Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Węza


Guest Imker

Recommended Posts

bo Ty myślisz że na Ukrainie miód to jest za darmo kupi go pośrednik sprzedada Tobie czy innemu i  zarobicie 10zł na słoiku to się zdziwisz

 

pisze bo pisze... to prawie jak Ty że cena  miodu w wiadrach jest podobna do detalicznej... no to Ci powiem że mało wiesz,  ale to ja przecież gó**o wiem 

 

są mądrzy i mądrzejsi tak jak na amnezji... często to widać w większości postów i na tym zakończę ;)

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Mikołaj , jeśli myślisz że to że jesteśmy w Unii i to że dostosowaliśmy gospodarkę daje nam równe prawa to mało wiesz, żeby nie powiedzieć tak jak powiedziałeś koledze że g.... wiesz. To polityka do której nam przeciętnym Polakom daleko. Normy to wytwór dla konkurencyjności. Pojedź do Hiszpanii , Włoch czy Grecji , tam każdą dziurę zakłada się śmieciami, potem przysypuje warstwą ziemi i sadzi drzewa cytrusowe . Ty się zajadasz , bo ekologiczne a nas karają za zanieczyszczone powietrze, wysypiska , brak sortowania śmieci.....To samo dotyczy pszczelarzy. w Niemczech  pszczelarz na 200 pni grzeje miód w garach poobijanych na kuchni kaflowej i jej ok. troszkę się napatrzyłam na tą unijną równość dla równych i równiejszych. A tak nawiasem,to jakim to ogromnym kosztem dostosowałeś się ??????Na Ukrainie nie byłam , ale chyba miodu w stajni nie rozlewają , a skoro na ukraińskiej węzie i nie tylko od lat bazują oni i inne nacje to chyba taka najgorsza też nie jest. Kupiłam 2 lata temu polską węzę i ją przeklęłam, pszczoły omijały ją szerokim łukiem,nie jest wcale powiedziane ,że co Polskie to dobre, firma firmie też nie równa. Myślę ,że może się na temat takiej węzy wypowiadać tylko ten co ją przetestował i krytykować jeśli jest podstawa

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem trzeba sprowadzić do Polski tyle Dobrej!! węzy aby przywrócić w pszczelarstwie zdrowy układ cen między węzą a woskiem.Węza powinna kosztować sporo mniej nie rozumiem skąd te ceny? może z braku wosku?,ale dlaczego wosk jest taki tani w skupie?Pozdrawiam PK

Link to comment
Share on other sites

ja du**e... jednak nie wszystko co chińskie to tanie

 

nic tylko kręcić kokosy z Chinolami ;)

Za to walce do węzy są tanie .

Za nowe tylko 500zł. ;) I dostawa do Polski gratis .

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-1-pcs-basis-beekeeping-hive-tool-maker-hand-cranked-wooden-nest-foundation-machine/32312673269.html?spm=2114.031010208.3.8.TrMOSK&ws_ab_test=searchweb201556_4_79_78_77_82_80_62_61,searchweb201644_0,searchweb201560_3

Link to comment
Share on other sites

Artur mało wiesz na temat biznesu i gospodarki co Ci w poprzednim poście wykazałem i też na tym zakończę.

Joanna. Ochłoń zanim odpiszesz, przeczytaj dwa razy to co napisałem. Nie napisałem że mamy taką samą gospodarkę i politykę jak w UE. Napisałem, że będąc w UE mamy prawo do swobodnego przepływu usług i towarów. Ukraina nie jest w UE i nie mają tego przywileju. Chyba tego nie podważysz.
Czym się zajadam czy cytrusami czy jabłkami czy bananami to nie ważna. Na pewno nie uważam, że na zachodzie czy w Polsce rolnictwo jet EKO. Eko to jest w moim ogródku. Nie wiem gdzie pracowałaś u jakich baranów. Ja pracowałem w Niemczech w lesie i Niemiec bardzo przestrzegał by nie zaśmiecać lasu butelkami!
Nie pisałem jakim to ja kosztem się dostosowywałem do UE tylko jakim kosztem do UE dostosowywała się Polska gospodarka. To nie temat na politykę i ekonomię, ale dostosowywanie naszej gospodarki, przemysłu do wymagań UE do tej pory odzwierciedlają pozamykane zakłady pracy. Tylko dureń nie zauważa zamkniętych stoczni, i tysięcy zakładów pracy. Otworzyliśmy się na kapitał zagraniczny, który za bezcen wykupił nasze dobra narodowe. Kompletnie nie rozumiesz tego o czym pisałem. Dlatego my ponieśliśmy koszta wejścia do UE i mamy prawo korzystać ze wspólnego rynku, a Ukraina nie. Rozumiesz?

Na Ukrainie nie byłam , ale chyba miodu w stajni nie rozlewają, a skoro na ukraińskiej węzie i nie tylko od lat bazują oni i inne nacje to chyba taka najgorsza też nie jest.

 

Otóż to mają dobry towar, za cenę dużo niższą do naszej. Zacznie się sprowadzanie i sprzedawanie miodu za 19zł/0,9 L to inaczej będziesz pisać. Taki był sens mojej wypowiedzi. I też Ci powiedzą, że nasz polski miód trefny bo na polach pełno chemii i rośliny GMO, a na Ukrainie czyste rolnictwo i zdrowy miód!


Piotr co ma ilość lat pszczelarzenia do wiedzy o ilości miodu z zagranicy? Taką wiedzę posiadają handlarze a nie pszczelarze, co nie oznacza że pszczelarz ma takiej wiedzy nie mieć jeśli go to interesuje. Tony miodu w marketach są z Chin wymieszane z miodem od handlarzy. Nie wytykaj mi że nie mam tej świadomości. Problem jest w tym, że tani miód z Ukrainy zacznie być sprzedawany jako nasz od pszczelarza. Miód z Ukrainy jak i inne produkty nie mają prawa bez cła do nas trafiać. Podobnie Chińczycy wykańczali polskich plantatorów truskawek, jak UE sprowadzała je bez cła.



Robi
Kupujesz po 109 a sprzedajesz po 42 ?



Piotr

Moim zdaniem trzeba sprowadzić do Polski tyle Dobrej!! węzy aby przywrócić w pszczelarstwie zdrowy układ cen między węzą a woskiem.Węza powinna kosztować sporo mniej nie rozumiem skąd te ceny? może z braku wosku?,ale dlaczego wosk jest taki tani w skupie?Pozdrawiam PK

 

I z tym się zgadzam. Tylko każdy kij ma 2 końce. Miód od pszczelarza za 35 czy 45 też jest przez klienta oceniany jako za drogi więc co mamy sprowadzać z krajów poza naszym unijnym cłem? A miód w skupie nie jest za tani? Praca kosztuje. Już tu Tadek napisał do Daro, że nie warto samodzielnie robić węzę. To w końcu jak to jest pszczelarzowi za tą niską cenę skupu wosku i przerobienie na węzę się nie opłaca i nie opłaca mu też się samemu wyprodukować węzę bez marży wytwórcy?

Link to comment
Share on other sites

Piotr co ma ilość lat pszczelarzenia do wiedzy o ilości miodu z zagranicy? Taką wiedzę posiadają handlarze a nie pszczelarze, co nie oznacza że pszczelarz ma takiej wiedzy nie mieć jeśli go to interesuje. Tony miodu w marketach są z Chin wymieszane z miodem od handlarzy. Nie wytykaj mi że nie mam tej świadomości. Problem jest w tym, że tani miód z Ukrainy zacznie być sprzedawany jako nasz od pszczelarza. Miód z Ukrainy jak i inne produkty nie mają prawa bez cła do nas trafiać. Podobnie Chińczycy wykańczali polskich plantatorów truskawek, jak UE sprowadzała je bez cła.

Chodzi mi oto że twardo dyskutujesz czasem straszysz,a nie wiesz że tego miodu z Ukrainy,Bułgarii a nawet Słowacji już u nas mnogo.Tani miód do Polski płynął,płynie i będzie płynął.Polski pszczelarz mimo to jest w stanie konkurować i wygrywa na rynku.

Pożyjesz poznasz pszczelarzy i całe to środowisko to się zmieni Twoje pojęcie na to wszystko.Jak na razie myślisz że jak pozyskasz 500 kg  miodu to złapałeś Pana Boga za nogi.A ja się temu nie dziwię ,bo też kiedyś taki byłem Pozdrawiam PK

 

Ps.Zresztą mieszasz fakty,piszesz nie na temat,że bida merytorycznie odpowiedzieć.

Moja ekonomia góralska jest prosta,jeśli ukraińska węza jest tańsza i równie dobra co nasza kupuje i basta.

Bay Bay.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

miałem nie pisać ale :

 

skoro Ty sie tak znasz na biznesie, gospodarce masz firmę i jesteś taki biznesmen to czemu tak zgrzytałeś zębami jaka to bagatela wymienić 13 matek na unasiennione, mogłeś dać znać pożyczyłbym Ci 600-700zł  

 

jesteś taki obeznany a kupiłeś jakieś kundle w leżakach... trzeba było wyłożyć kasę jechac do konkretnego pszczelarza kupić dobry materiał a nie czekać z nadzieją na okazję od starego dziadka kasującego antyki  a do kogoś masz problemy bo kupuje tanią węzę z Ukrainy,  może po prostu kogoś nie stać tak jak Twoją firmę na zakup matek

Link to comment
Share on other sites

Konkretnie gdzie mijam się z faktami. Po drugie Bułgaria i Słowacja ma prawo u nas sprzedawać. Nie rozumiesz że są w UE???  Tak twardo dyskutuję. Wiem że na forach mile widziany jest relatywizm. Myślę, że jak z 60-80 pni wyciągnę 2000 L miodu to będzie dobrze .

Piotr:

Ps.Zresztą mieszasz fakty,piszesz nie na temat,że bida merytorycznie odpowiedzieć.

 

 

Artur mogłeś jednak nie pisać, bo wyszła z ciebie zazdrość i zawiść.

Link to comment
Share on other sites

Robi

Kupujesz po 109 a sprzedajesz po 42 ?

Nie kupuję drogiej i niepewnej węzy z Chin ! 

 

Kupuję dobrą i sprawdzoną z Ukrainy .

Okolica z której pochodzi ta węza stanowi znane centrum uzdrowiskowe . W rejonie tym (okolice Odessy) istnieje wiele znanych sanatoriów .

Właściciel wytwórni , to wiekowy już Pan , który zaczynał od wyrobu węzy na użytek we własnej pasiece :)

Przez lata tak wzrosł popyt na jego produkty , że stał się największym producentem węzy w tamtym regionie .

Dystrybucję w Polsce prowadzi jego wnuk .

 

W tym roku miałem w swojej pasiece zapas 80 kg. węzy  na 80 pni "stada podstawowego"  .

W czerwcu zabrakło (wiadomo odkłady /rójki ) ,

Pojechałem do sklepu i dokupiłem 20kg. węzy po ponad 60zł./kg. z etykietami jak dobrze pamiętam z napisem "Apis" .

Na 100% etykieta świadczyła , że to produkt Polski .

Jako ciekawostka - na komórkach węzy były napisy rosyjskie , lub ukraińskie :)

Cena mnie przeraziła i pomyślałem , że nigdy więcej za tą cenę !

Dlatego kupiłem tańszą i sprawdzoną przez kolegów .

Węza z tego źródła jest obecna na Polskim rynku od minimum 2 lat .

Ma bardzo dobrą opinię czego nie można powiedzieć o wszystkich polskich produktach .

Nawet na naszym forum koledzy Krzysztof i Piotr sprzedają taką samą (drugi rok sprzedają) .

Nikogo nie zamierzam przekonywać do jej zakupu .

Jeśli ktoś chce , to kupi . Jeśli nie jest przekonany kupi w sklepie (czy lepszą !? )

Cena 42zł./kg. jest najniższą ceną na allegro . Tam się płaci prowizje od wystawienia i od sprzedaży .

Już w moim sklepie cena  jest 40zł./kg.

A dla Kolegów i Koleżanek z forum cena jest niższa - dogaworna ;) 

 

W kwestii miodów ... płyną do Polski w tysiącach ton zarówno Ukraińskie , Chińskie jak i Argentyńskie miody .

Część z nich jest kupowana przez pszczelarzy i handlarzy , którzy sprzedają je pod marką własną jako Polskie .

Jeszcze rok temu na allegro "magazynier" sprzedawał miód w zielonych beczkach w cenach 3zł./kg.niższych jak płaciły skupy !

U nich cena była 9zł./kg. A cena skupu była ok. 12zł./kg.

Dlaczego bawili się tak a nie sprzedali hurtem do skupu ?

Odpowiedź sama przychodzi do głowy .

Na zdjęciach w galerii tamtej aukcji widać było magazyn , a w nim setki metrów powierzchni zastawionych  spiętrowanymi beczkami .

Importerzy nie śpią .

I dopóki w Polsce ludzie będą sprzedawać takie miody jako własne , dopóty importerzy mogą spać spokojnie .

 

Na szczęście jest część świadomych klientów , którzy wolą kupować miód od pszczelarza z pasieki a nie od pseudopszczelarza przy "Zakopiance" (to nie do Piotra ! :)  )

I dlatego uczciwi pszczelarze sprzedający prawdziwy - swój miód myślę , że też mogą być spokojni o swoją przyszłość .

Przekonałem się już , że mimo , że sąsiad sprzedaje miód po 19zł./0.9l. to ja swój po 30zł. też sprzedam . 

I że są Klienci dla których cena to nie wszystko . Liczy się dobry towar i zaufanie :)

 

Link to comment
Share on other sites

Konkretnie gdzie mijam się z faktami. Po drugie Bułgaria i Słowacja ma prawo u nas sprzedawać. Nie rozumiesz że są w UE???  Tak twardo dyskutuję. Wiem że na forach mile widziany jest relatywizm. Myślę, że jak z 60-80 pni wyciągnę 2000 L miodu to będzie dobrze .

Piotr:

 

Artur mogłeś jednak nie pisać, bo wyszła z ciebie zazdrość i zawiść.

Temat jest o węzie,ja pytałem o tę z Ukrainy,czy ją stosowałeś? czy masz jakieś pojęcie o jej jakości ? reszta nadaje się do innego tematu albo najlepiej na inne forum.Tam sobie tak dyskutują ,a to nie mój poziom.Hej

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

tak Bułgaria i Słowacja może polskim pośrednikom sprzedawać miód tylko przez to że są w UE i to nam nie zaszkodzi ale jak już Ukraina zacznie sprzedawać to będzie tragedia

 

zawiść, zazdrość... od dłuższego czasu stwierdzam że z Tobą nie ma co polemizować bo to zawsze jest tak że to Ciebie ktoś nie rozumie albo nie akceptuje Twoich teorii

 

jak to ktoś kiedyś na forum napisał... nie ma się co z koniem kopać

Link to comment
Share on other sites

Czy stosowałem tą z Ukrainy a skąd mam wiedzieć? Patrz Robi kupił w sklepie i była z ruskimi literami. Ja też kupowałem w sklepie w Olsztynie i najtańsza najpopularniejszą na allegro.

 

Ja nie kwestionuję jakości węzy z Ukrainy. Masz w moich powyższych postach, że uważam ich rolnictwo za dużo bardziej ekologiczne niż nasze.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko przez to że są w UE ale dlatego że są w UE. Mamy wspólny rynek te same przywileje i obowiązki, ale co z tobą rozmawiać o kwestiach unijnych.

tak Bułgaria i Słowacja może polskim pośrednikom sprzedawać miód tylko przez to że są w UE i to nam nie zaszkodzi ale jak już Ukraina zacznie sprzedawać to będzie tragedia

 

 

Ja mam dystans do siebie i nie obrażam się nie podniecam.

 

zawiść, zazdrość... od dłuższego czasu stwierdzam że z Tobą nie ma co polemizować bo to zawsze jest tak że to Ciebie ktoś nie rozumie albo nie akceptuje Twoich teorii

 

jak to ktoś kiedyś na forum napisał... nie ma się co z koniem kopać

 

Zawiść, z którą często się spotykam :-) W codziennym życiu trzeba rozsądnie inwestować nawet 600 zł.

 

skoro Ty sie tak znasz na biznesie, gospodarce masz firmę i jesteś taki biznesmen czemu tak zgrzytałeś zębami jaka to bagatela wymienić 13 matek na unasiennione, mogłeś dać znać pożyczyłbym Ci 600-700zł

 

Kolejna dawka jadu. Nie wiesz od kogo, za ile kupiłem i w jakim stanie ule / rodziny.

 

jesteś taki obeznany a kupiłeś jakieś kundle w leżakach... trzeba było wyłożyć kasę jechac do konkretnego pszczelarza kupić dobry materiał a nie czekać z nadzieją na okazję od starego dziadka kasującego antyki

 

Dowartościowałeś się? Moja firma nie zajmuje się pszczelarstwem i nie zakupuje matek. Czytaj wszystkie moje stare posty jak się nudzisz a nie wybiórczo i będziesz wiedział że do części słabszych rodzin dokupiłem nowe matki, tegoroczne odkłady też są na "rasowych" część jest na jak to określacie "kundlach" - będzie doskonałe pole porównań, które ile są warte.

 

może po prostu kogoś nie stać tak jak Twoją firmę na zakup matek

Link to comment
Share on other sites

Mikołaj tylko jeszcze kilka słow , bo temat i forum nie na taką problematykę. Masz głowę pełną ideałów i przyjmujesz wszystko co słyszysz za pewnik, a sztuką jest wybrać to co właściwe. Jakie koszty poniosła Polska, majątek wyprzedali w większości przed wejściem do unii a staliśmy wtedy w miejscu. Co by nie mówić o Unii , wpompowała w nas sporo kasy , co widać na każdym kroku. Pozamykane zakłady są tylko efektem złego zarządzania a nie niedostosowania do warunków. Podejrzewam  że wszystkie barany z którymi miałam przyjemność pracować za granicą , byli by zachwyceni z  europejskiego i unijnego poziomu twojej kultury. Zyczę ci powodzenia w twojej zaborczości i ograniczonym tym co chcesz widzieć toku postrzegania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.