Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ciasto dla pszczół od Marszałka Województwa Wielkopolskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Turqs napisał:

Zebranie mamy 22 września to pewnie będzie jakieś info 

to Wy macie zebrania w kołach? 

U nas odwołane ze względu na covid... od 2019 nie było ani jednego zebrania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzychu napisał:

to Wy macie zebrania w kołach? 

U nas odwołane ze względu na covid... od 2019 nie było ani jednego zebrania 

a dlaczego nie? 
Były odwołane w tych krytycznych momentach. Przecież teraz nie ma ograniczeń, Koncerty, wesela, szkoły wszystko funkcjonuje jak powinno to zebrań ma nie być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzychu napisał:

Tak mnie informowali gdy zadzwoniłem się przekonać czy można przyjechać. 

to chyba komuś jest to wygodne :D
Koła funkcjonują na różnych warunkach. I dobrze niech będzie jak komu pasuje :) 

Edytowane przez Turqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzychu napisał:

Albo ja jestem dla kogoś niewygodny :D

 

 

Myślisz, że organizują zebrania w konspiracji przed Tobą ? :D U nas jedyne co zmieniła pandemia w zebrania to to że nie mamy teraz kawy i ciastek :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Turqs napisał:

Myślisz, że organizują zebrania w konspiracji przed Tobą ? :D U nas jedyne co zmieniła pandemia w zebrania to to że nie mamy teraz kawy i ciastek :( :(

Wolę nie mówić na forum publicznym;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Krzychu napisał:

W ogóle to też nigdy nic nie słyszałem o żadnym cieście z koła. W warmińsko-mazurskim też to obowiązuje? 

To są środki od marszałka wielkopolski. Akcja tylko w Wielkopolsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzychu napisał:

to Wy macie zebrania w kołach? 

U nas odwołane ze względu na covid... od 2019 nie było ani jednego zebrania 

U mnie to nawet było  spotkanie integracyjne pszczelarzy ze Stowarzyszenia przy ognisku  w lipcu nawet z tańcami po kilku głębszych. ?

O cieście dla pszczół nie było mowy , ale nasze kobitki napiekły takiego że żaden Marszałek by nie upiekł ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

U mnie to nawet było  spotkanie integracyjne pszczelarzy ze Stowarzyszenia przy ognisku  w lipcu nawet z tańcami po kilku głębszych. ?

O cieście dla pszczół nie było mowy , ale nasze kobitki napiekły takiego że żaden Marszałek by nie upiekł ?

To fajnie macie.

ja to tylko składki opłacam i apiwarol odbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to drzwi zamkneli przed nosem bo zapisy do konca kwietnia byly. a ja uderzylem do nich chyba 6 maja nie majac jeszcze pszczol. Nawet telefony do kola od innych pszczelarzy nic nie daly.Nie wiem czy jest jakis wymog zglaszania gdzies nowe osoby przez kola pszczelarskie. Mi to tam zwisa. Bede rece wyciagal po refundacje za 2 lata a przez ten czas staram sie przyswoic wiedze  i obyc z pszczolkami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdzie nigdy nie należałem. Dopłat nie biorę, refundacji nie potrzebuje na sprzęt bo tego co mam to aż nadto. Ule robię sam , a matki wolę kupić na wolnym rynku, tam gdzie mi pasuje a nie u prezesa - bo to u nas mile widziane. Istnieje świat pszczelarski poza organizacjami. Poza tym nic się tam nie dowiesz , a refundacja dla swoich głównie. Jakbym jej potrzebował to bym wolał przez polankę. Tam nikt łaski nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty ?. Każdy ma jakieś motywy i dobrowolnie wstępuje albo nie.  Ja wstąpiłem głównie dla towarzystwa , ciekawił mnie jako młodego wtedy Świat pszczelarstwa i ludzie którzy tym się zajmowali i to w zasadzie był motyw przewodni , żeby z kimś pogadać , wymienić się doświadczeniami , radami , wtedy nie było innych możliwości ,  były to lata 70 -te  i z zasadzie nic się nie załatwiało przez Związek oprócz czasami jakichś wykładów pszczelarskich w Kole. Później przyszło to wariactwo z kartkami na cukier i wtedy ilość pszczelarzy masowo wzrosła w Kole prawie pięciokrotnie do okresu przed kartkami . Polak potrafi. ? I dzisiaj chodzę też tam głównie dla towarzystwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Turqs napisał:

A co do ciasta to zgodnie z przetargiem ma być dostarczone do 25 października jeśli dobrze pamiętam.  

to znaczy że rok będziesz magazynował do podkarmiania 

czemu nie jest w lipcu dostarczany do pasiek?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tadek11 napisał:

Bo ciasto jest głównie do ratowania wiosennego pszczół  , czyli na przednówku.

a ja głupi stosowałem tylko do karmienia ulików weselnych bo odkłady to już słoikiem z dziurką karmię .

Edytowane przez manio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Bo ciasto jest głównie do ratowania wiosennego pszczół  , czyli na przednówku.

  a to ja nie potrzebuje

zakarmiam nie po to żeby ratować powalony pomysł dotacji jak większość zresztą

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krzychu napisał:

to Wy macie zebrania w kołach? 

U nas odwołane ze względu na covid... od 2019 nie było ani jednego zebrania 

Kilka dni temu 17km. od Twojej miejscowości były Wojewódzkie Dni Pszczelarza !
https://radioolsztyn.pl/swieto-pszczol-w-pienieznie-pszczelarze-otrzymali-sztandar/01654290
Byliśmy tam z Bożeną .
Była msza św.  Grała orkiestra dęta . Był przemarsz orszaku ze sztandarami .
Widzę pewną niekonsekwencję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.