Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

jakiej firmy miodarkę wybrać.


paziu

Rekomendowane odpowiedzi

witam . Jakiej firmy miodarkę radialną  moglibyście polecić .

obecnie mam upatrzone 3 firmy :
1. LYSON - miodarka serii CLASSIC
2. KONIGIN
3. APIKOZ
U Łysonia podoba mi się najbardziej łatwość obsługi tutaj chodzi mi o sterownik premium,
natomiast u KONIGIN cena i blacha o 2 setne grubsza 

 a u APIKOZ oprócz ceny nie widzę znacznej różnicy .

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal napewno nie poradze ci w kwestii wyboru miodarki ale chyba nie chcesz kupic tych firm?  Musisz sprecyzowac na jaki przerob miodu sie nastawiasz( liczba uli itp)  Dla mnie wystarczy 4-ro ramkowa a dla ciebie moze 40-sto ramkowa za mala. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam około 450 uli ale dążę do liczby około 1500-2000 uli . zastanawiam się nad 2 miodarkami radialnymi średnicy fi1200mm tylko właśnie nie wiem której firmy wybrać najlepiej??? może miodarkę o takich parametrach innej firmy polecacie? tylko jakiej?

Edytowane przez paziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wydaje mi się , że nie będziemy mogli poradzić Ci z wyborem bo podejrzewam , że mało kto na forum testował duże miodarki różnych firm i może sie pochwalić wiadomościami porównawczymi , chociaż to w sumie proste urządzenia techniczne i na minę trudno będzie się załapać i pewnie przy takiej liczbie uli i tak będziesz zatrudniał pracowników którzy którzy będą je obsługiwali  Jak biznesmen sam zadecyduj i na pewno dokonasz właściwego wyboru. Tak samo z tymi systemami sit. ? A w ogóle nie myślałeś o zatrudnieniu technologa który ustawi Ci linię produkcyjną obróbki ramek z miodem , a może któryś z producentów robi takie usługi kompleksowe. ? Jest okazja że będzie to nadzorował z pozycji producenta i da dłuższą gwarancję.i serwis ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej . Kto ma 450 rodzin ma miodarkę . Kto ma 450 rodzin jest obecny w sieci . Kto ma 450 rodzin i zamierza mieć 2000 nie zadaje pytań na forum . Podejrzewam że ktoś podszywa się pod istniejącą osobę .

Jak ? Mam rację ?

  • Lubię 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, daro napisał:

A ja powiem inaczej . Kto ma 450 rodzin ma miodarkę . Kto ma 450 rodzin jest obecny w sieci . Kto ma 450 rodzin i zamierza mieć 2000 nie zadaje pytań na forum . Podejrzewam że ktoś podszywa się pod istniejącą osobę .

Jak ? Mam rację ?

Być może Twój tok myślenia jest uzasadniony ? Albo mamy do czynienia z marzycielem widzącym w pszczelarstwie wielki biznes ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paziu napisał:

jeżeli chodzi o linę do odsklepiania to miałem to w planach lecz jest ona niestety zbyt duża do mojej pracowni dlatego zastanawiam się nad rozwiązaniem mniejszym gabarytowo.

i po tych słowach - totalny laik . W komórce masz pracownię ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paziu napisał:

pracownia to 1 pomieszczenie 10x6m przy czym  w niej trzymam cały sprzęt łącznie z cukrem i korpusami itp


Ja mam zaledwie 85 pni .
W sezonie nieco ponad setkę (120-130) , czyli jestem malutki .
Ale w pracowni około 6m.x 5m.  nie mieszczę się z miodarką , odstojnikami , suszarką , zamrażarką itp.
Miody muszę wynosić do kolejnego pomieszczenia .
Na mieszanie cukru nie mam czasu . Kupuję gotowe syropy . Magazynuję je oczywiście poza pracownią . W innym pomieszczeniu .
Mam 2 magazynki na ramki i korpusy nie licząc stolarni i pomieszczenia gdzie przy kominku zbijam i drutuję ramki .
Łącznie same magazynki na korpusy i ramki , to 2x tyle ile wspomniana pracownia i się w nich nie mieszczę !
Już myślę o kolejnej większej pracowni i o magazynku-chłodni na ramki z suszem .
Ty mając 450pni mieścisz się ze wszystkim w jednej pracowni razem z korpusami i cukrem . Szacun ?

Wracając do pytania o miodarki ...
Nie sądzę , żeby ktoś na naszym forum posiadał te trzy miodarki w swojej kilkuset-pniowej (lub większej) pasiece , żeby miał porównanie i mógł doradzić .

Ja do tej pory mam 4 plastrową diagonalną na bazie stołu do odsklepiania .
Ale myślę o kasetowej 6 plastrowej .
Porównywałem te ostatnie Apikoza i Łysonia i z tych dwóch wybrałbym Łysonia . Lepsze wykonanie i brak problemów z serwisem .
Darek chwalił Konigina , ale inny mój Kolega z RKP w tym sezonie bardzo się na tej firmie zawiódł  .
Cały sezon nie mógł się doprosić o wymianę , lub naprawę . W końcu zniecierpliwiony zwrócił sprzęt do producenta (dystrybutora) .


 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszczę się tylko dzięki dóżej wysokości pomieszczenia(5m)  i elektrycznemu paleciakowi bez tego lipa. ale dzięki za odpowiedź czyli raczej pójdę w stronę łysonia.

Edytowane przez paziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 rodzin . 450 to 6 razy więcej 900 kopusów ,  6 palet słoików 12 kartonów nakrętek , 2 miodarki , 2 stoły do odsklepiania , umywalka szafa bhp . 5 palet cukru , 2 palety ciasta , uliki weselne zapasowe ramki. No robi my to mamy rozmach z polem do  pracy ... Bajkopisarz .

Zdjęcie jakieś zamieść i pamiętaj że google może wyszukiwać obrazem

108991_he1200-3_solidhub_ohnelogo_gespie

co to 15 kawałków ? Na bogato, jak ściemniać to po całości .

P.S . Jeszcze paleciak trzeba wstawić.? Że o podkarmiaczkach nie wspomnę . 250 szt to 45 x 45 mna 5 m

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, daro napisał:

A ! Robi chwalę miodarkę Łysonia ,
Konigina mam suszarkę .
Łysoń miodarki ma dopracowane , sam robi.

To coś pokręciłem. . .
Jak mi się uda dostać dotację , to może kupię jeszcze suszarkę , którą wspominasz.
Ale miodarki z tej firmy na pewno nie kupię .

Zastanawiam się , czy nie przenieść tematu do działu "Humor" ?
Trzeba naszemu nowemu Koledze przyznać , że ma poczucie humoru .
Na długie jesienne wieczory taki temat jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 19:49, Robi_Robson napisał:

Ja do tej pory mam 4 plastrową diagonalną na bazie stołu do odsklepiania .
Ale myślę o kasetowej 6 plastrowej .
Porównywałem te ostatnie Apikoza i Łysonia i z tych dwóch wybrałbym Łysonia . Lepsze wykonanie i brak problemów z serwisem .
Darek chwalił Konigina , ale inny mój Kolega z RKP w tym sezonie bardzo się na tej firmie zawiódł  .
Cały sezon nie mógł się doprosić o wymianę , lub naprawę . W końcu zniecierpliwiony zwrócił sprzęt do producenta (dystrybutora)

Kasetowa ma małą przepustowość , dobra radialna załatwia problem .  Jak kiedyś , kiedyś ,byłem sceptyczny do radialnej , to teraz sam się z tego śmieję . Ale jak mówią nie spróbujesz , nie przekonasz się .Firma Konigin ma swoje 5 minut , bo robili ( myślę , że robią nadal) solidny sprzęt . To powoduje długi czas oczekiwania . Oby nie obrośli w piórka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zwracam się z zapytaniem. Mam 5 uli i nie będę zwiększał. Przeglądam miodarki i jedne maja atest PZH a inne nie. Jak podają atest PZH jest podstawą do sprzedaż miodu. Czy tenże atest jest konieczny. 3 ramkowe maja atest ale myślę o 4 ramkowej trochę droższej, ale te właśnie nie mają. I jeszcze, jedne są z nóżkami mocowanymi bezpośrednio do blachy bębna, to chyba mało trwale?  Zapewne najlepsze z obręczą na górze i na dole. Proszę o odp.

Edytowane przez harcerz1020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.