du**e pomieści ....

A Mirek spod Sandomierza ma wiele twarzy i lic , cóż zrobić choroba .Wiele osób w pszczelarstwie to ludzie słabi . Jedni ciałem inni głową .

Niczego żadna mi organizacja oprócz bata nie załatwiła . W 4 literach mam pomoc państwa w pszczelarstwie , poziom moich dochodów wzrósł na tyle że mogę robić ludziom miód dla przyjemności . ??

1404409802_rnsh4c_600.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tikcop napisał:

A i co do Gawrona to słowo ignorant nie jest chamskie.

Tomaszu nie uruchamiaj się, bo nie masz racji. Było ale się jak zwykle potajemnie zmyłooo.

5 znamienitych prawników orzekło, rozumiecie, wiecie towarzysze itd....  ?

 

      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tikcop napisał:

A i co do Gawrona to słowo ignorant nie jest chamskie.

 

Ale grono prawników ze strony internetowej  synonim.net  orzekło " wiecie -rozumiecie " ? że:

 

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Tikcop said:

Mam nadzieję, że kawa będzie smakować przy śniadaniu w Kanadzie dzisiaj.

 

Dziekuje kawa smakuje. Tak sie rozpisales ze nawet musialem zrobic jeszcze jedna.  Problem z tym ze poruszyles tyle tematow co by ksiazke mozna bylo napisac. Z wieloma operacjami i teoriami jakie przedstawiasz sie zgadzam i stosuje. Niestety mimo tego zbyt czesto negujesz to co robia inni. Moze kiedys zrozumiesz i zmienisz narracje i powiesz "ja tak robie i to u mnie daje dobre wyniki" zamiast "ja tak robie bo inni zle robia"   Z innej beczki: od czasu do czasu ktos wpada na forum i juz w trzecim poscie napada na innych i dzieli kto jest "madry" a kto "glupi" Nie dajmy się wciągnąć w te awantury. Ci ludzie nigdy nigdzie nie zagrzeja miejsca. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Beeman napisał:

Z innej beczki: od czasu do czasu ktos wpada na forum i juz w trzecim poscie napada na innych i dzieli kto jest "madry" a kto "glupi" Nie dajmy się wciągnąć w te awantury. Ci ludzie nigdy nigdzie nie zagrzeja miejsca. 

Polać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

trwa dyskusja o polskiej literaturze pszczelarskiej, jaka ona cenna, a na innym forum ich  guru forumowy pisze, iż  w ogóle żadnej książki pszczelarskiej nie czytał. Straty zimowe ma  3-5%, zapewne zmałpował ode mnie. I wcale  to go nie zadowala.  To wcale  to nie zadawała jest bardzo mocne. Pokazuje - Nadęty w swojej pysze do kwadratu.

Tam ten popaprany nazywa się Horn . Tu, podobnie jak Talibom na Białorusi , biją mu brawo . Kto jest gorzej pogięty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trwa dyskusja o polskiej literaturze pszczelarskiej, jaka ona cenna, a na innym forum ich  guru forumowy pisze, iż  w ogóle żadnej książki pszczelarskiej nie czytał. Straty zimowe ma  3-5%, zapewne zmałpował ode mnie. I wcale  to go nie zadowala.  To wcale  to nie zadawała jest bardzo mocne. Pokazuje - Nadęty w swojej pysze do kwadratu." 

 

Daro jak sie domyslam to napisal nasz kolega Gawron na innym forum.  Jak sie domyslam pod innym nikiem.  W dwoch linijkach tekstu jast tyle klamstwa i bez sensu ze prawie szkoda do tego sie odnosic.  A jednak...

K.Gawron juz zapomnial co napisal pare dni temu. 

On 8/20/2021 at 11:31 AM, Gawron said:

najlepsza książka na świecie to W. Rodinowa i I. Szabraszowa pod tytułem Moje pszczoły

 A po paru dniach juz zachwala polskie cenne ksiazki.   To ze ja nie czytalem ksiazki pszczelarskiej nie swiadczy ze sa one do niczego lub autorzy sa glupsi ode mnie. A on niestety to sugeruje. 

3% strat mnie nie zadawala? Oczywiscie ze nie.  Szkoda kazdej rodziny i nawet kazdej pszczoly ktora nie doczekala kwiatkow na wiosne. Czy to jest pycha? Jak tak, to coz jestem pyszny.

 

4 hours ago, daro said:

3-5%, zapewne zmałpował ode mnie.

 A gdziez to k.Gawron napisal o jego stratach zimowych?

Biedny nieszczesliwy czlowiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 07:28, Xpand napisał:

Faktem jest, że byli użytkownicy forum, którzy reagowali bardzo źle na wypowiedzi tej osoby.

Faktem jest ,że administracja subiektywnie kasowała drastyczne wypowiedzi tego typa i wcale nie o pszczelarstwie. W rezultacie protestujący przeciw takim szowinistycznym wypowiedziom wyszedł na durnia, a  E.Koch wyszedł na pokrzywdzonego i niezrozumianego przez motłoch wybitnego pszczelarza. Nic straconego bo internet pełen jego postów , choć nie zagrzał miejsca długo na żadnym forum. Nie wystarczyło mu pisanie tylko o pszczelarstwie - bo to nie wzbudzało żadnych kontrowersji .

Szkoda ,ze skasowano zamiast umieścić to w koszu ku przestrodze i pamięci .  Sądząc po kulturze wypowiedzi ,  Gawron to jego kolejne wcielenie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.