Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Suszarka


piotrpodhale

Rekomendowane odpowiedzi

Składy GS , niektóre mają w ofercie siatki wszelakiego typu  na metry . Mają też nylonowe siatki . Dawniej  kupowano na sita .Choć już kończą z tym asortymentem.

Jeżeli nie możesz trafić na ten asortyment w Nowym Targu ,bo tak przypuszczam , ze jesteś z tych stron, to chyba najlepsze  wyjście allegro , są dostępne ocynkowe , nierdzewne , wszelaki rozmiar oczek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Poszukuję takiej gęstej siatki nadającej się na szuflady do suszarki do pyłku. Może ktoś to przerabiał i kupował i ma jakieś namiary. PK 

Nylonowe sprzedawane na metry w sklepach ogrodniczych . Oczko w sam raz do pyłku . Nie pruje się i nie rozsuwa tak jak niektóre plecione siatki druciane .
W Bartoszycach kupowałem od ręki w podrzędnym centrum ogrodniczym  na peryferiach .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nylonowej siatki bym nie montował do suszarki . Poszukaj z siatki tkanej z drutu nierdzewnego o oczku do 1 mm. Wiem , że jest dużo droższa , ale nie będzie się obwieszała powodując problemy z załadunkiem kaset do suszarki przez co suszarka będzie miał mniejszą ładowność. Nie jest dobra też siatka tkana gęsta o małym oczku z drutu cienkiego bo też się obwiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat siatki tkanej przy poławiaczach pyłku i musiałem wszystkie szufladki budować jeszcze raz, bo zawsze gdzieś się pojedyncze włókna metalu zaplątały. Siatka jedynie cięto-ciągniona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkaną metalową odradzam.

Mam trzeci sezon plastykową ogrodniczą i się sprawdza .
Piąty sezon też pewnie wytrzyma . Może i mnie przeżyje ?
Jest cały prawie czas w ciemności, a temperatura w suszarce praktycznie nie przekracza 40 stopni .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarka moja była wielokrotnie modernizowana i rozbudowywana. Najstarsze kasety mają około 35 lat i jeszcze długo posłużą. Raz tyko dokupując siatkę sprzedający wysłał mi inną siatkę jak zamówiłem. Błąd zrobiłem , że jej nie odesłałem bo była zbyt drobna z cienkiego drutu i teraz te kasety mi się obwieszają i w tych kasetach pyłek nie schnie jak w pozostałych . Jeszcze raz chcę podkreślić , że tkana z drutu nierdzewnego jest wielokrotnie droższa , ale myślę , że warto zainwestować te pieniądze.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xpand said:

Ale moskitiery mają często dodatki włókna szklanego.

Masz racje sa robione z włókna szklanego ale sa pokryte czyms co je chroni. I ta powloka jest dosc twarda.  Oczywiscie nie polecam np. jako polawiacz do propolisu bo klej wiazacy włókna robi je kruche. Moje ramki w suszarce sa malych gabarytow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lech napisał:

Jeszcze raz chcę podkreślić , że tkana z drutu nierdzewnego jest wielokrotnie droższa , ale myślę , że warto zainwestować te pieniądze.

Całkowita zgoda , drut jest masywny , po docięciu wzdłuż tego samego drutu nic się nie snuje ,odplata ,  , zawsze można zabezpieczyć bok listewką lub płaskowniczkiem , nie ma prawa ( nie powinno) się obwieszać . Jeżeli siatka z drutu nierdzewnego obwiśnie to nylonowa ma prawo się oberwać .Przy jednej i drugiej  siatce można wkomponować podpory poprzeczne-listewki .

Za plastikiem przemawia cena i dostępność , nierdzewka to raczej allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robi_Robson napisał:

Jest chyba ze 40x droższa od plastykowej .
Ale kto bogatemu zabroni .

Ile Ci tego potrzeba ?

W wypadku sprzedaży pyłku kwiatowego z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi należy pamiętać o dopuszczeniu materiałów biorących udział w produkcji do kontaktu z artykułami spożywczymi. Jest to ważne bo tylko jakością możemy konkurować z sieciami handlowymi.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodarka z nierdzewki z atestem, stół z nierdzewki, odstojnik z nierdzewki, pracownia z nierdzewki, woda z badaniem, pszczelarz z dokumentami na nosicielstwo a siatka do suszarki z plastiku niewiadomego składu bez atestów??? Zaiste, dziwna jest taka muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.