Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Awaryjne przeniesienie uli o tej porze roku.


gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 Przyjdzie mi przestawić jeden albo dwa ule, muszę to zrobić dziś lub jutro. Przez miejsce ich obecnego pobytu będzie wykonany wykop i robione przyłącze wodociągowe, czego nie mogłem przewidzieć. Dziś z obydwóch uli wychodziły pojedyncze pszczoły, kłęby są rozluźnione. Zastanawiam się, czy przestawić je o kilka metrów i zamknąć wylotki na kilka dni, tak by nie mogły wychodzić a po zasypaniu wykopu postawić na starą miejscówkę, czy przewieźć w inne miejsce.  Szef firmy mającej robić ten wykop twierdzi, że uwiną się w jeden dzień. Mogę je przewieźć ogrzewanym samochodem ale to chyba i tak bardziej ryzykowne niż przestawienie o kilka metrów. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie...

 

 A tak z innej beczki, dziś ze trzydzieści metrów on innego mojego ula jeździ walec wibracyjny...

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gajowy napisał:

przestawić je o kilka metrów i zamknąć wylotki na kilka dni, tak by nie mogły wychodzić a po zasypaniu wykopu postawić na starą miejscówkę

to najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zrób to wieczorkiem , do rana się uspokoją. Nic im zamknięcie nie zaszkodzi. Odwożenie to duże ryzyko różnego rodzaju.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gajowy napisał:

Witam.

 Przyjdzie mi przestawić jeden albo dwa ule, muszę to zrobić dziś lub jutro. Przez miejsce ich obecnego pobytu będzie wykonany wykop i robione przyłącze wodociągowe, czego nie mogłem przewidzieć. Dziś z obydwóch uli wychodziły pojedyncze pszczoły, kłęby są rozluźnione. Zastanawiam się, czy przestawić je o kilka metrów i zamknąć wylotki na kilka dni, tak by nie mogły wychodzić a po zasypaniu wykopu postawić na starą miejscówkę, czy przewieźć w inne miejsce.  Szef firmy mającej robić ten wykop twierdzi, że uwiną się w jeden dzień. Mogę je przewieźć ogrzewanym samochodem ale to chyba i tak bardziej ryzykowne niż przestawienie o kilka metrów. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie...

 

 A tak z innej beczki, dziś ze trzydzieści metrów on innego mojego ula jeździ walec wibracyjny...

 

Zamknij wylotki i przestawiaj. 

My też mieliśmy taka sytuację ale nie zgodziliśmy się na przenoszenie uli więc zrobili przewiert pod nimi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzychu napisał:

My też mieliśmy taka sytuację ale nie zgodziliśmy się na przenoszenie uli więc zrobili przewiert pod nimi 

  Tu nie mam nic o zgadzania lub nie. Jak się nie zgodzę to będę stał z robotą.... miesiąc dwa, a za przewiert musiałbym sam zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, daro napisał:

Jak by powiedział mój dziad - Ty se d. zatkaj .

 

A co im miałoby zaszkodzić zatkanie wylotka na jeden dzień pogody skoro od tygodnia i tak już zimno i leje. Lepiej to niż jakby miały wracać na pasiekę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.