Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

warroza


manio

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowy sposób naturalnego zwalczania warrozy. Niestety zabroniony ( póki co) prawem

https://www.o2.pl/informacje/skandal-w-pasiece-pod-ketrzynem-nie-uwierzysz-czym-pszczelarz-leczyl-pszczoly-6683379534481920a

Ja bym spróbował takiego leczenia :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tym razem poważniej o warrozie , amerykaNski artykuł o warrozie , obalający starty mit  o jej żywieniu się limfą , ale i o wielu innych ciekawych aspektach rozwoje tego obrzydliwego dręcza

https://www.pnas.org/content/pnas/116/5/1792.full.pdf

niestety po anielsku , ale dobrze się tłumaczy z automatu jak kto nie spika .

Link podrzucił na amnezji rodak z USA .

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też pisaliśmy o tym. Jest tam wywiad wideo z rzeczonym naukowcem, a w pierwszym poście coś po polsku na ten temat. Jest też poruszona kwestia czemu do tej pory przekazywane były błędne informacje na temat varroa destructor.

 

https://pasiekapszczelarska.pl/topic/1262-warroza-czy-znasz-swojego-głównego-wroga/?tab=comments#comment-27420

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 08:33, manio napisał:

Jest nowy sposób naturalnego zwalczania warrozy. Niestety zabroniony ( póki co) prawem

https://www.o2.pl/informacje/skandal-w-pasiece-pod-ketrzynem-nie-uwierzysz-czym-pszczelarz-leczyl-pszczoly-6683379534481920a

Ja bym spróbował takiego leczenia :)

Koledzy? pszczelarze zakapowali, bo wiadomo kim jest jeden dla drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tadek11 napisał:

Dzięki za materiał , źródłowy , co prawda na szkoleniach już było o tej zmianie odżywiania , ale zawsze warto to potwierdzić z innych źródeł niezależnych.

Nie pisałem , że to jakiś news i o żywieniu się ciałem  tłuszczowym wiemy od kilku lat , ale artykuł zawiera wiele innych ciekawostek o budowie pszczoły i szczegółach rozmnażania warroa. Wykłady siłą rzeczy są uproszczone i ograniczone , a tu tekst bardzo ciekawy i wyczerpujący - dlatego podałem  link , a nie jako kopernikańskie odkrycie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego się zaczęło, świat nauki nie zareagował tak jak trzeba .

Nie przyznał się do błędu otwarcie ,wręcz słyszałem na jednym szkoleniu że to odkrycie to plotka .

Muszą to "przeboleć" . 40 lat powtarzać błąd dedukcji  ,to dowodzi jak wnikliwie był problem warozy badany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Beeman napisał:

 

Ale może ktoś mi wyjaśni, co zmieniło to odkrycie w pasiece Kowalskiego?  Tak, może dla naukowców ważne jest opracowanie trucizny na pasożyta, ale dla mnie?

dokładnie nic , ale można sobie poczytać :)  Nadzieje były ,że ta wiedza pomoże naukowcom znaleźć nowe metody zwalczania , ale jakoś nic nowego nie wydumali choć to juz lata minęły ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w pieniądzach na badania , jak coś przy okazji zwalczania innych szkodników w rolnictwie wynajdą , jakąś metodę  , co się będzie nadawało do walki z warrozą to będzie to i tak efekt uboczny , bo same pszczelarstwo jest biedne. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.