Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zaproszenie na wystawę fotograficzną.


CYNIG

Recommended Posts

Mam nadzieję że ten post zmieści się w formule "sprawy pozostałe" :)
Jak część z Was wie moją drugą pasją obok pszczół jest fotografia. Dlatego też zapraszam wszystkie Koleżanki i Kolegów na wernisaż wystawy fotograficznej w której między innymi swoje prace zaprezentuje trzech fotografów-pszczelarzy.

plakat-maly.jpg

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Panowie po 8 godzinach sesji fotograficznej człowiek zaczyna doceniać... gorącą kawę czy herbatę i jakąś kanapkę :)

Tak, tak - 8 godzin fotografowania gołych kobiet może wykończyć ;)
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś fotografia wymagała artystycznego podejścia ... innego spojrzenia w obiektyw . Filtrów ... Eksperymentów w ciemni .
Mały retusz , częściowe maskowanie, czy naświetlanie wygiętego papieru , to już był efekt specjalny .
Całe swoje stypendium +premię kwartalną dałem kiedyś za aparat Zorki-4 . Jaki byłem z niego dumny .
Jakie on miał parametry ...
Królowały wtedy Smieny , a szczytem marzeń ( najbogatszych ) rówieśników były Zenity E , lub TTL
A teraz  ...  10-letnie dzieci mają takie aparaty w telefonach , że głowa mała .
Pstrykając wszystko i wszędzie prędzej czy później robią zdjęcie , którego nie powstydziłby się National Geographic .
A efekty  w foto-shopie  w mojej głowie już się nie mieszczą .

Fajnie , że są jeszcze pasjonaci , którzy tworzą prawdziwą  fotografię .
Czarno - białą z obróbką w ciemni , a nie w komputerze ...
Do Łazisk za daleko dla mnie .
Ale czasem Artyści maja swoje wystawy na zamku w Reszlu ...
Jeśli kolejną wystawę zrobicie tam , to chętnie obejrzę :)
Szczególnie te akty oczywiście ;)

Link to comment
Share on other sites

rozmowy o tym co kiedyś a teraz w fotografii są nieśmiertelne :) Czasami toczą się godzinami.
Powyżej pewnego poziomu cała ta technika przestaje być istotna. Po prostu sprzęt ma nie przeszkadzać.
Najważniejsze jest to co fotograf ma między uszami. Jak jest pomysł (o który najtrudniej) to i narzędzia się dobierze.

Ja bardzo lubię fotografować w cerkwiach w trakcie nabożeństw. Robię to od lat i dawało się starymi EOSami na slajdach ale jednak jak teraz robię te zdjęcia w cichym trybie to mam zdecydowanie większy komfort. Wiem że nie przeszkadzam ludziom. Czyli sprzęt pomoże ale nie zastąpi pomyślunku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.