Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Syrop z cukru pudru dla pszczół


Psc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z tymi wszystkimi spekulacjami doszło do tak kuriozalnych sytuacji, że o ile cukru kryształu na półkach w sklepach brak w Łodzi (przynajmniej po południu, bo w porannych wyścigach na półki z cukrem nie zwykłem brać udziału), to w Selgrosie leżały sobie bez zainteresowania worki 10kg z cukrem pudrem po 42,9zł :-) Cena jak sprzed miesięcy (aby nie powiedzieć lat) za cukier kryształ, a to przecież produkt wymagający dodatkowej obróbki mechanicznej, do której potrzebna jest tak droga energia, a ponoć mierzymy się z kryzysem energetycznym ponoć.

 

Nie wgryzając się w ludzką logikę dlaczego wolą słodzić grubszym cukrem kryształem, niż drobnym, natychmiastowo rozpuszczającym się pudrem (skoro tańszy), chciałbym zapytać, czy ktoś z Was stosował/stosuje puder do sporządzania syropu. A jeśli nie, to czy jedynym przeciwwskazaniem jest cena (która normalnie, naturalnie jest wyższa niż kryształu), czy są inne przeciwwskazania, których wyżej nie uwzględniłem. Produkt, o którym wyżej wspomniałem jest oczywiście produkcji firmy Diamant. Co prawda w składzie wymieniony jest jedynie cukier kryształ, ale przed podaniem pszczołom wolę zapytać praktyków - może tacy tutaj są. Tym bardziej, że widziałem gdzieś cukier w podobnych workach, tej samej firmy z informacją "Cukier puder pszczeli bez dodatków antyzbrylających". Lekka hipokryzja, czy rzeczywiście nie powinienem podawać zwykłego pudru pszczołom? Wiadomo, nikt nie siedzi w laboratoriach firmy Diamant, ani na stołkach księgowych, czy marketingowców owej firmy. Ale wiadomo - praktyka zawsze górą.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Psc napisał:

"Cukier puder pszczeli bez dodatków antyzbrylających"

cukier to cukier, a że zmielony to bez znaczenia. Ten dodatek antyzbrylający to skrobia ( np. mąka ziemniaczana) i też nie szkodzi pszczołom. Robiłem ciasto z takiego cukru i brały tak samo jak ze zmielonego tymy rencamy. Dawałem też sam cukier puder ulikom weselnym czy odkładom to sobie doniosły wody i ulepiły baranka cukrowego , którego na bieżąco zjadały. Kup Pan , będziesz Pan zadowolniony.

Edytowane przez manio
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki o których Michał wspomniał nie będą szkodliwe dla pszczół, choć oczywiście czysty cukier byłby lepszy. Nie bałbym się cukru pudru w dobrej cenie.  

Kiedys posłodziłem herbatę cukrem pudrem, w czasach gdy jeszcze słodziłem i byłem lekko zdziwiony, że trochę zmętniała...

  • Zdezorientowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal79 napisał:

A czy się to wszystko wytrąca i jelita zimą nie zapcha? 

Bo karmienie rozwojowe teraz, to nie ma co się przejmować. 

Ale interesuje mnie właśnie, czy te dodatki nie spowoudują biegunki zimą?

jest tego znikoma ilość - moim zdaniem bez znaczenia na obciążenie jelita pszczół . Miód też nie jest idealnym pokarmem i nie jest tylko mieszczanina fruktozy i glukozy. Zawiera wiele cukrów ciężkostrawnych ( wielocukry) lub całkiem niestrawnych dla pszczół - skrajnym przypadkiem czysta spadź - tak pożądana przez pszczelarza , a zabójczo obciążająca przewód pokarmowy pszczół.

Skrobia jest wielocukrem zbudowanym z wyłącznie z cząsteczek glukozy - jest więc wielkie prawdopodobieństwo że ulegnie rozpadowi na glukozę o strawiona ze smakiem - jak to się dzieje z inwertami skrobiowymi . Sam cukier kryształ też zawiera ułamek procenta śmieci , pewnie  nie więcej niż zawartość dodatków antyzbrylaczy. Nie ma się czym przejmować bo domy wariatów są przepełnione .

 

Edytowane przez manio
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrpodhale napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to kolega ma jakieś 2 czy 3 ule, a różnica w cenie między cukrem pudrem, a zwykłym cukrem około 2 zł na kg. Rozumiem oszczędności, bo dzisiaj dużo ludzi oszczędza, ale bez przesady. 

 

chyba nie o oszczędność tutaj chodzi

tylko że nie ma cukru w mieście Łodzi  :)

 

 

W dniu 3.08.2022 o 01:41, Psc napisał:

cukru kryształu na półkach w sklepach brak w Łodzi

 

Edytowane przez manio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, manio napisał:

 

chyba nie o oszczędność tutaj chodzi

tylko że nie ma cukru w mieście Łodzi  :)

 

 

 

Pewnie jest w mniejszych sklepach tylko droższy, a jak nie ma to biere i kupuje worek gotowe karmienie przywiozą do domu.  https://allegrolokalnie.pl/oferta/cukier-25-kg

Ewentualnie na rowerze na Bałuty https://www.olx.pl/d/oferta/cukier-bialy-niemieckiej-firmy-1kg-10-szt-CID628-IDQhxvh.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.