Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ile przygotować ramek z węzą?


Recommended Posts

Dlaczego Tadku nie mogę do Ciebie wysłać prywatnie wiadomości? Jakieś są nowe warunki?

Nie mam pojęcia dlaczego ??

Napisz może do Pawła Administratora , który zajmuje się opieką nad forum od strony technicznej i może nam wyjaśni co się dzieje ?

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia dlaczego ??

Napisz może do Pawła Administratora , który zajmuje się opieką nad forum od strony technicznej i może nam wyjaśni co się dzieje ?

Jak otworzy się okno wiadomości, ma pomarańczowe tło.

Była taka opcja, że mam napisać, czy Ty chcesz ze mną korespondować, to ją kliknąłem.

Mogę sprawić, że okno wiadomości jest normalne, czyli białe, ze wszystkimi funkcjami wysyłanej wiadomości.

Ale jak wkleiłem swój post, i kliknąłem "napisz", tekst pozostawał na swoim miejscu, i pokazywał się tekst, że TY nie przyjmujesz wiadomości.

A ponieważ jest to dla mnie bardzo ważny post, wklejam go na forum, bo ro dla mnie bardzo pilna wskazówka.

Link to comment
Share on other sites

Jak otworzy się okno wiadomości, ma pomarańczowe tło.

Była taka opcja, że mam napisać, czy Ty chcesz ze mną korespondować, to ją kliknąłem.

Mogę sprawić, że okno wiadomości jest normalne, czyli białe, ze wszystkimi funkcjami wysyłanej wiadomości.

Ale jak wkleiłem swój post, i kliknąłem "napisz", tekst pozostawał na swoim miejscu, i pokazywał się tekst, że TY nie przyjmujesz wiadomości.

A ponieważ jest to dla mnie bardzo ważny post, wklejam go na forum, bo ro dla mnie bardzo pilna wskazówka.

Jerzy skopiowałem Twój post i odpowiem Ci na PW

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Jerzy skopiowałem Twój post i odpowiem Ci na PW

Tadek

A nie można ramki zakleić najlepszą taśmą w korpusie?

Taka mocna srebrna taśma. Niemożliwe, żeby ją motyl sforsował. Może motylica zrobić w taśmie dziurę?

Taką taśmę, mógłbym pryskać co jakiś czas octem.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Tak sobie myślę i myślę nad odpowiedzią Daniela, i nie chce mi się wierzyć, żeby nawet najsilniejsza rodzina wyciągnęła 50 ramek z węzą.

Może i możliwe, ale przy trzech warunkach.

1. Moje ogromne doświadczenie. A nie jest!

2. Ogromne pożytki.

3. Bardzo silna rodzina, a to też niemożliwe, jeżeli do ula wrzucę pakiet pszczół - 1,-/1.2 kg, w końcu maja/początek czerwca.

Dlatego, Joasia miała rację, poddając niżej w wątpliwość tyle węzy.

I już chyba wiem, ile tej węzy potrzeba.

I chociaż do tego doszedłem, ale pomogliście mi.

Kropkę nad i, postawiła Joasia... :D

Witam.  Czy rodzina odbuduje 50 ramek wezy.?  Mysle ze spokojnie tym bardziej ze Tajden bedzie gospodarowal na 1/2 Dadant.  Ja 15 maja zrobilem jedno ramkowe odklady z matecznikiem na wygryzieniu. Przy dokarmianiu 10Kg cukru do wrzesnia odbudowaly 2 korpusy pelna ramka i 3 korpusy 3/4 ramka. Moze by i wiecej zrobily ale brakowalo mi wezy, dlatego od sierpnia ograniczalem im dodawanie ramek co spowodowalo stan rojowy. 15 sierpnia zabralem im 1 korpus i jedna nadstawke. Dostaly jedna nadstawke (3/4) ktora do konca sierpnia odbudowaly i zasklepily( miodem z Nawloci)  Tak ze jest to osiagalne jak nie nastawia sie na miod tylko na rozwoj rodziny, no i oczywiscie jak sie ma odpowiednie pozytki.   Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

kto jest administratorem, żebym napisał, iż nie mogę pisać prywatnych wiadomości.

Ja nie potrafię korzystać z opcji administracyjnych . To dla mnie czarna magia . Może kiedyś się nauczę , ale nie dziś :)

Pisałem Ci @ nie dalej jak w zeszłym miesiącu , że z problemami takiej natury to do Wodza - Pawła :)

On młody i bystry to w lot problem zlikwiduje .

I pisałem Ci już , że adres do Niego jest na pierwszej - głównej stronie w dolnym prawym rogu .

Zawsze go tam znajdziesz jak Ci się zgubi .

 

 taśmę, mógłbym pryskać co jakiś czas octem.

A nie lepiej wodą święconą ? :D

Link to comment
Share on other sites

Pytanie w temacie wątku jak najbardziej aktualne teraz w okresie zimowym gdy mamy więcej czasu ? Ile ramek przygotować na nadchodzący sezon wiosenny ?

Każdy powinien sobie to sam przekalkulować i brać się do roboty zimą  :)  żeby wiosną bez stresu mieć wszystko gotowe do poszerzania gniazd :D 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Koledzy...

 

Będę zakładał 10 uli dadanowskich 1/2 (430 x 145).

Każdy ul ma 6 korpusów. Ile korpusów będzie w użyciu w sezonie - nie wiadomo, ponieważ na to składa się bardzo wiele czynników.

Zasiedlać będę pakietem pszczół.

I powstaje pytanie: ile powinienem przygotować ramek z węzą?

Może powinienem mieć ramki z suszem, ale na razie ich nie mam.

(Wiecie, że gospodaruję tylko na wielkopolskich).

Może Ty Darku, wtrącisz swoje spostrzeżenia, bo wiem, że Dadanty nie są Tobie obce.

I chętnie posłucham od wszystkich, co mają Dadanty 1/2.

 

Pozdrawiam...

Witam. Minol sezon, czy mozesz sie pochwalic jak poszlo z Twoim projektem. Ja tez mialem taki dylemat. Rok wczesniej wykorzystałem 50 ramek, wiec myslalem ze jak przygotuje 200 na nowy sezon to wystarczy. Poszlo 250 i tak bylo malo. Powodzenia 

Edited by Beeman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.