Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Spienianie się miodu.


Tajden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Forumowiczów...

Bardzo późno karmiłem pszczoły w tym roku.

I kilka dni temu, zabierałem pszczołom "ostsatnie porcje" miodu.

I w jednym wiaderku miód był na tyle gęsty, że musiałem go przepychać plastikowaą packą przez sita, po odwirowaniu.

Stosuję zawsze dwa sita równocześnie. Na wierzchu sito rzadsze, piod spodem gęste.

I musiałem przepychać packą i przez jedno, i przez drugie sito. Ale przeszło. Rano patrzę, a na miodzie gruba warstwa piany.

A moje pytanie brzmi: co to za piana?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie...Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tajden napisał:

Witam serdecznie Forumowiczów...

Bardzo późno karmiłem pszczoły w tym roku.

I kilka dni temu, zabierałem pszczołom "ostsatnie porcje" miodu.

I w jednym wiaderku miód był na tyle gęsty, że musiałem go przepychać plastikowaą packą przez sita, po odwirowaniu.

Stosuję zawsze dwa sita równocześnie. Na wierzchu sito rzadsze, piod spodem gęste.

I musiałem przepychać packą i przez jedno, i przez drugie sito. Ale przeszło. Rano patrzę, a na miodzie gruba warstwa piany.

A moje pytanie brzmi: co to za piana?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie...Jerzy

Ja w tym roku rzepakowy tak przepychałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tadek11 napisał:

Jak byś dodał jakieś zdjęcie to  by było nam łatwiej to ocenić. ?

Miód ma normalny kolor miodu lipowego, czyli trochę ciemny. A na wierzchu, gruba biała piana, ale bez pęcherzyków....

I łatwo ta pianą się ściąga. No, może trochę małych pęcherzyków jest. Posmaku fermentacji nie ma...

A piana ma dokładnie konsystencję bitej śmietany.

Edytowane przez Tajden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak podał przyczynę ..... 

.... a 'swoją drogą' stanowczo za wcześnie na fermentację ....

 

PF

ps 

 zbierz łyżką (lub czymś podobnym) ową "pianę" wraz z innymi 'zanieczyszczeniami , które 'wypłyną' i ..... i już ... i będzie  OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw miód w ciepłym miejscu to się Ci lepiej sklaruje.

Piana występuje rożnie ,najlepiej zbierz z warstewką miodu .

Niby nie powoduje psucia się miodu ale będziesz miał białe wykwity w słoikach ,dla Ciebie to pikuś  ;) .

Klientowi trzeba tłumaczy że ,miód jest "żywy" i ma prawo tak się zachować , to tak krótko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.