Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

pomoc dla pszczelarzy


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tadek11 napisał(a):

Ale Mirek nie o to chodzi , tylko w drugą stronę , Czy spółki rolnicze są adresatem zapomogi dla pszczelarza indywidualnego ? 

Nie sprawdzałem tego. Spółki rolnicze otrzymają dopłaty do gruntów jak rolnik indywidualny. Dopłacie do przezimowanych rodzin bliżej jest do dopłacie do gruntów rolnych niż do zapomogi w MOPS. Dopłata do przezimowanych rodzin ma wesprzeć prowadzenie działalności jaką jest prowadzenie pasieki. Może inaczej. To dopłata do działalności rolniczej a nie wsparcie socjalna. Inaczej nazywało by się dopłata do przezimowania pszczelarza hahaha  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek. napisał(a):

tak czytam i nie dowierzam co czytam,mając kilka tysiec pni jest o co walczyć ale taka prostota jak ja do 10 pni to żenada co poponują

Dla Ciebie akurat modne 500+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Turqs napisał(a):

Może inaczej. To dopłata do działalności rolniczej a nie wsparcie socjalna. Inaczej nazywało by się dopłata do przezimowania pszczelarza hahaha  

Mirek ja to inaczej odczytuje 😉 Jest rok wyborczy i  raczej aktualny ustawodawca myśli logicznie , pszczelarzy indywidualnych jest więcej jak Spółek rolniczych , więc o kim myślał ? o przezimowaniu pszczela ? Nie  . 

"Ja Ci daję kasiorkę ,  i w domyśle  , dzielę się z Tobą  i chyba okażesz mi wdzięczność w październiku "   😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turqs napisał(a):

Dla Ciebie akurat modne 500+ ;)

powiedział bym ci wal się ciulu ale nie wypada

oczywiście obrażać ciula 

żeby była jasność

nie mierz każdego swoją miarą

Edytowane przez mirek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tadek11 napisał(a):

Mirek ja to inaczej odczytuje 😉 Jest rok wyborczy i  raczej aktualny ustawodawca myśli logicznie , pszczelarzy indywidualnych jest więcej jak Spółek rolniczych , więc o kim myślał ? o przezimowaniu pszczela ? Nie  . 

"Ja Ci daję kasiorkę ,  i w domyśle  , dzielę się z Tobą  i chyba okażesz mi wdzięczność w październiku "   😃

Przecież  każdy wie że to kiełbasa wyporcza. Nawet nie trzeba o tym wspominach. Chodziło mi o to że zgłoszenie pasieki (pomijając już  dotacje) nie jest kłopotliwe i marudzenie pszczelarzy  w mojej ocenie jest przesadne 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tadek11 napisał(a):

Ja Ci daję kasiorkę ,  i w domyśle  , dzielę się z Tobą  i chyba okażesz mi wdzięczność w październiku "   😃

 

Jest jeszcze obietnicą obizek stop procentowych od listopada. Kto ma hipotekę ten wie jaki to ciężar w tym momencie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzychu napisał(a):

Jest jeszcze obietnicą obizek stop procentowych od listopada. Kto ma hipotekę ten wie jaki to ciężar w tym momencie

Oni g.... moga zrobic. Stopy p. na całym świecie prawdopodobnie spadną, bo w dłuższej perspektywie za bardzo spowalniają gospodarkę, co może wywołać kryzys już w niepewnych czasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 22:07, Turqs napisał(a):

Chodziło mi o to że zgłoszenie pasieki (pomijając już  dotacje) nie jest kłopotliwe i marudzenie pszczelarzy  w mojej ocenie jest przesadne 

Zgłoszenie pieca , opału, uprawy , pasieki , psa  nie jest kłopotliwe , ale czasochłonne  i niczemu nie pomaga . Nie wszyscy mają urząd po nosem i multum czasu na wędrówki po urzędach To tylko mój pogląd.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lalux5 napisał(a):

Zgłoszenie pieca , opału, uprawy , pasieki , psa  nie jest kłopotliwe , ale czasochłonne  i niczemu nie pomaga . Nie wszyscy mają urząd po nosem i multum czasu na wędrówki po urzędach To tylko mój pogląd.

dokładnie jak piszesz

i dodatkowo czemu ja mam mieć taki obowiązek a nie urzędnik się umówić w mnie dogonym terminie 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.