Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Czy jest możliwość skorzystania z czyjejś miodarki?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Ikarum

Ikarum

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Darek
  • LokalizacjaŁódzkie
  • Typ ula:jeszcze żaden

Witam.
Jestem Nowy na forum.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z pszczołami. Na początek myślałem o  3 ulach.
Nie chcę się rzucać z motyką na słońce. Zdaję sobie sprawę że dopiero po 2- 3 sezonach będę mógł stwierdzić czy pszczelarstwo to hobby dla mnie. Czy sprostam wyzwaniom i czy jednym słowem pozostanie mi chęci do prowadzenia uli. Słyszałem że bardzo wielu początkujących pszczelarzy szybko się zniechęca - z braku doświadczenia i ze względu na niepowodzenia związane z prowadzeniem ich.
Dlatego prócz uli pszczół , podręcznego sprzętu i lekarstw nie chciałbym inwestować setek czy kilku tysięcy złotych w sprzęt, który po chwili bym musiał sprzedać.Zresztą na marginesie nie mam możliwości przechowywania go oraz ustawienia. Brak na ten moment potrzebnego pomieszczenia.
Dlatego też mam takie pytanie do Was.
Czy jest możliwość na przewiezienie ramek do któregoś z Was i odwirowanie ich? przefiltrowanie?

W grę wchodzi woj Łódzkie.
Pozdrawiam Darek

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów
  • Imię:Vincent
  • LokalizacjaMazowsze
  • Typ ula:Wielkopolski

Oj... woj. Łódzkie jest dość rozległe. Może bliższa lokalizacja?

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2579 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ja proponuję zapisać się do terenowego Koła lub Stowarzyszenia pszczelarskiego najbliżej miejsca Twojego zamieszkania. Osiągniesz w ten sposób kilka celów: wiedzę na szkoleniach i wykładach , znajomości wśród okolicznych pszczelarzy i ewentualną pomoc oraz dostęp do refundowanych leków i sprzętu pszczelarskiego. Opłata wpisowa jest niewielka i naprawdę polecam . A my tu na forum  też służymy pomocą i poradą więc śmiało pisz i pytaj :) 

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

irkor

irkor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów
  • Imię:Irkor
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Typ ula:WP

.................. Na początek myślałem o  3 ulach.
Dlatego prócz uli pszczół , podręcznego sprzętu i lekarstw nie chciałbym inwestować setek czy kilku tysięcy złotych w sprzęt, który po chwili bym musiał sprzedać.Zresztą na marginesie nie mam możliwości przechowywania go oraz ustawienia. Brak na ten moment potrzebnego pomieszczenia............

No to może na początek zainteresuj się ulami TBH.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu dzisiejszym, jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2832 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Jak chcesz oddam miodarkę 3 ramkową ,ocynk. Warszawa odbiór .Jak zrezygnujesz lub się dorobisz oddasz dalej .

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Ikarum

Ikarum

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Darek
  • LokalizacjaŁódzkie
  • Typ ula:jeszcze żaden

Dziękuje za odpowiedzi.
Nie spodziewałem się takiej życzliwości :)
  Bardzo dobry pomysł z kołem pszczelarskim, już wyszukałem na necie namiarów i w poniedziałek będę dzwonił.
  UL TBH - wydaje się dość skomplikowanym ustrojstwem w prowadzeniu. Ale może jak wczytam się to zmienię zdanie.
  Moja lokalizacja to centrum. Okolice Pabianic - Tuszyna.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2579 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Pszczelarstwo jest trudną dziedziną ale witamy wśród nas !

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 732 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

No ja myślałem początkowo o 3 ulach w tym roku, potem się zagmatwało i wyszło 6, a teraz przez przypadek mam 9 tak więc na swoje plany przyjmij pewne granice błędu.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1795 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

No ja myślałem początkowo o 3 ulach w tym roku, potem się zagmatwało i wyszło 6, a teraz przez przypadek mam 9

A za rok 80 ... :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Stowarzyszenie "Polanka" | Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!